M jak miłość odcinek 1572, 1573, 1574, 1575 – Streszczenie

1572: Załamana Filarska zjawia się na Deszczowej z walizką. Oznajmia Kindze i Marii, że podejrzewa Wojtka o zdradę. Jest gotowa od niego odejść. Piotr śledzi teścia, by poznać prawdę. Jest zdumiony, gdy odkrywa jego tajemnicę. Marszałek tymczasem szykuje niecodzienne przeprosiny. Maria odkrywa, że Ula zupełnie nie radzi sobie w Warszawie. Robi wszystko, by pomóc bratanicy. Pola okłamuje koleżanki w przedszkolu, że Anita jest jej matką. Psycholog tłumaczy Kamilowi, że porzucona dziewczynka próbuje w ten sposób wypełnić pustkę po Weronice. Związek Pawła z Franką znów staje pod znakiem zapytania. Zduński przyznaje w końcu, że nie chce, by dziewczyna przedstawiła go swojej rodzinie. O swoich wątpliwościach chłopak mówi też Magdzie.

1573: Michał wyznaje Izie, że Jan go szantażuje. Tymczasem Marcin wyjeżdża do Krakowa, by dowiedzieć się, co żona przed nim ukrywa. Kobieta wciąż nie potrafi zdobyć się na to, by powiedzieć mu prawdę. Niebawem Bosacki znów zjawia się u Ostrowskiego. Pisarz nie zamierza więcej płacić i wyrzuca go z pracy. Żądny zemsty mężczyzna idzie do Chodakowskiego i wręcza mu nagranie. Argasiński zapowiada Anecie, że nie przedłuży z nią kontraktu. Twierdzi, że podwładna nie wywiązuje się ze swoich obowiązków i popełnia błędy. Załamana lekarka wyznaje matce, że rozważa odejście z zawodu. Patrycja zwierza się Marcie, że jest coraz bardziej zakochana w swoim nowym przyjacielu. Wieczorem znów spotyka się z Łukaszem. Chłopak sugeruje, że powinni ujawnić swój romans.

1574: Wzburzony Marcin wyjeżdża do Grabiny. Zrozpaczona Iza prosi o wsparcie Anetę. Potem próbuje odnaleźć męża. Nie zastaje go w agencji, ale nie chce przyjąć pomocy Jakuba. Wie, że musi sama wszystko wyjaśnić ukochanemu. Tymczasem on opowiada Barbarze, że żona go zdradziła. Seniorka staje w obronie Izy. Twierdzi, że to nie może być prawda. Łukasz po raz kolejny spotyka się z Patrycją. Podczas namiętnej randki w mieszkaniu brata zjawia się Ania. Argasińska natychmiast ucieka, a Wojciechowski prosi siostrę, by nie wspominała matce o jego romansie. Na prośbę Soni Olek konsultuje w pracy przypadek Janka. Stwierdza, że policjant ma szansę, by znów stanąć na nogi.

1575: Bosacki nie zamierza się poddawać. Oznajmia Michałowi, że chce nadal pracować w wydawnictwie. Grozi, że może go skompromitować, wrzucając nagranie do internetu. Olewicz odnajduje Marcina w siedlisku. Przekonuje, że rodzina się o niego martwi, a potem zaniepokojony dzwoni do Olka. Wkrótce na miejsce przyjeżdża Aneta, która próbuje wyjaśnić szwagrowi, co naprawdę wydarzyło się feralnej nocy w Krakowie. Tłumaczy, że całą intrygę ukartował Bosacki. W końcu w pensjonacie zjawia się także Iza. Załamana i przerażona kobieta jest gotowa na wszystko, by ocalić swoje małżeństwo. Sonia dzięki Rafałowi poznaje prawdę o problemach Janka. Kolejny raz próbuje zbliżyć się do ukochanego.