Na dobre i na złe odcinek 748, 749, 750 [Streszczenie + Zdjęcia]

748: Hania pomaga nielegalnej imigrantce z Jemenu Linie, którą przemycono do Polski w zderzaku auta. Okazuje się, że dziewczynę przysłał z obozu dla uchodźców polski lekarz, Antoni, z którym przyjaźni się doktor Sikorka. Hania musi nie tylko chorą wyleczyć, ale też nie dopuścić, by władze ją deportowały. Z kolei Falkowicz zauważa przypadkiem na ulicy kompletnie nagą, młodą kobietę, Izę. Gdy przywozi chorą do szpitala, ta wyznaje, że cierpi na chroniczny ból nieznanego pochodzenia. Tymczasem Jędrek opuszcza dom dziecka, by zamieszkać w końcu z Wiktorią. Ale z doktor Consalidą kontaktuje się nieoczekiwanie jego biologiczna matka – Anna Wilson.

749: Hania zostaje przesłuchana przez prokuratora Kwietniewskiego, który chce oskarżyć lekarkę o udział w przemycie ludzi, za co grozi nawet osiem lat więzienia. Co gorsza, wezwanie do prokuratury dostaje także Michał. Wiktoria umawia się w końcu z Anną Wilson, która przychodzi na spotkanie ze swoją córką Adą. Obie są nieświadome, że z daleka obserwuje je Jędrek. Gdy Ada zostaje na chwilę bez opieki, chłopak postanawia uprowadzić dziewczynkę. Tymczasem Bart zajmuje się dwiema nowymi pacjentkami. Kazia to dziewczyna na wózku, która została kaleką wskutek niebezpiecznego wypadku podczas wyścigu terenowego. Z kolei Franka walczy z rakiem piersi i ma poważne kłopoty neurologiczne.

750: Bart namawia Kazię, swoją niedawną pacjentkę, by mimo niepełnosprawności nie rezygnowała z marzeń o medycynie i zaczęła staż w Leśnej Górze. Anna Wilson, biologiczna matka Jędrka, wyznaje Wiktorii, jak bardzo pragnie porozmawiać w końcu z synem. Falkowicz nadal marzy o dziecku, wywołując tym przerażenie Kasi. W Leśnej Górze pojawia się nowy salowy – sympatyczny i pełen energii Zdzisio. Pracę w szpitalu zaczyna także Oliwia jako technik elektroradiolog. Na oddział Trettera trafia Nikola, 10 – latka, która zapadła w śpiączkę. Dziewczynką opiekuje się babcia, bo jej matka Justyna jest w więzieniu. Po kilku godzinach ratownicy przywożą jednak do szpitala także Justynę.