Na Wspólnej odcinek 2682, 2683, 2684, 2685 [Streszczenie + Zdjęcia]

2682: Ela otrzymuje kolejny anonim. Wiadomość zawiera groźby i fotografię z czasów, gdy Marcinkowa chodziła do szkoły baletowej. Na zdjęciu uwieczniono też jej koleżankę. Elżbieta postanawia się z nią spotkać. Kobieta zapewnia, że nie jest szantażystą, ale ma pewne podejrzenia, kto może nim być. Tymczasem Julka zostaje zepchnięta ze sceny przez Marlenkę. To zemsta za odebranie głównej roli w przedstawieniu. Tego dnia odbywa się obrona pracy magisterskiej Norberta. Wszystko idzie po jego myśli. Przyjaciele szykują dla Owczarka imprezę. Nieoczekiwanie do bawiącej się grupy dołącza Natasza, którą zaprosił Michel. Sandrze nie podoba się, że partner przed długą rozłąką poświęca całą uwagę piosenkarce, zamiast niej. Muszko zbierał podpisy mieszkańców osiedla za usunięciem Włodka z rady dzielnicy. Dowiadują się o tym Ziębowie. Kiedy Zdzisław spotyka rywala, przeprasza za niesłusznie posądzenia.

2683: Anastazja idzie na egzamin. Po drodze zatrzymuje ją Cząber. Biznesmen szantażuje Trzcińską, próbując zmusić ją do rezygnacji ze składania obciążających go zeznań. Roztrzęsiona dziewczyna podczas egzaminu nie potrafi wydobyć z siebie nawet słowa. Natalia odmawia powrotu z synkiem do domu. Boi się, że nie podoła roli matki. Jej zdenerwowanie udziela się dziecku, a wówczas Marek musi ratować sytuację. Popławska czuje, że nie tylko nie potrafi, ale też nie chce zajmować się Szymkiem. Norbert otrzymał propozycję pracy w szkole. Ma zacząć właściwie od razu. Pierwsze spotkanie z młodzieżą pokazuje, jak trudne jest nauczanie. Tymczasem Michela czeka trasa koncertowa u boku Nataszy. Sandra błaga go, żeby nie wyjeżdżał.

2684: Trwa rozprawa Joachima. Darek próbuje udowodnić, że oskarżony pobił Cząbra w afekcie, powodowany chęcią zemsty. Mimo obaw Anastazja staje przed sądem. Chce zeznawać przeciwko biznesmanowi. Niestety, jego adwokat razem z prokuratorem uznają słowa Trzcińskiej za próbę mataczenia, a sędzia przychyla się do tego wniosku. Marka budzi płacz syna. Okazuje, że Natalii nie ma w domu. W dodatku nie zabrała ze sobą telefonu. Zimiński nie może uspokoić głodnego dziecka, więc prosi o pomoc Gosię. Córce udaje się załagodzić sytuację, ale nie rozumie, dlaczego Popławska uciekła. W tajemnicy przed Igorem Elżbieta idzie na spotkanie z szantażystą. Tymczasem Julka okazuje wielkie serce Marlence, która zrobiła jej krzywdę.

2685: Matka Rafała czuje się coraz gorzej. Jest półprzytomna i nie rozpoznaje syna. Słysząc o tym, Agnieszka od razu rusza do szpitala. Czuwa przy łóżku Ludwiki do czasu przybycia pielęgniarki, która podaje chorej morfinę. Tymczasem Hebla martwi, że jego narzeczona nie przygotowuje ślubu. Iza prosi Ilonę, żeby przyjechała do szpitala. Brzozowska informuje synową o swoich planach – zamierza otworzyć nowy klub sportowy. Potrzebuje jednak pół miliona złotych. Zdybicka jest zaskoczona, ale po zobaczeniu biznesplanu gratuluje Izie. Kasia wyznaje ojcu, że ma partnera. Podkreśla, jak bardzo jest dojrzały. Bogdan chce poznać wybranka córki. Bergówna obawia się reakcji Darka na tę propozycję.