Na Wspólnej odcinek 2746, 2747, 2748, 2749 [Streszczenie + Zdjęcia]

2746: Kinga i Tymon mają nowego klienta – to największy konkurent Różalskiego! Natomiast Różalski decyduje się na współpracę z Romą. Szykuje się prawdziwa wojna. Tymczasem do Romy dzwoni lekarz Macieja – ta jest przerażona! Zuza dowiaduje się od Ostrowskiego, że Kamil będzie miał operację ręki. Tymczasem Hoffer wcale nie jest pewien, czy powinien poddać się zabiegowi. Ostrowski ostrzega przyjaciela, że w przeciwnym wypadku może pożegnać się z karierą kardiochirurga! W barze na Wspólnej pojawia się Beata. Dziewczyna wygląda jakby miała problem. Chce od Anastazji 3 tysiące złotych! Twierdzi, że musi natychmiast wyjechać. Anastazja nie zna powodów ale wie, że musi jej pomóc – ma wobec Beaty poważny dług wdzięczności.

2747: Marek, w pośpiechu przewijając synka, spuszcza go z oczu – maluszek spada na twardą podłogę. Zimiński jest przerażony! Widząc, że Szymek krwawi – natychmiast wzywa pogotowie. Lekarze zabierają niemowlę na obserwację. Marek jest zdruzgotany tym, co się stało. Maciej odzyskał przytomność ale ma poważny niedowład lewej strony ciała i trudności z mówieniem. Roma liczy, że mąż stracił pamięć. Tymczasem Kinga ma dość – jest zdecydowana pozbyć się swoich udziałów w agencji, którą wspólnie z Maciejem budowała! Anastazja zdaje dziś bardzo trudny egzamin – liczy na sukces i marzy o praktykach w dużej restauracji. Zamartwia się jednak sprawą Beaty – dzisiaj ma jej dać pieniądze. Tymczasem w barze Ziębów Maria próbuje wyciągnąć od Beaty, w jakie kłopoty się wpakowała.

2748: Marek obwinia się za wypadek synka. Czuje, że nie podoła samotnej opiece nad Szymkiem. Jest zdecydowany oddać go Lenie. Gosia jest poruszona gdy słyszy, co ojciec zamierza zrobić. Próbuje go przekonać do zmiany decyzji. Zdybicka umawia się z Romanem na spotkanie sam na sam. Ma dla niego wyjątkową biznesową propozycję. Roman jest zszokowany! Pechowo, rozmawiającą parę zauważa Antoni. Myśli, że brat kręci coś za jego plecami. Zuza odprowadza męża do szpitala – dziś Kamil ma operację ręki. Hoffer chce znać szczegóły zabiegu i mieć pewność jego powodzenia – jest absolutnie przerażony. Czy operacja się uda?

2749: Lekarze rozważają poddanie mamy Joanny radioterapii. Uprzedzają, że to może jedynie przedłużyć jej życie o parę miesięcy. Jednak Krystyna tego nie chce! Joanna jest zrozpaczona. Pojawia się Anna – starsza siostra Bergowej. Joanna jest bardzo niezadowolona, kiedy Bogdan proponuje szwagierce, by się u nich zatrzymała. Ojciec Klary przychodzi do Norberta – mówi, że za parę dni ma być u niego kurator. Świątek zapewnia, że przestał pić ale boi się, że to nie wystarczy. Chce, by Owczarek poręczył za niego przed sądem. Przyjaciele Norberta wpadają na pomysł – przychodzą do mieszkania Świątka, żeby zrobić mu remont! Zjawiają się w idealnym momencie. Smolny jest pewny, że Gwiazdę wrobiono w aferę gruntową. Tomek spotyka się z geologiem, od którego stara się dowiedzieć kto zlecił badanie gruntów wykupionych przez biznesmenów. Do śledztwa włącza się Igor – odnalazł artykuł sprzed 2 lat, który rzuca nowe światło na tę sprawę. Dziennikarze nie wiedzą, że cały czas są obserwowani przez gangsterów.