Na Wspólnej odcinek 2978, 2979, 2980, 2981 [Streszczenie + Zdjęcia]

2978: Odbywa się premiera „Romea i Julii” – Smolny z byłą żoną z podziwem oglądają popis syna. Po spektaklu Przemek z ekipą zapraszają polonistkę do pubu na uczczenie sukcesu. Dagmara zgadza się z ochotą, a w pubie… całuje się z młodym Smolnym! Niestety, widzi to Monika. Joanna już wie, że Karol może być niebezpieczny. Kiedy mężczyzna pojawia się znowu w jej klinice, Bergowa bez ogródek wykrzykuje mu, że ma dość jego kłamstw i każe mu się od niej odczepić! Reakcja Karola bardzo ją zaskakuje. Michał nie może wybaczyć bratu, że podrywał Igę. Andrzej próbuje odzyskać jego zaufanie… Kiedy Iga odwiedza w szpitalu Michała, ten nie potrafi ukryć jak bardzo jest o nią zazdrosny!

2979: Dagmara nie pojawia się w szkole – polonistka wysyła Przemkowi wiadomość, że dyrekcja wie o ich romansie! Wkurzony chłopak podejrzewa Monikę o donos. Rozprawia się z dziewczyną w taki sposób, że ta… decyduje się popełnić samobójstwo!!! Zuza od kilku dni nie może skontaktować się z Blanką – nie wie, co dzieje się z chorą Nastką. W końcu Hofferowa znajduje adres Blanki w dokumentach i jedzie do niej z Ulą. Drzwi otwiera im babcia Nastki – ze smutkiem mówi, że jej wnuczka zmarła! Zuza i Ula są zrozpaczone – po chwili dostają jednak sms-a, który diametralnie zmienia ich nastawienie. Basia spotyka załamanego Andrzeja – radzi mu, żeby jeszcze raz spróbował przeprosić brata. Tymczasem Michał chce jak najszybciej wyjść ze szpitala – skrępowany, pyta Kamila kiedy będzie mógł uprawiać seks.

2980: Joanna jest trochę uspokojona – od dwóch dni nie dostała żadnej wiadomości od Karola. Ma nadzieję, że stalker się przestraszył… Po południu u Bergów zjawiają się znajomi. Jedna z koleżanek Bogdana przyprowadza ze sobą nowego chłopaka. Joanna prawie mdleje na jego widok! Zuza i Ela są już pewne, że Blanka wykradła dokumenty i podszyła się pod matkę zmarłej Nastki. Kobiety nie mogą uwierzyć, jak Blanka mogła truć lekami własne dziecko! Zgłaszają sprawę na policję. Robert organizuje zasadzkę – Zuza dzwoni do Blanki i zaprasza ją po odbiór pieniędzy. Kobieta obiecuje, że przyjdzie. Przemek z ulgą przyjmuje wiadomość, że Monika dochodzi do siebie po próbie samobójczej. Nie może dodzwonić się do Dagmary. Dyrektorka zawiesza młodego Smolnego w prawach ucznia dodając, że polonistka też już tu nie pracuje. Przemek jedzie do szpitala – tam spotyka wychodzącą od Moniki Dagmarę!

2981: Zuza i Ela – ubezpieczane przez policję – czekają na Blankę. Kiedy oszustka wchodzi, okazuje się, że jest z Nastką. W momencie, kiedy Blanka podpisuje dokumenty i chce wziąć pieniądze, do akcji wkracza Robert z policją. Nagle kobieta łapie leżące na stole nożyczki i… przykłada córce do szyi!!! Darek bardzo przeżywa poronienie Anety i stratę swojego dziecka. Z bukietem przyjeżdża do szpitala. Tam dowiaduje się, że Aneta wypisała się na własne życzenie. Kiedy Żbik pojawia się w kancelarii, dowiaduje się, że już tam nie pracuje! Kiedy wchodzi do domu – nie ma tam mebli! Dociera do niego, jak straszna może być zemsta zranionej kobiety. Wojtek odwozi kontuzjowanego Cieślika na konferencję dotyczącą tolerancji. Senator ma tam wygłosić przemówienie. Po drodze zabierają chłopaka, któremu zepsuł się samochód. Okazuje się, że to gej. Jak Damian poradzi sobie z tolerancją w praktyce?!