M jak miłość odcinek 1564, 1565, 1566, 1567 – Streszczenie

1564: Kamil po raz kolejny rani Anitę. Kpi z przyjaciółki, widząc jej profil na portalu randkowym. Wzburzona dziewczyna wymierza mu policzek. Gryc orientuje się, że tym razem przesadził. Obmyśla plan, by ją przeprosić. Organizuje imprezę w ogrodzie Zduńskich i prosi Magdę, by podstępem sprowadziła tam Anitę. Przeprasza ją na kolanach i z ogromnym bukietem w dłoni, ale serce dziewczyny zmięknie dopiero, gdy do ojca przyłączy się Pola. Maciek, który rozstał się z Inką, chce zmienić szkołę. Jest załamany, bo dziewczyna już zaczęła spotykać się z kimś innym. Budzyński zabiera syna na trening bokserski. Po ćwiczeniach przychodzi czas na szczerą męską rozmowę. Werner nadal próbuje podbić serce Sandry. Zdeterminowany mecenas nie poddaje się nawet wtedy, gdy kobieta wpada w panikę i od niego ucieka.

1565: Iza jedzie służbowo do Krakowa z Michałem i Bosackim. Nowy współpracownik wykorzystuje okazję, by się zemścić. Instaluje w pokoju Chodakowskiej kamerę, a później odurza ją narkotykami, które dodaje do drinka. Na cel bierze także Ostrowskiego. Gdy oboje nagle zaczynają źle się czuć, Michał postanawia odprowadzić przyjaciółkę do pokoju. Konsekwencje mogą być dla nich fatalne. Po weekendzie spędzonym z Patrycją Łukasz zbiera się na odwagę, by zerwać z Kasią. Dziewczyna przyjmuje to spokojnie. Tymczasem zachwycona Argasińska znów opowiada Marcie o młodym kochanku. Potem zjawia się szpitalu. Gdy razem z Łukaszem dają się ponieść namiętności, nakrywa ich Aneta. Chodakowska ratuje parę, odciągając od gabinetu Argasińskiego. Potem jednak robi przyjacielowi wyrzuty. Ostrzega go przed zgubnym skutkami romansu z żoną ordynatora. Ola mówi Olewiczowi, że ma dość obojętności Jakuba. Rozważa nawet odejście z agencji. Ośmielona przez starszego kolegę po kolejnej akcji proponuje Karskiemu randkę.

1566: Iza i Michał budzą się rano w jednym łóżku. Są w szoku. Nie pamiętają wydarzeń ostatniej nocy. Choć Ostrowski podejrzewa, że ktoś mógł podać im narkotyk, ostatecznie postanawiają utrzymać całą sprawę w tajemnicy. Chcą o wszystkim zapomnieć. Nie będzie to łatwe zwłaszcza dla Izy. Tymczasem Bosacki montuje pikantny filmik, który ma uwiarygodnić rzekomy romans Chodakowskiej z szefem. Olek odkrywa, że Aneta zapisała pacjentowi lek, który niemal doprowadził do jego śmierci. Gdy o sprawie dowiaduje się Argasińki, młody lekarz bierze winę na siebie. Pomaga mu w tym pielęgniarka Laura. Aneta jest poruszona jego poświęceniem, ale też protestuje. Nie chce niszczyć kariery męża. Jakub denerwuje się przed randką z Olą. Wyznaje Marcinowi, że najchętniej odwołałby to spotkanie. Gdy jednak oznajmia dziewczynie, że musi jechać na kolejną akcję, ona dołącza do niego. Urządza romantyczny piknik.

1567: Dawid staje się lokalnym bohaterem. Chłopak wzywa policję do pobitego bezdomnego. Twierdzi, że spłoszył napastników. Andrzejek dziękuje nastolatkowi za odważną reakcję i gratuluje jego matce. Basia jest pod wielkim wrażeniem wyczynu kolegi. Jaszewska jednak nabiera podejrzeń, że to jej syn, który ma już na koncie podobne występki, jest sprawcą napadu. Próbuje z nim porozmawiać. Janek, który po zamachu stracił władzę w nogach, wciąż odpycha Sonię. Sobańska tłumaczy młodej policjantce, że ukochany nie chce być dla niej ciężarem. Gdy Morawski w końcu zgodzi się porozmawiać z narzeczoną, znów łamie jej serce. Twierdzi, że nie mają już wspólnej przyszłości. Po stracie siedliska i warsztatu Ula chce wyjechać z Bartkiem do Warszawy. Nie przyjmuje pomocy Marzenki i Andrzejka, którzy próbują ich zatrzymać. Jest załamana, ale mąż pociesza ją i twierdzi, że razem zaczną wszystko od nowa.