Na Wspólnej odcinek 2758, 2759, 2760, 2761 [Streszczenie + Zdjęcia]

2758: Na badaniu USG Roma dowiaduje się, że jest w 9 tygodniu ciąży. Dopytuje, czy na tym etapie jest możliwość wykonania testu na ojcostwo i jakie próbki należy przynieść do badania. Jeszcze tego samego dnia zaprasza do siebie Bartka – mówi mu, że mają ostatnią okazję spędzić namiętną noc przed wyjściem Maćka ze szpitala. Joanna nie może pogodzić się z tym, że rodzina ją okłamywała. Matka – a właściwie babcia – przeprasza ją. Tłumaczy, że nie umiała wyznać prawdy bo chciała, by Asia na zawsze była jej córką. Słabnąc, błaga Joannę o wybaczenie dla siebie i Anny! Wojtek montuje w domu kamerkę i okazuje się, że Jowita rzeczywiście zachowuje się bez zarzutu. Żaneta jest bardzo zadowolona, a Szulc nieco spokojniejszy. Jednak dziewczyna ma pewną słabość – poważnie zastanawia się, czy nie wykorzystać do swoich celów małego Ludwisia!

2759: Iza bardzo stara się poprawić relacje z Jerzym. Zostawia Klementynkę u Maksa, a sama – zrobiona na bóstwo – z butelką wina przychodzi do męża. W drzwiach zderza się z jego nową partnerką! Jak zachowa się Iza? Tymon znika – Kinga zostaje sama z całą kampanią dla Wawrzyniaka. Okazuje się, że współpracownik Brzozowskiej został aresztowany! Tymczasem Bartek przypadkiem trafia na zdjęcia USG ciąży Romy. Zdenerwowany mężczyzna chce wiedzieć, czy jest ojcem jej dziecka! Anastazja i Tomek przeprowadzają się do wynajętego mieszkania – Beata jest wyraźnie zazdrosna. Jakiś czas później do baru Ziębów wpada Joachim z Eweliną – przynoszą zaproszenia na swój ślub. Beata rzuca bardzo niestosowną i kąśliwą uwagę pod adresem narzeczonej Joachima – robi się nerwowo.

2760: Ojciec Joanny mówi jej, że żałuje iż nie oddali jej pod opiekę Ani, kiedy ta już była na to gotowa. Ze szpitala przychodzi informacja, że mama Joanny umiera! Po jej śmierci Bergowa jest w rozpaczy. Przychodzi do niej Ania – przeprasza za wszystko i wręcza jej plik zdjęć. To dowód na to, że zawsze się nią interesowała. Dudek przeprasza Izę za wczorajszą sytuację – przykro mu, że w ten sposób poznała Olę. Urażona Brzozowska nawet tego nie komentuje – komunikuje mężowi, że od dziś Klementynka zamieszka z nią a on będzie mógł jedynie widywać ich dziecko! Beata prosi Joachima, żeby udawał jej faceta podczas badania USG. Mówi mu, że wstydzi się iść tam znowu sama. Nieoczekiwanie dziewczyna zostaje zaproszona na randkę przez Kazika – budowlańca, z którym dwukrotnie pokłóciła się na Wspólnej. Beata zgadza się na wyjście z mężczyzną, który wyraźnie jej się podoba.

2761: Bergowa cały czas kłóci się z Anną – nawet podczas załatwiania pogrzebu. Joanna nie może zrozumieć, jak matka mogła porzucić własne dziecko! Ojciec próbuje przekonać przybraną córkę, że Anna zawsze chciała ją wychowywać. Daje Asi listy, które dobitnie świadczą o tym, że Ania kochała swoje dziecko i walczyła o nie z własną matką! Kinga i Tymon kłócą się na spotkaniu z reżyserem klipu do ich reklamy. Brzozowska chce zmienić koncepcję, lecz Tymon nie pozwala jej na to – doskonale wie, że jej pomysł byłby plagiatem konkurencji. Tymczasem Bartek sugeruje Romie, że powinna usunąć ciążę. Kłótnię kochanków zza drzwi gabinetu słyszy Maciej, który właśnie wyszedł ze szpitala! Kamil zostaje wysłany przez Ostrowskiego na konferencję medyczną. Podczas rejestracji w recepcji pojawia się lekarz, który przedstawia się jako Tadeusz Borowik! Hoffer zaskoczony zbieżnością nazwiska, zagaduje lekarza. Okazuje się, że Borowik mówi o sobie dokładnie to samo, co kolega Kamila z kardiologii! Spanikowany Hoffer natychmiast dzwoni na swój oddział!