Na dobre i na złe odcinek 706, 707, 708 [Streszczenie + Zdjęcia]

706: Falkowicz chce ratować swój związek z Kasią i proponuje Michałowi, by odbył staż w USA – choć wcześniej obiecał już ten wyjazd Borysowi. Góral wyznaje Kaśce, że kradł leki przeciwbólowe dla swojej sąsiadki, która bardzo cierpi, ale nie chce iść do lekarza. Koleżanka obiecuje nadal go kryć i z chorą porozmawiać – nieświadoma, że dziewczyna cierpi na nieuleczalną chorobę genetyczną. Na dyżurze ratownicy muszą pomóc ofiarom wypadku na drodze: dwóm siostrom, z których jedna tkwi uwięziona we wraku auta i krwawi do mózgu… Bart nadal skarży się na silny ból pleców, choć badania nie wykazują niczego niepokojącego. Eryk namawia Wiktorię, by zapisała się z nim na lekcje tanga.

707: Falkowicz nie zgadza się na operację proponowaną przez Michała – przeszczep twarzy u Eli – a młody lekarz zwraca się po pomoc do jego konkurenta, profesora Borowskiego. Bart grozi Marcinowi oficjalną skargą – jeśli kolega nie przestanie sugerować, że jest uzależniony od leków. Doktor Molenda postanawia w końcu porozmawiać o „problemie” profesora z Julką… Tymczasem do szpitala trafia Wera – bezdomna narkomanka, która ma problemy neurologiczne. Chorą diagnozuje właśnie profesor Bart… Dziewczyna okazuje się byłą ukochaną Marcina. Szczepan zaprzyjaźnia się z jednym z pacjentów – Januszem Polakiem – z którym gra w szachy. Pozostałe pielęgniarki – Dagmara i Karola – skarżą się jednak na to, że chory je molestuje, a Falkowicz każe zbadać sprawę właśnie Lipskiemu…

708: Ekipa Falkowicza rozpoczyna operację Eli. Doktor Borowski, który wiezie do szpitala tkanki do przeszczepu, ma poważny wypadek. Do Leśnej Góry trafia Krzysiek, niepełnosprawny chłopiec, który uderzył się w głowę. Rannego przywozi na SOR jego ojciec Radek, który jest znanym piłkarzem. W szpitalu stan chłopca gwałtownie się pogarsza. Julka zdaje sobie w końcu sprawę, że Bart jest uzależniony od opiatów i prosi o pomoc Falkowicza. Wiktoria odkrywa za to drugie, naprawdę mroczne oblicze Eryka.