Na Wspólnej odcinek 2889, 2890, 2891, 2892 [Streszczenie + Zdjęcia]

2889: Wiele przemawia na niekorzyść aresztowanej Zdybickiej. Mimo to Olszewska każe Maksowi zdobyć poręczenia i pieniądze na kaucję – obiecuje walczyć o to, by Ilona zeznawała z wolnej stopy. Czy uda się uwolnić ją z aresztu?! Ewa twierdzi, że nie zmierza bezczynnie siedzieć w domu – szuka pracy. Ostrowski radzi ukochanej, żeby raczej odpoczęła… Tymczasem w szpitalu – pomimo podjęcia natychmiastowej reanimacji – umiera pan Maćkowiak. Syn zmarłego nie zgadza się na sekcję zwłok – oszalały z bólu, żąda dokumentacji medycznej ojca!!! Żbikowi zostaje przedstawiony jego podopieczny z fundacji Hasiakowej. Dwunastoletni Jarogniew z niczego nie jest zadowolony a imponuje mu jedynie auto Darka. Aneta z mężem próbują od chłopca wyciągnąć informacje na temat fundacji. Jakie sensacje od niego usłyszą?!

2890: Lenarska wyznaje mężowi, że jej celem jest własny program w telewizji! W pracy dostaje od Marty reprymendę, że nie dopilnowała usunięcia jej słownego potknięcia! Czyżby Roma zrobiła to celowo?! Ula jest podekscytowana przeprowadzką Tosi – marzy, by było jak dawniej. Niestety, zachowanie „siostry” bardzo ją rozczarowuje… Tymczasem w szpitalu Kamila tematem numer jeden jest śmierć Maćkowiaka, którego syn robi nagonkę na oddział i na Ostrowskiego! Darek już po jednym dniu ma dość Jarogniewa. Dzwoni do rady adwokackiej, by dowiedzieć się, czy rozpatrzono jego wniosek o skrócenie zawieszenia w zawodzie. Choć wolontariat Żbika zrobił duże wrażenie na mecenasach, to jednak chcą zobaczyć czy wytrwa w zadaniu. Kolejne popołudnie z chłopcem jest dla Darka karą, co Jaro wyraźnie czuje.

2891: Ilona trafia do celi – jednej z aresztantek Zdybicka wyraźnie się podoba… Tymczasem Iga spotyka się z Robertem i ostrzega, że na dzisiejszej wizji lokalnej prokurator zamierza wymusić na Zdybickiej przyznanie się do winy. Wieczorem, w daczy zamordowanego Wszoły, roztrzęsiona i przerażona Ilona ponownie przeżywa największy koszmar swojego życia! Anastazja widzi, jak Paweł podwozi do klienta prostytutkę. Wpada we wściekłość i robi mężczyźnie potężną awanturę. Paweł nieudolnie próbuje się bronić. Nagle Anastazja osuwa się na ziemię – traci przytomność!!! Po lekcjach Tosia zabiera Ulę na imprezę ze swoimi znajomymi. Dziewczynka początkowo nie jest pewna, czy dobrze robi słuchając „siostry”, jednak starsze towarzystwo wyraźnie jej imponuje. W trakcie imprezy młoda Kornacka namawia Ulę na papierosa, a potem daje jej lekcję… kłamstwa!

2892: Jarek dostaje od ojca Elizy nowy samochód! Nie potrafi mu odmówić… Tymczasem Bruno zauważa w swoim klubie dilerów – zdecydowanie wyrzuca ich z lokalu. Ale oni nie rezygnują – w nocy czekają na niego pod domem!!! Kuba i Przemek chcą robić coraz odważniejsze filmiki do Internetu. Znajdują bezdomnego Majora, upijają go i filmują jego pijackie wybryki! Oglądalność ich kanału rośnie – ale młody Smolny chce więcej. Tosia zaprasza po lekcjach do domu swojego chłopaka z siostrą. Prawie dorosły już Aleks chce rozkręcić imprezę – nie podoba się to Uli. Towarzystwo stwierdza, że Ulę trzeba wyluzować. Tosia z Ajką namawiają ją na rozpuszczenie włosów i pozowanie z Aleksem do czułych zdjęć! Na to wszystko wchodzi Kamil.