Na Wspólnej odcinek 2962, 2963, 2964, 2965 [Streszczenie + Zdjęcia]

2962: Aneta trafia do szpitala przez Darka! Żbik każe Anecie natychmiast wyprowadzić się z jego mieszkania. Kompletnie nie ruszają go tłumaczenia żony i prośba, by dali sobie szansę dla dobra ich dziecka. Darek jest zimny i nieubłagany. Aneta – w wyniku emocji – zaczyna odczuwać silny ból podbrzusza i mdleje. Trafia do szpitala i słyszy, że jej ciąża jest zagrożona. Czy Żbik przejmie się tym?! Przemek podstępem zbliża się do Dagmary – nauczycielki, w której się kocha. Podczas ich rozmowy o miłości Romea i Julii, dochodzi do osobistych wyznań i gorących pocałunków! Przemek jest cały w skowronkach. Wspaniałą niespodziankę robi jemu i bratu ich mama – Natalia wraca z kliniki. Szczęśliwa i zdrowa wita swoich synów. Norbert z ukochaną zaskakują przyjaciół decyzją o półrocznym wyjeździe do Afryki. Dla Agaty przestaje to być oczywiste po rozmowie z szefem, który – nie chcąc stracić pracownika – proponuje jej awans! Tymczasem Norbert znowu znajduje Bruna z działką amfetaminy w garści.

2963: Bohaterstwo Romana uderza w niego rykoszetem – prześmiewcze memy internetowe i wszechobecny wizerunek super-bohatera bardzo go męczą. To jednak nie jedyne zmartwienie Hoffera – kontrahenci jego firmy podnoszą ceny sądząc, że sława daje mu ogromne zyski! Roman jest załamany. Była żona Smolnego dochodzi do wniosku, że lepiej będzie jeśli Przemek zostanie u taty, skoro tak się u niego poprawił. Krzysztof jest dumny z syna, ale i z siebie – że nie zawiódł jako ojciec. Nie wie, jaką niespodziankę szykuje mu syn… Tymczasem w redakcji pojawia się Gwiazda, który naskakuje na Smolnego – żąda, by wreszcie zaczął doceniać artystę Tymona i innych wspaniałych pracowników! Krzysztof czuje w tym rękę żony szefa. Brzozowski bardzo przeżywa jutrzejszą operację. Prosi Kamila, żeby wpisał Igę na listę osób, które mają być informowane o jego stanie… Tymczasem Iga przychodzi po Ignasia, by zabrać go do Michała. Ale chłopiec… nie chce iść do taty. Krzyczy, żeby to on przyszedł do niego!

2964: Koledzy z klasy chcą zakpić z ambitnej koleżanki – namawiają Polę, żeby napiła się z nimi wódki. Po jakimś czasie Zimińska odkrywa, że dziewczyna jest pijana. Matka Poli jest wkurzona – zabiera córkę do domu wytykając, że przynosi jej wstyd i sprawia ból. Z ust dziewczyny padają słowa, za które mama karze ją siarczystym policzkiem!!! Rankiem Ignacy ucieka z domu. Jego babcia szaleje z niepokoju, tymczasem chłopiec przyjeżdża do szpitala, by pożegnać się z ojcem. Ignasiowi udaje się zobaczyć go tuż przed operacją i powiedzieć, jak bardzo go kocha… Jak skończy się operacja Brzozowskiego?! Nowy znajomy wpada do kliniki z dziwną prośbą – chce, by Joanna zaopiekowała się jego psem. Zaskoczona Bergowa uświadamia Karolowi, że znacznie lepiej zrobi to jego matka. Mężczyzna nie poddaje się i ma dla Joanny inne zadanie – chce by przeczytała i oceniła jego najnowszy komiks. Tego kobieta już nie odmawia.

2965: Karol wpada do kliniki Joanny – chce wiedzieć, czy przeczytała jego komiks. Nieoczekiwanie pojawia się nagły pacjent – pies po wypadku! Karol asystuje Bergowej przy operacji, a potem zaprasza panią doktor do kawiarni. Wznosząc toast za uratowanego psiaka… całuje ją namiętnie! Matka Poli alarmuje Zimińską – dziewczyna zniknęła! Niebawem rozwścieczona kobieta wpada do gabinetu dyrektorki i oświadcza, że przenosi córkę z tej szkoły. Danka próbuje uświadomić Kamińskiej, że wszystkiemu winna jest ona sama i sposób w jaki traktuje Polę. Matka dziewczyny zaczyna to rozumieć dopiero, gdy znajduje list pożegnalny od córki!!! Do Zuzy przychodzi kobieta z córeczką. Ze łzami w oczach błaga, by fundacja pomogła w zebraniu funduszy na operację jej śmiertelnie chorego dziecka. Hofferowa nie zastanawia się ani chwili – każe mamie Nastki zebrać potrzebne dokumenty i daje kobiecie kilkaset złotych z własnego portfela… Świadkiem tego jest Ula, która poruszona decyduje, że sprzeda swoje rzeczy i odda pieniądze na leczenie Nastki.