Na Wspólnej odcinek 2913, 2914, 2915, 2916 [Streszczenie + Zdjęcia]

2913: Joachim wraca do Polski. Anastazja jest zła, że Tomek powiedział jej bratu o konieczności przeszczepu. Obawia się o zdrowie Joachima… Odwiedza ich Beata – wyrzuca Anastazji, że będąc w związku z Tomkiem, romansuje z Pawłem! Joachim nie wierzy w to, co słyszy! Tosia chce rozmówić się z Aleksem, po tym jak dowiedziała się, że Ula widziała go z inną dziewczyną. Aleks próbuje przekonać Tosię, że to nieprawda. Tymczasem Igor z córką odwiedzają Elżbietę. Jula mówi mamie, że babcia Ewa również jest w szpitalu. Jednak Nowak ukrywa przed ukochaną, że Ewa próbowała popełnić samobójstwo. Cielecki poznaje córkę z młodym, świetnie rokującym mężczyzną. Niby przypadkowe spotkanie szybko staje się podejrzane dla dziewczyny. Kiedy młodzieniec zaprasza ją do teatru Eliza już wie, że tata bawi się w swatkę!

2914: Aleks czeka po lekcjach na Ulę i zaprasza ją na spacer. Wyznaje, że nie tęskni za Tośką, tylko za nią. Ula – zaskoczona tym, co słyszy – daje się pocałować! Wtedy z ukrycia wychodzi Tosia z całą grupą znajomych. Upokarza rywalkę – każe się publicznie, na klęczkach, przepraszać! Całość rejestruje na komórce. Eliza jest znowu szczęśliwa, po tym jak wróciła do Jarka… Natomiast Norbert ma ogromny problem ze swoimi uczniami – na przerwie Lena pobiła Krisa, który ją pocałował. Agata uświadamia Norbertowi, że to molestowanie! A dziewczyna po prostu się broniła! Paweł odwiedza Anastazję, jednak Joachim nie dopuszcza do ich spotkania – każe natrętowi odczepić się od jego siostry! Podczas, gdy Joachim robi badania potrzebne do decyzji o przeszczepie, Paweł spotyka się jednak z Anastazją. Widzi ich razem Tomek!

2915: Ewa – mimo protestów Ostrowskiego – zostaje odwieziona na oddział psychiatryczny. Jak to przeżyje? Tymczasem Elżbieta dostaje zgodę na wyjście ze szpitala. Jednak wyraźnie coś jest nie tak z jej zmysłami smaku i węchu. Jurek, pracownik Honoraty, chce zorganizować na Wspólnej koncert charytatywny dla ciężko chorego dziecka sąsiadki. Ma wystąpić sam i zaśpiewać… udając kobietę! Roman twierdzi, że Włodek nigdy się na to nie zgodzi. Tymczasem, kiedy Zięba poznaje Jureczka przebranego za Cecylię, jest nią absolutnie zafascynowany! Norbert poświęca całą godzinę wychowawczą tematowi molestowania. Później jedna z uczennic – dziękując za tę lekcję – mówi mu, że kiedyś były bliskimi koleżankami z Leną. Jednak koleżanka przekroczyła granicę i wszystko popsuła.

2916: Elżbieta dowiaduje się od Igora, że Ewa wciąż jest w szpitalu. Spanikowana jedzie tam i słyszy, że w szpitalu nie było ostatnio nikogo o takim nazwisku. Przerażona pędzi do redakcji Igora i wykrzykuje przy wszystkich, że nie powiedział jej o śmierci teściowej! Włodek spotyka Jureczka tym razem nieprzebranego za Cecylię. Zaskoczony mężczyzna przedstawia mu się jako… brat i menadżer artystki! Zięba prosi o przekazanie Cecylii, że udało mu się przenieść koncert do domu kultury i zaprosić bardzo ważnych gości. Jureczek-Cecylia wpada w panikę! Ostrowski chce odwiedzić Ewę w szpitalu psychiatrycznym. Lekarz mówi mu, że żona właśnie ma sesję z terapeutą. Arek przez niedomknięte drzwi słyszy, jak zobojętniała na wszystko Ewa mówi, że boi się wizyt męża i syna.