M jak miłość odcinek 1576, 1577, 1578, 1579 – Streszczenie

1576: Kamil w dalszym ciągu zamartwia się o córkę. Anita stara się go wspierać w trudnych chwilach. Do Polski bez zapowiedzi przyjeżdża matka Poli, Weronika. Tymczasem Marcin wraca z Grabiny do Warszawy, dalej przekonany, że żona go zdradziła. Oznajmia Izie, że się wyprowadza. Ala natomiast udaje się na wieś, by spędzić czas z Rafałem. Maria zauważa, że Basia opuściła się w nauce, ponieważ pochłaniają ją randki z Dawidem. W Lipnicy Kisielowa organizuje wystawę fotografii wykonanych przez Jaszewskiego. Uwagę Basi zwraca portret pięknej nastolatki. Zazdrosna wypytuje o to kolegę. Ten zapewnia, że choć kiedyś byli razem, teraz z Kają nic go nie łączy. Potem proponuje, by Basia też mu pozowała. Na oficjalnym otwarciu wystawy na widok zdjęcia Kai matka Dawida w pośpiechu opuszcza wernisaż. Nie chce zdradzić Marii, skąd taka reakcja. W domu między nią a synem dochodzi do kłótni.

1577: Kamil w dalszym ciągu unika Weroniki. Stara się też uniemożliwić jej spotkanie z Polą. Była partnerka śledzi go jednak, kiedy odwozi dziewczynkę do przedszkola. Baśka, usiłując nakłonić ojca do poproszenia Franki o rękę, podsuwa mu po kryjomu katalog ze ślubnymi sukniami. Zduński myśli, że to sprawka jego ukochanej, i oskarża ją o manipulacje. Wybucha ostra kłótnia, a dziewczyna zdenerwowana wybiega z domu. Przed operacją Janka Sonia wypytuje Olka o ryzyko. Odpowiedź chirurgia niemal doprowadza ją do paniki. Morawski przekonuje jednak policjantkę, że musi podjąć ryzyko. W trakcie zabiegu dziewczyna czeka wraz z jego matką i Rafałem w klinice. W pewnym momencie z sali wybiega zdenerwowana pielęgniarka Laura i nie chce odpowiadać na ich pytania.

1578: Marcin jedzie na Wietrzną, by skonfrontować się z Michałem. Wita go prawym sierpowym. Iza ma dość zazdrości partnera. Zwierza się teściowej, że nie ma już siły dłużej przekonywać męża, że jest niewinna. Nie podoba jej się również to, jak przyjął wiadomość o jej przeżyciach w Krakowie. Chodakowski wkrótce przychodzi do domu i po raz kolejny kłóci się z Izą. Potem, by odreagować, wdaje się w bójkę na ulicy. Poraniony trafia do kliniki, gdzie Aneta próbuje przemówić mu do rozsądku. Tłumaczy szwagrowi, że swoim zachowaniem krzywdzi żonę. Andrzej szykuje dla Magdy pewną niespodziankę. Łukasz nadal próbuje przekonać Patrycję, by zostawiła męża. Dyskutuje nawet o jej rozwodzie z Budzyńskim, co wcale nie podoba się jego ukochanej. Rozżalona Argasińska opowiada o swoich problemach Marcie. Przez przypadek dowiaduje się także, że matką jej młodszego kochanka jest właśnie Marta.

1579: Michał i Marcin wreszcie składają na policji zawiadomienie o szantażu, jakiego dopuszcza się Bosacki. W efekcie mężczyzna zostaje aresztowany. Iza zwierza się jednak Aleksandrze, że nie widzi już szansy na pogodzenie się z mężem. Gdy Chodakowski wraca do domu, nie zastaje w nim żony. Znajduje za to list, w którym kobieta informuje, że na jakiś czas przeniosła się do Joasi. Kinga wciąż zmaga się z przeciwnościami w bistro oraz w domu. Wizyta w Grabinie i spotkanie z Rafałem załamuje Alę. Mężczyzna po raz kolejny ją odtrąca, co doprowadza kobietę do wybuchu. By zapomnieć o kłopotach, w pracy ucieka w alkohol, co sprowadza na nią, Ewkę i Lilkę jeszcze poważniejsze problemy. Poirytowani dobiegającymi z bistra hałasami sąsiedzi wzywają policję. Na miejscu pojawia się także Kinga. Ula i Bartek mierzą się z kolejnymi trudnościami. Nie jest im łatwo utrzymać się w stolicy. Lisiecki zostaje zwolniony, a szef nie wypłaca mu pełnej pensji. By zdobyć pieniądze, Ula przyjmuje pracę sprzątaczki na nocną zmianę. Nowy przełożony, Kacper Raczkowski, podczas rozmowy kwalifikacyjnej robi na niej dobre wrażenie. Kilka godzin później zaczyna ją jednak molestować.