Na Wspólnej odcinek 3002, 3003, 3004, 3005 [Streszczenie + Zdjęcia]

3002: Dagmara słyszy od koleżanek, że jej mąż nastawia przeciwko niej wszystkich znajomych. Kobieta jest zdecydowana na rozwód. Tymczasem Przemek odwiedza mamę. Dochodzi do awantury. Natalia nie chce wypuścić syna z domu! Doprowadzona do ostateczności wymierza mu siarczysty policzek! Agata czeka do rana na wiadomości z Liberii. Roztrzęsiona stwierdza, że musi jechać do chorego ukochanego. W końcu dzwoni kolega Norberta i pokazuje Agacie męża leżącego w gorączce pod kroplówką. Dziewczyna zaczyna panikować! Tymczasem sztukmistrz Jarek rozpoczyna współpracę z Emi. Dziewczyna bardzo mu imponuje. Jaro wpada do Żbika z samego rana i błaga o pomoc. Chłopak twierdzi, że mama chce go wywieźć do innego miasta – jak najdalej od jego taty! Darek nie chce się wtrącać… Ale Jarogniewa nie tak łatwo się pozbyć!

3003: Igor ma przeprowadzić wywiad z młodą Chinką – laureatką Konkursu Chopinowskiego. Nowak ma odebrać Lin z lotniska. Niestety, nie udaje mu się dojechać na czas. Kobieta wsiada do taksówki, po czym… zostaje wywieziona za miasto, pobita i okradziona! Igor czuje się za to wszystko odpowiedzialny. Dagmara spotyka się z mężem – chce ustalić sprawę rozwodu. Robi mu wyrzuty, że podburza przeciwko niej przyjaciół. Paweł kaja się i przeprasza. Dagmara jest pozytywnie zaskoczona jego zachowaniem. Tymczasem Przemek rozwożąc pizzę, wpada w sam środek imprezy swojej klasowej paczki. Monika namawia go, żeby został. Do młodego Smolnego zaczyna docierać, co traci. Żbik przychodzi na rozmowę o pracę do wielkiej firmy. Korporacyjna nowomowa i zasady go przytłaczają – ale postanawia walczyć. Emilia przysyła Darkowi obiecane meble. Żbik umawia się z nią – chce podziękować. Kobieta jednak traktuje go bardzo protekcjonalnie – namawia go tylko na kolejne płatne randki z innymi kobietami. Darek jest wściekły!

3004: Danka spotyka zapłakaną Majkę – dziewczyna wyznaje, że jest w ciąży. Jest załamana – ale jeszcze bardziej przeraża ją aborcja, o której zdecydowali jej rodzice. Załatwili już nawet klinikę! Co zrobi Zimińska?! Nowak wraca nad ranem – woził pobitą przez taksówkarza Lin z komisariatu do szpitala. Powiadamia o sprawie Sławka i Roberta – ci przesłuchują piękną Chinkę. Niestety, kobieta nie jest w stanie podać rysopisu sprawcy. Policjanci rozkładają ręce – to już kolejne takie zgłoszenie! Igor postanawia rozpocząć dziennikarskie śledztwo. Norbert czuje się już na tyle dobrze, że może rozmawiać z ukochaną i przyjaciółmi. Agata oddycha z ulgą. Tymczasem Eliza szaleje z zazdrości, gdy okazuje się, że Jarek ma współpracownicę, o której jej nie powiedział! Na dodatek młodą i ładną.

3005: Rodzice Majki mają pretensje do Zimińskiej – przez nią ich córka waha się, czy dokonać aborcji! Ich rozmowę słyszy Ahmed. Odchodzi kompletnie roztrzęsiony, gdy ojciec Mai mówi mu, że to nie z nim jego córka jest w ciąży! Ahmed przez cały dzień nie odbiera telefonów, a wieczorem Maja czyta w sieci o nastolatku, który popełnił samobójstwo!!! Darek rozpoczyna pracę w „korpo” i od razu stwierdza, że nie jest to miejsce dla niego. Tym bardziej zdecydowany jest być kochankiem Anny, dzięki której ma wrócić do zawodu prawnika… W międzyczasie Żbik pomaga ojcu Jarogniewa, który wybiera się na randkę z Oktawią. Czy dzięki Darkowi Stanisław odzyska miłość sprzed lat? Do klubu przychodzi narzeczony Hanki, która – bojąc się go – spędziła noc u Izy. Mężczyzna szarpie dziewczynę i każe jej wracać do domu. Widząc to, Izabela straszy go policją, a Hani tłumaczy, że nie musi go słuchać… Po tym zajściu na blogu Brzozowskiej pojawia się nowy, ważny temat!