Na Wspólnej odcinek 2950, 2951, 2952, 2953 [Streszczenie + Zdjęcia]

2950: Dziś ponowny ślub Zimińskich. Poranne przygotowania Marka i Danki przerywa wizyta Oli ze swoim nowym chłopakiem. Szczęśliwa córka informuje rodziców, że czarnoskóry Peter… oświadczył się jej! Czyżby szykowała się podwójna uroczystość?! Zmartwiony Darek mówi Kasi, że wyniki Jarogniewa są bardzo złe. Bergówna przytula Żbika… Chłopiec ma niedokrwistość i jedynym ratunkiem dla niego jest przeszczep szpiku. Niestety, chora matka nie może być dawcą. Wobec tego Darek decyduje, iż ojciec Jarogniewa musi dowiedzieć się, że ma syna… Po powrocie do domu Żbik słyszy od Anety coś, co zwala go z nóg!!! Aleksander ofiarowuje wujowi prezent – rodową srebrną cukiernicę. Zięba jest wzruszony… Po południu bratanek pokazuje Ziębom ich ojcowiznę. Maria chce zrobić sobie z nowo poznanym krewnym zdjęcie – w tym momencie Aleksander zaczyna zwijać się z bólu! Twierdzi, że jest śmiertelnie chory i… potrzebuje pomocy Ziębów!

2951: Darek przygotowuje śniadanie dla ciężarnej żony. Aneta robi mu wyrzuty, że wczoraj nie ucieszył się na wiadomość o dziecku. Żbik przekonuje, że był w szoku i… oznajmia, że musi wyjść. Przed nim bardzo trudna rozmowa – z Kasią!!! Weronika dowiaduje się, że wyznaczono nagrodę dla osoby, która wskaże winnego potrącenia Kamili. Robert robi awanturę Agnieszce – jak mogła namawiać Weronikę do kłamstwa?! Na policję zgłasza się świadek wypadku – czy Roztocka poniesie karę? Danka zwierza się Markowi, że ma wątpliwości co do czarnoskórego wybranka serca Oli… W szkole jedna z uczennic robi Zimińskiej awanturę, że dostała ze sprawdzianu tylko czwórkę. Kiedy Danka nie pozwala jej poprawić oceny, Pola wpada w furię!!!

2952: Kasia nie może dojść do siebie po tym, jak dowiedziała się, że Darek będzie miał dziecko z Anetą. Jest totalnie załamana… Tymczasem Żbik odwiedza Jarogniewa w szpitalu. Ten – tuż przed operacją – żąda, by Darek rzucił żonę i wrócił do Kasi! Co zrobi Żbik?! W kancelarii Roztockiej zjawia się policjant – zaczyna zadawać jej i Agnieszce niewygodne pytania dotyczące wypadku Kamili. Potem zaprasza Weronikę na oficjalne przesłuchanie. Ta jest przekonana, że policja już wszystko wie i chce się przyznać. Na komendzie spotyka jednak Roberta… Paweł próbuje przekonać Ziębów, żeby nie kupowali ziemi od nowo odnalezionego krewnego – według niego to oszust! Maria przekonuje, że wszystko dokładnie sprawdzili. Po chwili zjawia się Aleksander z prawnikiem, żeby podpisać umowę i zainkasować pieniądze. Czy Ziębowie znowu dadzą się oszukać?!

2953: Hebel przekonuje córkę, że ta niepotrzebnie cały czas zaprząta sobie głowę Brunem. Malwina jest zła – oświadcza ojcu, że jest dorosła i sama chce się zmierzyć ze swoimi problemami… Tymczasem Bruno – po kilku dniach ćpania – budzi się na śmietniku. Całkowicie okradziony! Smolny robi aferę polonistce, że Przemek zawala inne przedmioty przez kółko teatralne. Ze zdziwieniem dowiaduje się, że syn z własnej woli chodzi na zajęcia do ślicznej pani Dagmary… W gabinecie Krzysztofa pojawia się Gwiazda. Właściciel gazety stwierdza, że od dzisiaj Smolny ma zatrudnić w redakcji jego żonę! Joanna proponuje mężowi, żeby wieczorem gdzieś wyszli. Bogdan dość obcesowo odmawia – takie rzeczy trzeba z nim uzgadniać wcześniej. Czyżby Berg o czymś zapomniał? W drodze do kliniki Joanna i Kasia są świadkami małego wypadku. Joanna zabiera rowerzystę, żeby udzielić mu pierwszej pomocy. Mężczyźnie Bergowa wyraźnie wpada w oko.