Na dobre i na złe odcinek 712, 713, 714 [Streszczenie + Zdjęcia]

712: Falkowicz wraca po urlopie do pracy i od razu zwołuje zebranie całego personelu. Tymczasem Matylda spada z konia, doznaje urazu ręki i zostaje pacjentką Michała oraz doktora Konicy. Tuż po niej do Leśnej Góry trafia ojciec jednej z jej koleżanek Łukasz który również miał w stadninie wypadek i musi przejść operację nogi. Doktor Wilczewski wyznaje w końcu Kasi, że nadal ją kocha. Później w szpitalu zjawia się Barbara Wilczewska, która oznajmia nagle synowi, że rzuciła pracę i wcale nie zamierza wracać do Szczecina…

713: Profesor Bart zgłasza się w końcu na psychoterapię do doktor Anity Iwanowicz. Wiktoria wraca po urlopie do pracy akurat w dniu, gdy do szpitala przyjeżdża pacjent, którego miał operować Adam: Marek Feliński. Mężczyzna obawia się zabiegu, nie wie, że Krajewski umarł i nie chce, by zajęła się nim doktor Consalida. Wiktoria robi jednak wszystko, by zmienił zdanie Tymczasem Falkowicz – nadal wstrząśnięty po utracie brata – postanawia dokładnie przebadać nie tylko Matyldę, ale też małego Józia.

714: Bart twierdzi, że świetnie się czuje i cały czas chodzi na terapię, ale Julka traci do niego zaufanie i próbuje porozmawiać o jego leczeniu z doktor Iwanowicz. Tymczasem Borys zostaje p.o. ordynatora oddziału chirurgii, a do tego poznaje w barze atrakcyjną Olę. Dziewczyna ma na ręku podejrzany guz i lekarz, widząc zmianę, zaprasza ją do szpitala na badania. Następnego dnia odkrywa jednak, że padł ofiarą podstępu. Do szpitala – pod opiekę doktora Wilczewskiego – trafia także Arek. Mężczyzna cierpi na silny ból brzucha i jest skłócony z byłą żoną Magdą, która chce wyjechać razem z ich córką za granicę. W szpitalu stan chorego gwałtownie się pogarsza.