Na Wspólnej odcinek 2686, 2687, 2688, 2689 [Streszczenie + Zdjęcia]

2686: W dniu kolejnej rozprawy Joachima ukazuje się artykuł Tomka ujawniający prawdziwą twarz Cząbra. Nowak ma nadzieję, że sąd weźmie pod uwagę te informacje prasowe. Anastazja obawia się, że to za mało – cały czas czeka na Beatę. Liczy na jej zeznania. Czy Beata pojawi się na rozprawie? Hebel świętuje z kolegami ostatnie kawalerskie dni. Na przyjęciu pojawia się powabna striptizerka. Tymczasem przyjaciółki Agnieszki mają dla niej niespodziankę – całodzienny karnet do SPA. Olszewska jest bardzo zadowolona. Nagle dzwoni do niej Rafał błagając, żeby przyszła do jego cierpiącej matki. Kuba bierze się za odchudzanie – chce się podobać swojej korepetytorce Laurze. Podczas kolejnej lekcji prosi ją o numer telefonu. Smolny ma poważną rozmowę ze swoim synem, który wreszcie wrócił do domu. Po awanturze z ojcem Przemek obiecuje poprawę, ale czy dotrzyma słowa?

2687: Po tym jak Smolny zgarnął w nocy syna z imprezy, skacowany Przemek nie wstaje rano do szkoły. Krzysztof robi mu awanturę i nie pozwala zostać w domu. Spotyka się z byłą żoną i oboje ustalają, że chłopak zamieszka z ojcem. Co na to Basia? Weronika przychodzi do Bergów. Ostrzega ich przed Darkiem, z którym spotyka się ich córka. Bogdan jest załamany słysząc, jakim perfidnym typem jest Żbik! Wspólnie z Joanną decydują, że muszą o wszystkim powiedzieć Kasi. Iza wychodzi dziś ze szpitala. Wcześniej wpada do niej Ilona – w tajemnicy przed Jerzym ustalają sprawy biznesowe. Zdybicka zgadza się pożyczyć Izie pieniądze ale prosi ją, żeby powiedziała mężowi prawdę. Jak Jerzy zareaguje na plany żony?

2688: Kasia przychodzi do kancelarii Olszewskiej. Dziewczyna chce usłyszeć od Weroniki całą prawdę o Darku. Roztocka niczego przed nią nie ukrywa. Kasia jest załamana – postanawia ostatecznie rozmówić się ze Żbikiem! Córka Igora jest rozgoryczona – mama Martynki storpedowała jej przyjęcie. Tymczasem Elżbieta ciągle zamartwia się tajemniczymi szantażami – tym razem otrzymuje polecenie wycofania się z życia publicznego i rezygnacji z prowadzenia fundacji! W innym przypadku jej wstydliwa tajemnica wyjdzie na jaw. Córeczka Izy zamartwia się, że rodzice się rozwiodą. Brzozowska uspokaja Klementynkę. Przeprasza Jerzego i obiecuje, że zrezygnuje ze swoich planów biznesowych. Spotyka się z mężczyzną, który miał jej wynająć lokal pod nowy klub sportowy i oznajmia mu, że musi mu odmówić współpracy.

2689: Córka Igora nie chce iść do szkoły. Uważa, że nikt jej nie lubi. Podczas próby przedstawienia dochodzi do przykrej sytuacji, po której Julka wybiega na korytarz i nie chce wrócić do dzieci. Pocieszająca ją Elżbieta słyszy bolesny komentarz na swój temat! To daje jej do myślenia – już wie, kto ją szantażuje! Smolny proponuje pracę Tomkowi – ceni jego upór i odwagę dziennikarską. Nieoczekiwanie do Anastazji przychodzi Ewelina – ukochana Joachima. Dziewczyna rozumie już, że jej ukochany chciał pomścić siostrę. Dziewczyna idzie z Anastazją do sądu na ogłoszenie wyroku! Ile posiedzi Joachim? Danka przygotowuje przyjęcie z okazji chrztu swojego wnuka. Gosia ma wątpliwości, czy zaprosić ojca. Robi to jednak. Danka przychodzi do restauracji męża – spotyka tam Marka z jego małym synkiem. Zimińską wyraźnie przybija ich widok, jednak zbiera się w sobie i zaprasza męża na jutrzejszy uroczysty obiad.