Na Wspólnej odcinek 2738, 2739, 2740, 2741 [Streszczenie + Zdjęcia]

2738: Kinga udowadnia byłemu wspólnikowi, że to jego żona oddała konkurencji ich projekt. Domagała, mimo wszystko, nie wierzy. Tymczasem Roma przyznaje się do swojego postępku próbując przekonać Maćka, że pozbyła się Brzozowskiej dla jego dobra! Rozmowa małżonków kończy się dramatycznie! Szulcowie próbują przycisnąć Manię – muszą wiedzieć dlaczego weszła do kanałów?! Mania nie chce się przyznać. Żaneta przychodzi do szkoły córki – sugeruje jej wychowawczyni, że może Manię ktoś prześladuje. Czy prawda wyjdzie na jaw? Antoni chce pójść z Alicją do eleganckiej restauracji. Zaprasza też Romana z żoną. Nieoczekiwanie dołącza do nich Muszko ze swoją Janinką. Panowie dają wyjątkowy popis swoich charakterów! Czy któryś z nich zasłuży na uznanie pań?

2739: Roma wpada wkurzona do mieszkania Kingi z krzykiem, że ta zabiła jej męża! Brzozowska dopiero teraz dowiaduje się, co stało się z Maćkiem. W pracy Roma potwornie się panoszy – czuje się pełnoprawną szefową. Mięknie tylko przy Bartku – gdy ten pyta, dlaczego nie wezwała pogotowia do męża? Mama Joanny trafia do szpitala – ma poważne problemy z oddychaniem i męczący kaszel. Lekarze podejrzewają ciężkie zapalenie płuc. Tymczasem Kasia – zamiast cieszyć się pierwszą sesją swojej kolekcji sukienek – ma powód do wstydu! Rankiem Muszko przyprowadza skrzypka na dziedziniec Wspólnej. Przy dźwiękach rzewnej melodii Zdzisław krzyczy do żony, że ją kocha! Roman jest wkurzony – wszyscy, tylko nie on – dają popis swojej fantazji. Zamierza zrobić dla Honoraty coś niezwykłego. Na początek robi skok na miejskie klomby!

2740: W VIP-plotku ukazuje się duży artykuł obnażający aferę gruntową. Pismo Smolnego podaje nazwiska wysoko postawionych osób, które są zamieszane w ten proceder. Nagle do redakcji wpada właściciel pisma, Gwiazda – każe Smolnemu natychmiast wszystko odwołać! Inaczej go zwolni. Izabela zabiera dziś do siebie Klementynkę – zaplanowała świętowanie jej urodzin. Niestety, wychodzi jak zwykle – Brzozowska załatwia swoje biznesy, a dziecko się nudzi. Klementynka nie wytrzymuje – chce wracać do taty! Rafał, który fotografował wczoraj kolekcję Kasi, przychodzi do Bergów z gotowymi zdjęciami z sesji. Dziewczyna jest zachwycona efektem jego pracy. Rafał również jest pod wrażeniem ale Kasi! Tymczasem Joanna dowiaduje się, że lekarze wykluczyli u jej matki zapalenie płuc. Bergowa boi się najgorszego!

2741: Kamil znowu widzi, jak dr Borowik przyjmuje łapówkę. Hoffer decyduje się na ostrą rozmowę z nieuczciwym kolegą! Tymczasem Ostrowski konsultuje z Januszem złamanie ręki Hoffera. Informacje bardzo go martwią. Iza zostaje wezwana do szkoły Klementynki – jej córka kogoś pobiła. Brzozowska jest mocno przejęta – tymczasem wygląda na to, że dziewczynka chce zwrócić na siebie uwagę mamy. Tymon oznajmia wspólniczce, że nie może korzystać dłużej z redakcyjnych komputerów. Radzi jej by zainwestowała w sprzęt, jeśli mają skończyć projekt dla Różalskiego. Kinga wie, że Michałowi się to nie spodoba. Tymczasem Roma wyraźnie cieszy się, gdy słyszy od lekarza, że jej mąż po wylewie ma bardzo słabe rokowania!