Na Wspólnej odcinek 2966, 2967, 2968, 2969 [Streszczenie + Zdjęcia]

2966: Pola nie wróciła do domu na noc – jej matka szaleje ze strachu! Majka przyprowadza Dankę na działki, gdzie ukrywa się załamana dziewczyna. Zimińska namawia Polę do powrotu do domu – jej matka już zrozumiała, że jest tyranem. Ale czy aby na pewno?! Po wczorajszym pocałunku z Karolem, Joanna ma potężne wyrzuty sumienia. Zwierza się Zuzie – ta radzi przyjaciółce, żeby postawiła mężczyźnie wyraźne granice. Czy Bergowej się to uda? Szczególnie, że Karol już czeka na nią w klinice. Michał zostaje przeniesiony z OIOM-u na zwykły oddział. Chce porozmawiać przez telefon z synem, ale matka Kingi się nie zgadza. Zaniepokojony Brzozowski wysyła do domu swojego brata, Andrzeja. Ten spotyka tam Igę. Widać, że policjantka bardzo się spodobała starszemu Brzozowskiemu.

2967: Matka Poli alarmuje Dankę – córka znowu uciekła i nie wróciła na noc! Zimińska ostro sztorcuje kobietę – kiedy zrozumie, że nie może terroryzować córki?! Nagle kobiety dostają wiadomość – Pola chce się zabić!!! Norbert przypomina Agacie o rzeczach, które trzeba załatwić przed wyjazdem do Afryki. Dziewczyna jest zirytowana – dochodzi do kłótni. Owczarek pyta wprost ukochaną, czy chce z nim wyjechać?! Michała odwiedza w szpitalu teściowa. Robi Brzozowskiemu wyrzuty o Igę. Zarzuca, że szybko się pocieszył po zaginięciu Kingi! Zdenerwowany Michał dostaje zapaści… Tymczasem jego starszy brat za wszelką cenę próbuje poderwać Igę!

2968: Przemek ma dzisiaj randkę ze swoją nauczycielką! Para umawia się po lekcjach. Kiedy wsiadają do samochodu Dagmary, nieoczekiwanie zjawia się… jej mąż! Zawiedziony Przemek idzie na imprezę do kolegi. Tam spotyka Monikę. Zamyka się z nią w pokoju. Danka i matka Poli próbują odwieść dziewczynę od skoku z balkonu!!! Pola wykrzykuje matce, że ma dość jej kontroli i wiecznego niezadowolenia z tego, co robi! Wszyscy błagają dziewczynę, żeby nie skakała! Kamińska pada na kolana przed córką… Czy dojdzie do tragedii?! Zuza dowiaduje się od mamy chorej Nastki, że była kiedyś pracownikiem socjalnym. Przepełniona współczuciem, proponuje kobiecie etat w fundacji. Księgowa zwraca Hofferowej uwagę, że nie powinna robić takich rzeczy bez konsultacji z Elą. Ani bez sprawdzenia kobiety.

2969: Darek dowiaduje się, że za pobicie kochanka żony grozi mu komisja dyscyplinarna. Powinien prosić Jankowskiego o wycofanie skargi. Żbik spotyka się z mężczyzną i… każe mu się odpieprzyć od Anety! W odpowiedzi Jankowski oznajmia, że to jego dziecko urodzi Aneta. Darek ma mord w oczach. Po nocy spędzonej z Przemkiem, Monika jest przeszczęśliwa. Wita się z nim w szkole jak ze swoim chłopakiem. Młody Smolny jednak zachowuje się zupełnie inaczej – oświadcza dziewczynie, że to co się stało było pomyłką!!! Monika jest załamana. Tymczasem Przemek podbija do polonistki – pyta, kiedy w końcu uda im się spotkać sama na sam?! Dziś wyjazd rodziny Bergów do Lizbony na ślub rodziców Joanny. Bergowa w ostatniej chwili musi jeszcze podjechać do kliniki. Kiedy z niej wychodzi, jakiś wyrostek wyrywa jej torebkę!!! Joanna jest totalnie załamana – miała w niej wszystkie dokumenty potrzebne do wyjazdu… Tymczasem złodziejaszek przekazuje torebkę Joanny jakiemuś mężczyźnie!