Na Wspólnej odcinek 2854, 2855, 2856, 2857 [Streszczenie + Zdjęcia]

2854: Zuzę zaczynają przerażać agresywne reakcje męża. Hofferowa prosi Ostrowskiego, żeby pozwolił Kamilowi samodzielnie operować – czuje, że to mu pomoże… Tymczasem Kamil znowu błaga doktor Sonię o leki. Górska jest wyraźnie w niego zapatrzona – daje mu prochy i… namiętnie go całuje!!! Matka Dawida chce poznać jego partnerkę. Iza ukrywa, że to ona – nie chce narażać siebie ani kochanka na nieprzyjemności. Jednak matka młodego trenera nie daje za wygraną – nachodzi syna w pracy i prosi, by przedstawił jej swoją dziewczynę! Córka Wiktora doprowadza Ankę do szału – dziewczyna nieustannie kłóci się z nimi. Pokojowe rozmowy z Anielą na nic się zdają… Dziewczyna wyznaje Jarkowi i Elizie, że jest w patowej sytuacji – nie może wrócić do Francji, a na ojca i Ankę wprost nie może patrzeć!

2855: Jane torpeduje pomysł Basi na nową kampanię wydawnictwa. Nawet szef ulega wygadanej i pełnej wdzięku dziewczynie. Jane próbuje udobruchać Basię i zaprasza ją do modnego klubu. Tam okazuje się, jak Smolny spędza wieczorne spotkania biznesowe z Jadwigą! Zuza z niepokojem mówi Marcie o zachowaniu Kamila. Konarska martwi się, że może brat zaczął pić… Tymczasem Hoffer oznajmia Soni, że ich wczorajszy pocałunek nie powinien się zdarzyć. Dotknięta do żywego kobieta oświadcza, że powie o jego uzależnieniu Ostrowskiemu! Aniela wynosi się od ojca i Anki i wprowadza do mieszkania Bruna. Wdzięczna nowemu przyjacielowi wyznaje prawdę o swoim ojcu… Tymczasem Jarek – przy okazji uroczystego obiadu ze swoimi rodzicami i Cieleckimi – dowiaduje się, że Eliza… nie życzy sobie wesela!

2856: Franek i Czarek zdobywają trzecie miejsce na konwencie sympatyków gry historycznej! Chłopcy są przeszczęśliwi. Obejmują się, robią sobie zdjęcia. W pewnym momencie Czarek… chce pocałować Franka w usta!!! Jane ostrzega Basię – według niej Jadwiga wyraźnie uwodzi Smolnego! Basia stara się nie dopuszczać do siebie takiej myśli… Tymczasem Jadwiga proponuje Krzysztofowi kolejne spotkanie sam na sam! Ostrowski daje Kamilowi do zrozumienia, że pozwoli mu znowu operować. Hoffer wie, że musi pokonać nałóg – wyrzuca do śmieci wszystkie tabletki, które dostał od Soni. W nocy dopadają go dreszcze i poty! Czy Kamil wytrzyma?!

2857: Do sieci wycieka filmik z konwentu, na którym widać jak Franek i Czarek się obejmują! Koledzy ostro szydzą z chłopaków – mają ich za parę. Żeby udowodnić im, że nie jest gejem, młody Berg bije przyjaciela!!! Czarek jest zdruzgotany – po powrocie do domu dokonuje próby samobójczej. Matka Dawida nachodzi Izę i oznajmia, że nie życzy sobie by Brzozowska odmładzała się kosztem jej syna! Zszokowana Iza odpowiada, że Dawid jest dorosły i sam decyduje o tym, z kim się spotyka. Na przekór, proponuje młodemu trenerowi wspólny wyjazd do spa! Eliza dostaje od swojego szefa propozycję awansu! Może zostać jego asystentką i jeździć z nim po całym świecie. Jarek cieszy się – choć wie, że ukochanej często nie będzie w domu… Wieczorem dochodzi do kolejnej scysji Elizy z ojcem na temat jej ślubu z Jarkiem!