Na Wspólnej odcinek 3014, 3015, 3016, 3017 [Streszczenie + Zdjęcia]

3014: Filip ma pretensje do Marty, że wspólnie z Mikołajem rozpuszczają ich syna. Uważa, że chłopiec nie powinien dostawać takich drogich prezentów. Dochodzi do awantury! Tymczasem Ksawery decyduje, że odda koledze czapkę i odzyska swoje nowe buty. Umawia się z Antkiem na wymianę. Ordynator Kleczewska jest bardzo zaniepokojona nieustanną wojną między Adamskim i Ostrowskim. Arek zaczyna mieć dość tego, że kolega – którego przecież uczył fachu – podważa jego decyzje i diagnozy. Zwierza się Kamilowi, że myśli o odejściu z oddziału! Dudek przychodzi do wydawnictwa, żeby zrezygnować z pisania poradnika Izy. Jednak zmienia zdanie, kiedy słyszy obietnicę wydawcy, że po zakończeniu współpracy z Brzozowską, ten zajmie się powieścią Dudka. Jerzy jest bardzo zadowolony – tylko jak przekonać teraz do wspólnej pracy Izę?!

3015: Młody Konarski nie może odzyskać swoich butów – czapka, na którą je wymienił… znikła! Jacek, przyjaciel Ksawerego, oskarża Antka, że ją ukradł – żeby nie oddawać butów. Gdy Marta przychodzi do dyrektorki, Antek prowadzi kobiety prosto do szafki Jacka – tam znajdują buty Ksawerego! Jacek jest złodziejem?! Kleczewska jest bardzo wzburzona, gdy słyszy, że Arek postanowił odejść z pracy. Kiedy opadają emocje, ordynatorka zaprasza Ostrowskiego na drinka. W pubie próbuje przekonać go do zmiany decyzji, właściwie chce go przekupić – para bardzo dobrze się ze sobą czuje. Przypadkiem widzi to Adamski! Barbara chcąc zemścić się na Żbiku – zleca mu „syzyfową” pracę z terminem do jutra. Darek rozgrywa sprawę w iście mistrzowskim stylu! Po południu do Żbika przychodzi Emilia. Ten czeka na nią z obiadem i… Jarogniewem, który niespodziewanie ma u niego nocować. Niespodziewanie, towarzystwo chłopca prowokuje wszystkich do szczerych rozmów.

3016: Igor jeździ taryfą jako „wolny strzelec”, stara się o spotkanie z szefem podejrzanej korporacji. Ale wciąż daleki jest od wniknięcia do taksówkarskiej mafii… Tymczasem Elżbieta cały dzień próbuje się dodzwonić do Igora – martwi ją stan zdrowia Julki, która zasłabła w szkole! Co na to Nowak – czy zrezygnuje ze śledztwa?! Po wyjeździe Agaty i Bruna do Liberii okazuje się, że potrzebują dużo więcej pieniędzy niż wzięli. Przyjaciele chcą im wysłać wszystkie swoje oszczędności, jednak to wciąż za mało. Eliza namawia Jarka, żeby zrobił urodzinowy pokaz magii i zarobił brakującą kwotę na poszukiwania Norberta. Czy Jarek przełamie się i wróci do zawodu magika?! Ewa zaczyna przyzwyczajać się do wizji posiadania męża tylko dla siebie. Ostrowskiego natomiast nagle dopadają wątpliwości, czy zrezygnować z pracy – zwłaszcza po tym, co powiedziała mu ordynator Kleczewska. Tymczasem pełen podejrzeń Adamski obserwuje relację Ostrowskiego i pani ordynator.

3017: Starsi koledzy urywają się z lekcji i zabierają Ksawerego na burgery. Antek – widząc, że Konarski nie ma kasy – stawia mu fast fooda. Ale oznajmia, że jutro funduje Ksawery… W domu chłopak próbuje negocjować z Martą podwyżkę kieszonkowego. Widząc opór mamy, wykrada jej z portfela 50 złotych! Szef korporacji wzywa pilnie Darka. Dawid żałuje, że kolega, który tak mu pomógł zostanie wylany. Tymczasem Żbik… awansuje! Po południu Darek spotyka się z Anetą na rozprawie rozwodowej. Między małżonkami dochodzi do bardzo emocjonalnej sprzeczki. Przerywa ją sędzina decydując, że… nie da im rozwodu! Ewa ogląda dom, który chciałaby kupić dla siebie i męża – wyobraża sobie, że tam mile spędzą emeryturę. Tymczasem w szpitalu okazuje się, że to zespołowi Ostrowskiego przyznano grant. Były ordynator decyduje się… pozostać na oddziale! Co na to Ewa?