Na dobre i na złe odcinek 766, 767, 768 [Streszczenie + Zdjęcia]

766: Matylda prosi o pomoc Olka. Nadal bowiem obawia się dziewczyn, u których ma dług. Nowy przyjaciel pożycza jej pieniądze i towarzyszy dziewczynie podczas spotkania z prześladowcami. Nastolatka jest mu wdzięczna. Falkowicz jest przekonany, że córka go okłamuje. Postanawia ją śledzić. Gdy przyłapuje Matyldę z młodym mechanikiem, wpada w złość. Zabrania im się spotykać. Kazia i Tadek jadą razem na rozprawę dotyczącą tragicznego incydentu, po którym dziewczyna straciła władzę w nogach i trafiła na wózek inwalidzki. Po drodze natykają się na wypadek z udziałem pary motocyklistów, którzy właśnie jechali na swój ślub. Rozpoczynają dramatyczną walkę o życie rannych. Godzinę później zjawiają się na sali sądowej. Tadek przyznaje, że w dniu wypadku jechał za szybko. Nie próbuje się usprawiedliwiać. Kazia wybucha gniewem. Chce wiedzieć, czemu kolega milczy i nie przedstawia żadnych okoliczności łagodzących. W końcu w szpitalu zmusza Boruckiego, by wyznał jej prawdę. Kolega potwierdza, że feralnego dnia w aucie to ona szarpnęła za kierownicę. Podczas tej burzliwej kłótni Tadek zauważa, że Kazia poruszyła nogą. Dyrektor Konica musi pomóc Roxanie, właścicielce firmy cateringowej, która nagle zasłabła w jego gabinecie. W Leśnej Górze zjawia się Graczyk, dyrektor NFZ. Ma on podjąć decyzję dotyczącą eksperymentalnej terapii, którą zamierza prowadzić Bart.

767: Do szpitala trafia modelka Ada Wysocka, bliska znajoma doktora Wilczewskiego. Dziewczyna, która ma problemy po złamaniu nogi, zostaje pacjentką Hani. Lekarka próbuje ustalić, co łączy ją z Michałem. Dowiaduje się, że ukochany ma profil na portalu randkowym i Ada poznała go przez internet. Robi mu wyrzuty. Wilczewski tłumaczy, że nie korzysta już ze swojego konta i próbuje załagodzić sytuację. Niebawem doktor Sikorka widzi go w towarzystwie kolejnej kobiety, z którą się kiedyś spotykał. Matylda znów kłóci się z Falkowiczem i ogłasza strajk głodowy. Twierdzi, że nie będzie jadła, dopóki ojciec nie zacznie traktować jej poważnie. Michał uważa, że Andrzej jest zbyt surowy. Wspiera nastolatkę i chce przekonać Kasię, by w tym sporze stanęła po stronie córki. Dominika namawia Marcina na romantyczny wyjazd do Paryża. Ich plany krzyżuje dramatyczny telefon od Rudej. Pielęgniarka, która pomogła Molendzie w sfingowaniu śmierci Zubrzyckiego, błaga go o pomoc. Twierdzi, że grozi jej niebezpieczeństwo i musi uciekać. Lekarz jedzie na spotkanie z przerażoną kobietą. Znajduje ją nieprzytomną i bliską śmierci.

768: Doktor Sikorka opiekuje się Amelią, nastolatką ze skoliozą i poważną wadą serca. Decyduje się na przeprowadzenie ryzykownej operacji. Szuka kardiologa, który skonsultowałby ten trudny przypadek. Pomóc lekarce zgadza się uznany specjalista Maksymilian Beger. Hania na pierwsze spotkania umawia się z nim w nocnym klubie. Nowy znajomy nie ukrywa, że koleżanka po fachu bardzo mu się podoba. Ich współpraca przynosi efekty i zabieg kończy się sukcesem. Tymczasem matka Michała daje mu swój pierścionek zaręczynowy, cenną rodzinną pamiątkę. Mówi synowi, że to dobry moment, by wręczył go ukochanej. Doktor Wilczewski waha się, czy nie jest za wcześnie na oświadczyny. Pacjentem Kazi jest mężczyzna, który pobił żonę. Został ranny podczas domowej awantury. Gdy na oddziale dowiaduje się, że kobieta jest w ciąży, znów rzuca się na nią z pięściami. Kazia chwyta za stojak do kroplówki i unieszkodliwia go jednym celnym ciosem. Zaszokowany Michał ostrzega dziewczynę, że pacjent może ją pozwać. Niebawem stażystka zostaje wezwana do dyrektora Konicy. On także tłumaczy młodej lekarce, że jej zachowanie może mieć poważne konsekwencje. Ryzykuje nie tylko proces, ale też utratę prawa do wykonywania zawodu. Prokurator Kąkol przesłuchuje Marcina w związku ze śmiercią Rudej.