Na Wspólnej odcinek 2994, 2995, 2996, 2997 [Streszczenie + Zdjęcia]

2994: Żbik przychodzi na umówione spotkanie z Emilią. Tymczasem okazuje się, że zamiast niej w restauracji czeka jakaś dojrzała kobieta. Anna bardzo dwuznacznie proponuje mu posadę swojego asystenta. Darek zostanie żigolakiem?! Iga i inne kobiety, które oczekują na wyjazd do pracy marzeń dowiadują się, że pomyślnie przeszły „szkolenie”. Tymczasem Radzio, któremu Iga wyraźnie się spodobała, przyprowadza do swojego biura dwóch napalonych i pijanych gangsterów. Policjantka jest przerażona, ale nie zamierza się wycofać – liczy na to, że dotrze do zaginionej siostry. Izabela wysyła córkę na wycieczkę z Jerzym i jego partnerką. Kiedy widzi byłego męża oraz młodszą i elegancką Olę, popada w kompleksy. Załamana swoim wyglądem i sprawnością Iza postanawia wziąć się za siebie. Zaczyna od jogi i… od razu łapie kontuzję! Jest załamana.

2995: Po Igę i resztę kobiet przyjeżdża z Niemiec kurierka mafii. Iga jest przerażona – to jej zaginiona siostra!!! Zszokowana Agata również rozpoznaje Igę. Czy wyda starszą siostrę gangsterom?! Kasia wprowadza się do mieszkania Bruna. Wraz z Jarkiem, Elizą i Agatą planują imprezę-niespodziankę na urodziny Ziębowej. Narada zmienia się w imprezę, a wstawiona Kaśka… ląduje w ramionach Bruna! W nocy chłopak proponuje jej, żeby dziś spała w jego pokoju. Iza zostaje nazwana babcią przez taksówkarza – to ją dobija. Załamana przychodzi do Ewy. Ta ostro bierze się za Brzozowską! Wieczorem do Izy dzwoni Jerzy – szuka w niej pisarskiego natchnienia.

2996: Do uwięzionej w piwnicy Igi przychodzi siostra. Mówi jej, że dzisiaj Przybysz i inne kobiety zostaną wywiezione do burdelu w Niemczech! Agata postara się umożliwić siostrze ucieczkę. Iga się nie zgadza – jeśli ma uciec, to tylko z nią! Tymczasem Sławek i Robert cały czas nie mogą nawiązać kontaktu z Igą. Policjanci zaczynają panikować! Joanna dziękuje Bogdanowi, że namówił ją na wizytę u psychiatry – czuje się dużo lepiej. Chce zapomnieć o atakach stalkera… Spokój jednak szybko pryska – u Bergów znowu zjawia się policja. Okazuje się, że Karol uciekł ze szpitala psychiatrycznego!!! Iza gani swoje młode trenerki, które zamiast pracować lansują się w internecie. Ewa i Ilona tłumaczą Brzozowskiej, że ze swoją urodą i klasą… sama powinna zaistnieć w sieci! Przyjaciółki zakładają Izie profil na portalu społecznościowym.

2997: Alarm bombowy w bloku Bergów! Wszyscy mieszkańcy zostają ewakuowani. Joanna nie ma złudzeń – to sprawka Karola! Kiedy Bergowie wracają do mieszkania, stalker już tam jest! Karol razi paralizatorem Bogdana i rzuca się na Joannę!!! Iga zbiera gratulacje za rozbicie gangu organizującego niewolniczą prostytucję. Ma dostać awans. Ale dla Przybysz najważniejsza jest siostra – odwiedza ją w areszcie. Agata wyznaje jej, dlaczego przeszła na stronę zła. Iga namawia siostrę, żeby została świadkiem koronnym – Agata nie chce się zgodzić. Emocje sióstr sięgają zenitu! Po południu Iga przychodzi do Michała – w końcu mogą być razem. Grzesiek próbuje namówić Przemka do pogodzenia się matką. Młody Smolny obiecuje bratu, że spróbuje… Tymczasem do gabinetu Krzysztofa przychodzi załamany Tymon – mówi, że Marcelina zdradza swojego męża i… jego! Pijany oświadcza Smolnemu że powie Gwieździe o wszystkim – także o swoim romansie z jego żoną! Krzysztof wie, że to oznacza koniec jego gazety.