Na Wspólnej odcinek 2909, 2910, 2911, 2912 [Streszczenie + Zdjęcia]

2909: Mężczyzna podejrzewany o zabójstwo naczelnika Wszoły nie przyznaje się. Jednak nie potrafi wyjaśnić, skąd na narzędziu zbrodni znalazły się ślady jego DNA! Czy to koniec największego koszmaru w życiu Ilony?! Marta ma bardzo trudny wywiad z ekscentryczną panią reżyser. Ponosi spektakularną porażkę. Wykorzystując jej zdenerwowanie, Roma ukradkiem dolewa jej do kawy alkohol! Nieświadoma tego Marta wypija trunek. Maćkowiak rozkręca się w ataku na oddział Ostrowskiego – pojawiają się kolejne kontrole, kary. Ordynator zaczyna tracić nerwy! Tymczasem z Ewą jest coraz gorzej – nie chce jej się wstać z łóżka i iść do pracy.

2910: Ostrowski ma dość ataków – składa rezygnację z funkcji ordynatora! Tymczasem Ewa z Elżbietą jadą na kilkudniowy pobyt do SPA. Kiedy, prowadząc samochód, Ewa słyszy w radio komunikat o rezygnacji męża, powoduje tragiczny wypadek!!! Roma cały czas prowadzi swoją intrygę – w pracy poi Martę alkoholem, przejmując z sukcesem część jej obowiązków. Na dodatek Konarska widzi, jak Roma obściskuje się z… Mikołajem! Dziennikarka nie wytrzymuje tego wszystkiego. Przyjaciele pocieszają Jarka – Eliza wróci do niego. Ten, nie jest pewny, czy tego chce! Tymczasem Norbert dostrzega w swoje klasie konflikt – dość dziwnie zachowująca się Lena jest atakowana przez kilku uczniów. Tylko dlaczego?

2911: Po wypadku spowodowanym przez Ewę, Elżbieta jest nieprzytomna! Jej stan lekarze określają jako bardzo ciężki. Oszalały z bólu Igor w dość ostry sposób próbuje się dowiedzieć od matki, co się stało?! Ewę to wszystko przerasta – wieczorem Ostrowski znajduje ją w wannie z podciętymi żyłami. Marta nie może dojść do siebie po wczorajszym pijaństwie. Dzwoni do Romy – prosi o przekazanie, że się spóźni. Producent jest wściekły, a Lenarska zaciera ręce… Po południu zabiera Konarską do restauracji, niespodziewanie zjawia się tam Mikołaj. Marta nie może patrzeć na obściskującą się parę – zamawia wino. Zimińscy mają dość Halinki, która szarogęsi się w ich domu. Próbują mediować pomiędzy nią a Stefanem, ale to doprowadza do jeszcze większej kłótni między Dębkami. W końcu Dankę trafia szlag!

2912: Ewa odzyskuje przytomność po próbie samobójczej. Ostrowski nie chce dopuścić Igora do matki – twierdzi, że to przez jego zachowanie Ewa targnęła się na swoje życie! Nowakowi rozlatuje się świat – Elżbieta jest cały czas nieprzytomna. Skacowana Marta znowu nie przychodzi do pracy. Roma uspokaja wkurzonego producenta – ona zajmie się omówieniem wywiadu z nowym gościem. Okazuje się, że znana podróżniczka jest znajomą Lenarskiej. Roma wtajemnicza ją w swój plan – czas odebrać Marcie program! Jarek cierpi po rozstaniu z Elizą. Pisze do niej wzruszający list. Nad dziewczyną jednak cały czas „pracuje” jej ojciec, przekonując ją, że widocznie Berg nie jest tym jedynym… Tymczasem w klubie ochroniarze-dilerzy proponują wykończonemu Brunowi narkotyki!