Na dobre i na złe odcinek 709, 710, 711 [Streszczenie + Zdjęcia]

709: Bart po przymusowym urlopie wraca do Leśnej Góry i od razu składa w pracy wymówienie. Falkowicz zdradza niechcący, że o jego uzależnieniu od leków doniosła mu Julka. Ela po operacji dochodzi powoli do zdrowia i chce podziękować Michałowi za nową twarz. Falkowicz – jako dyrektor – zakazuje jednak koledze wstępu na jej salę. Irka siostra dziewczyny, której twarz otrzymała Ela, jest na skraju załamania. Badania wykazują, że chora ma w płucach ropniaka. Irka nie chce jednak zgodzić się na leczenie i jest gotowa umrzeć tak, jak wcześniej jej siostra.

710: Bart podejmuje walkę z uzależnieniem od leków. Jedna z pielęgniarek donosi Falkowiczowi, że profesor dziwnie się zachowuje. Dyrektor zleca Borysowi, by uważniej przyjrzał się ordynatorowi. Adam i Wiktoria jadą na urlop. Po drodze są świadkami wypadku – do wody wpada samochód z dwójką dzieci. Podczas akcji ratunkowej doktor Consalida nagle zaczyna topić się w lodowatej wodzie. Lekarka traci przytomność i sama trafia do Leśnej Góry. Krajewski cały czas czuwa przy ukochanej. Nie wie jednak, że jemu również zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo. Tymczasem chłopcy uratowani z wypadku zostają przyjęci na oddział Trettera. Do szpitala przyjeżdża ich siostra, u której lekarz dostrzega problemy neurologiczne.

711: Wiktoria wciąż opłakuje Adama i decyduje się polecieć na Islandię, do miejsca, o którym marzyli z ukochanym. Tymczasem Przemek chce przenieść się do Szwecji razem z Olą. Michał, po rozstaniu z Justyną, wprowadza się do hotelu rezydentów, gdzie mieszkają już Hania i Rafał. Do Leśnej Góry, mimo odwołanego ślubu, przyjeżdża dziadek doktora Wilczewskiego – Cezary – oraz jego matka Barbara, która jest profesorem medycyny. Senior skarży się na silny ból brzucha i zostaje w końcu pacjentem doktor Sikorki. Falkowicz po śmierci Adama jest naprawdę załamany. Z depresji wyrywa go jednak kolejne spotkanie z trójką sierot, które ostatnio trafiły do szpitala po wypadku. Chłopcy mają zostać w Polsce ze swoim stryjem Aleksem Ostrowskim, ale Zosię chce adoptować rodzina z Finlandii. Falkowicz, stając w obronie rodzeństwa, wchodzi w ostry konflikt z Trockim, pracownikiem domu dziecka, który zgodził się na ich rozdzielenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *