Na dobre i na złe odcinek 757, 758, 759 [Streszczenie + Zdjęcia]

757: Stan Dominiki wciąż się pogarsza – ku przerażeniu jej ojca oraz Marcina. Prokurator Grec, zdesperowany, grozi Bartowi pozwem o błąd lekarski. Borys uważa, że doktor Wilczewska po operacji nie wróciła wcale do formy i nie powinna pracować jako chirurg. Kasia wyznaje Falkowiczowi, że musi kupić test ciążowy… Tymczasem ratownicy przywożą do szpitala Emila – pacjenta, który twierdzi, że zobaczył ducha zmarłego przyjaciela: Bazylego.

758: Hania – wspierana przez Kasię Smudę – wciąż walczy o to, by Lina mogła zostać w Polsce i kontynuować leczenie. Szczepan postanawia za to znaleźć imigrantce „męża”, a na ochotnika zgłasza się do pielęgniarza Robert – mężczyzna, który jest przekonany, że cierpi na raka płuc i nie chce ostatnich miesięcy życia spędzać samotnie. Tymczasem Barbara odkrywa w końcu, dlaczego Lucyna jest skłócona z Hanią. A do szpitala trafiają dwaj spadochroniarze – ojciec i syn – którzy mieli wypadek przy lądowaniu…

759: Dominika odzyskuje w końcu świadomość, ale nadal ma objawy psychotyczne i panicznie boi się ojca. Z Marcinem kontaktuje się prokurator Marek Kąkol, który chce, by lekarz został świadkiem w prowadzonej przez niego sprawie. Lucyna nadal korzysta z gościny doktora Konicy i pomaga lekarzowi w opiece nad dziećmi. Tymczasem do szpitala trafia nagle Matylda – ku przerażeniu Falkowicza… Ratownicy przywożą poza tym do Leśnej Góry Magdę – samotną matkę, która zasłabła w domu. Do tego na chirurgii przebywa starszy biznesmen Karol, który ma na oddziale poważny wypadek i chce pozwać placówkę do sądu.