Na Wspólnej odcinek 2925, 2926, 2927, 2928 [Streszczenie + Zdjęcia]

2925: Joachim jest załamany – okazuje się, że nie może być dawcą dla swojej siostry. Stwierdzono, że jedną nerkę ma wyraźnie słabszą… Chłopak nie chce się pogodzić z tym, że Anastazja umiera, a on nie jest w stanie jej uratować. Wściekły, wdaje się w bójkę z jakąś bandą. Zostaje skatowany!!! Uczeń Norberta zażywa w szkole amfetaminę kupioną w klubie Bruna. Chłopak najpierw jest bardzo pobudzony, ale niebawem koledzy znajdują go nieprzytomnego! Norbert – rozpoznawszy zapaść – natychmiast wzywa pogotowie. Cały wieczór martwi się o chłopaka. Bruno, który nieustannie jest na haju, radzi Norbertowi by uświadomił uczniom, że narkotyki to bagno. Ula jest w coraz gorszym stanie psychicznym – nie chce chodzić do szkoły. Zuza przychodzi na rozmowę z wychowawczynią córki, ale niczego się nie dowiaduje… Tośka wpada w rozpacz, gdy odkrywa, że jej siostra okalecza się. Czy powie w końcu Zuzie i Kamilowi, co dzieje się z Ulą?!

2926: Joachim, ciężko pobity, trafia do szpitala. Niestety, lekarze stwierdzają śmierć mózgu Trzcińskiego… Niedługo potem okazuje się, że jest dawca nerki dla Anastazji! Tomek i Ziębowie są szczęśliwi, że dziewczyna ma szansę na nowe życie! Kamil i Zuza są zszokowani – wychodzi na jaw, że Ula się okalecza! Muszą wiedzieć, kto zrobił ich córce krzywdę i rozpowszechnił upokarzający ją filmik. Czy Ula wyda Tosię?! Kasia bardzo przejmuje się uczuciami podopiecznego Darka. Naciska Żbika, żeby szukał ojca Jarogniewa. Darek wraz z Kasią i dzieciakiem ruszają do namierzonego przez nich mężczyzny. Jak zareaguje na dwunastolatka jego domniemany ojciec?!

2927: Ula rozpoczyna terapię z psychologiem. Tymczasem Tosia próbuje sobie poradzić z wyrzutami sumienia. Po lekcji wuefu dopada Ajkę i nagrywa ją półnagą. Grożąc, że wrzuci filmik do Internetu, każe dziewczynie na klęczkach przepraszać Ulę! Ziębowie i Beata dowiadują się od Tomka o śmieci Joachima. Wszyscy pogrążeni są w smutku. Tomek kompletnie nie wie, jak ma powiedzieć Anastazji, że jej brat nie żyje… Tymczasem ona – odzyskawszy przytomność – przez chwilę czuje jego obecność! Norbert przygotowuje się do spotkania z rodzicami ucznia, który miał w szkole zapaść narkotykową. Poważnym podejściem do problemu i wiedzą imponuje dyrektorce oraz swoim przyjaciołom… Jedynie Bruno unika rozmów na temat narkotyków – czyżby obawiał się, że jego uzależnienie wyjdzie na jaw?!

2928: Ewa jest w ciężkiej depresji i wciąż odmawia widzeń z bliskimi. Ostrowski jest zdruzgotany, gdy dowiaduje się, że żona ma być leczona elektrowstrząsami. Nie chce się na to zgodzić. Podobnie Igor. Psychiatra tłumaczy, że w przypadku takim jak u Ewy, gdy nie działają leki, ta metoda może być jedynym ratunkiem. Norbert stara się dowiedzieć od swojego ucznia, skąd miał narkotyki. Tymczasem Malwina oznajmia Brunowi, że nie dopuszcza możliwości, aby w ich klubie handlowano narkotykami! Krawczyk – przejęty jej słowami – próbuje dogadać się z dilerem, żeby nie sprzedawał prochów nieletnim. Mikołaj ma dzisiaj ostateczną rozprawę rozwodową. Będzie wolnym człowiekiem i wyraźnie liczy na nowy, lepszy rozdział swojego życia… Nieoczekiwanie Roma przeprasza Martę za wszystkie świństwa. Na kolanach błaga ją, żeby nie mówiła Mikołajowi prawdy o niej. Konarska jest tym szczerze ubawiona.