Na Wspólnej odcinek 2958, 2959, 2960, 2961 [Streszczenie + Zdjęcia]

2958: Bruno staje się coraz bardziej rozdrażniony objawami odstawienia narkotyków. Norbert prosi Malwinę, żeby dała przyjacielowi jakąkolwiek nadzieję – ta zdecydowanie odmawia. Tymczasem Krawczyk przetrząsa mieszkanie w poszukiwaniu narkotyków. Kiedy niczego nie znajduje, sięga po żyletkę!!! Karol, mężczyzna którego Joanna opatrywała po wypadku rowerowym, znowu odwiedza klinikę. Tym razem przychodzi ze swoim psem. Mężczyzna jest tak czarujący, że Joanna i Kasia spędzają z nim całe popołudnie. Kasia widzi, że Karolowi Joanna wyraźnie wpadła w oko. Kamil informuje Michała, że nie miał zawału. Prawdopodobnie cierpi na zespół złamanego serca – chorobę przytrafiającą się osobom, które straciły kogoś bliskiego. Brzozowskiego pociesza Iga… Tymczasem Ostrowski przekazuje Kamilowi bardzo złe wieści na temat zdrowia Michała!

2959: Po wygranej sprawie o odszkodowanie Weronika spotyka się z Kamilą, którą potrąciła. Roztocka uświadamia dziewczynie, że nie wie wszystkiego o tragicznym dla niej wypadku… Czy Weronika w końcu się przyzna i poniesie konsekwencje swojego czynu?! Pola wpada w rozpacz, kiedy dostaje z klasówki czwórkę z plusem. Tłumaczy Zimińskiej, że jeśli nie spełni oczekiwań mamy, ta wyrzuci ją z domu! Okazuje się, że Pola jest całkowicie zaszczuta przez swoją matkę, wiceburmistrza dzielnicy. Na prośbę Kamila Michał zostaje wypisany ze szpitala do czasu operacji. W domu czeka na niego niespodzianka – Iga, która rzuca się na Michała i zaczyna całować! Ten ją wstrzymuje – przecież prawdopodobnie został mu tydzień życia.

2960: Norbert chce koniecznie pogodzić Bruna i Malwinę. Wspólnie z przyjaciółmi organizuje ognisko, na którym ta dwójka – niespodziewanie dla siebie – się spotyka. Czy Malwina wybaczy Brunowi? Tymczasem Norbert pada na kolana i prosi Agatę o rękę – co na to dziewczyna?! Bogdan znajduje portret Joanny narysowany przez Karola. Mimo sprzeciwu żony wiesza go w salonie. Podczas spaceru z psem Joanna spotyka… oczywiście Karola! Mężczyzna proponuje wspólny spacer, podczas którego opowiada Bergowej o swoich osobistych traumach. Joanna jest tak poruszona, że wybucha płaczem. Bednarczuk ogłasza z zaskoczenia klasówkę. Prymuska Pola oświadcza butnie, że nie będzie pisać! Cała klasa w szoku. A do szkoły już zmierza wkurzona pani wiceburmistrz – matka Poli.

2961: Aneta mówi Darkowi, że prezes Jankowski zerwał współpracę z ich kancelarią, kiedy dowiedział się, że Aneta jest w ciąży. Żbik jest oburzony. Po południu, wchodząc do kancelarii, Darek słyszy awanturę – Jankowski chce się dowiedzieć od Anety, czy… to z nim będzie miała dziecko?! Po wczorajszych oświadczynach Agata namawia Norberta do szukania własnego mieszkania. Tymczasem chłopak oznajmia ukochanej, że… chce wyjechać na pół roku do Afryki! Agata nie wierzy w to, co słyszy. Na Romana w jego domu czeka… policja! Komendant wręcza zaskoczonemu Hofferowi nagrodę za uratowanie staruszki przed kradzieżą. Zszokowana Honorata obserwuje, jak rusza wielka Romanomania!