Na Wspólnej odcinek 2786, 2787, 2788, 2789 [Streszczenie + Zdjęcia]

2786: Aneta sama ustala wszystkie formalności związane ze ślubem – Darkowi jest wszystko jedno! Żbik ostentacyjnie nie wraca na noc do mieszkania. W nocy długo zastanawia się, czy zadzwonić do Kasi… Tymczasem Bergówna mierzy suknię ślubną, którą uszyła dla Anety! Michał kolejny raz żąda, by żona zwolniła Tymona. Kinga nie może tego zrobić ze względu na kontynuację ich wspólnej kampanii. Michał nie odpuszcza – zabiera syna i wyjeżdża! Tymczasem Maciej wręcza żonie dowody jej zdrady – chce wiedzieć czyje dziecko Roma urodzi. Honorata prosi o pomoc dzieci Romana – muszą go przekonać żeby się leczył! Roman twierdzi, że to jednorazowy wyskok i że sobie poradzi. Jednak po jakimś czasie sam zaczyna szukać wsparcia – przychodzi do Agnieszki, która usilnie namawia go na terapię.

2787: Aneta dowiaduje się, że Darek ma romans z Mileną! Natychmiast zwalnia stażystkę. Aneta jest załamana – dociera do niej fakt, że jej ślub ze Żbikiem to tylko… kontrakt! Dochodzi do tego, że przyszła panna młoda próbuje szukać pocieszenia u… Kasi!!! Marta odkrywa, że w samochodzie ma poprzecinane wszystkie opony! Wzywa policję i… oskarża Niwirskiego! Konarskiej udaje się dotrzeć na próbne nagrania do nowego programu w telewizji i odnosi sukces. Ale radość psuje jej matka Irka. Kobieta ma pretensje – przez nią jej syna znowu zamknięto w areszcie! Matka Miłosza proponuje Sandrze udział w koncercie charytatywnym. Dziewczyna nie ufa Glinkowej – podejrzewa, że ta szykuje dla niej kolejne przykrości. Między kobietami dochodzi do potwornej awantury, po której mama Miłosza… ląduje w szpitalu! Sandra jest tym bardzo przejęta. I kto ją pociesza? Michel!

2788: Marta dowiaduje się, że złapano mężczyznę, który niszczył samochody w okolicy. Konarska ma potworne wyrzuty sumienia – natychmiast jedzie na komisariat, żeby uwolnić Niwirskiego. Między Martą a Irkiem dochodzi do szczerej rozmowy – mężczyzna wyznaje, że… zakochał się w niej! Tymczasem do Olafa dociera, że Ada to samo może czuć do niego… Muszko – widząc nieustanne przygnębienie Zięby – postanawia zabrać sąsiada na ryby. Na wyprawę zaprasza również Romana. Ten nad wyraz ochoczo przystaje na propozycję. Zaniepokojonej Honoracie bardzo nie podoba się ten pomysł – obawia się, że Hoffer znowu zacznie pić. Przeczucie jej nie myli… Idąc za radą Michela, Sandra przychodzi do szpitala i przeprasza matkę Miłosza. W szpitalu pojawia się ojciec Miłosza i… demaskuje oszustwo żony – Glinkowa jest zdrowa jak rydz! Na mężczyźnie bardzo duże wrażenie robi Sandra.

2789: Poranek odsłania fatalny finał przyjacielskiej wyprawy na ryby. Muszko ma silny atak korzonków! Gorzej – wyrzuca Romanowi, że widział jak ten spijał w nocy alkohol! Hoffer – zdenerwowany i skacowany – tłumacząc się krzyczy, że cała wyprawa miała pomóc Włodkowi… Zięba jest zaskoczony i poirytowany! Julka ma nowego nauczyciela, którego uwielbia. Okazuje się, że to przyjaciel Eli z dawnych czasów! Czy łączyło ich coś więcej? Po południu Elżbieta dostaje informację, że jeden z instruktorów w jej fundacji został oskarżony o molestowanie dziewczynki podczas kolonii! W ręce Joanny wpadają szkolne fotografie jej mamy. Anna – pytana o chłopaka, z którym jest na większości zdjęć – wyraźnie unika odpowiedzi. Po jakimś czasie wyznaje jednak córce prawdę – ten chłopak to Wiktor. Jej wielka miłość i… ojciec Joanny!!!