Na Wspólnej odcinek 3018, 3019, 3020, 3021, 3022 [Streszczenie + Zdjęcia]

3018: Monika zabiera Przemka na casting do serialu. Para bardzo podoba się reżyserowi – zaprasza oboje na jutrzejsze zdjęcia próbne. Kiedy młody Smolny wraca do domu, dowiaduje się że Dagmara… dogadała się z mężem! Chłopak jest wściekły!! Ksawery znowu ucieka z lekcji. Tym razem starsi kumple zabierają go do sklepu na wyprzedaże. Konarskiemu bardzo podoba się koszulka – ale nie stać go na nią. Niespodziewanie, po wyjściu ze sklepu, dostaje ją od Antka! Nie wie, że kolega ma plan wciągnięcia go w niezłe bagno. Darek proponuje Emilii, żeby z nim zamieszkała. Ta pyta, czy Żbik wyczyścił już wszystkie relacje z innymi kobietami. Do Darka wpada Jarogniew – chłopak ma kolejny poważny problem: zakochał się!

3019: Ostro przepytywana przez Bednarczuk Majka słabnie na lekcji. Cała klasa wychodzi z ciężarną koleżanką, nie bacząc na protesty nauczycielki. Wkurzona Bednarczuk wpada do Zimińskiej – żąda wyrzucenia Majki ze szkoły. Co zrobi Danka?! Igor rozpoczyna pracę w korporacji taksówkarskiej. Sprytnymi posunięciami powoli zyskuje zaufanie taksówkarzy-bandytów. Tymczasem Julka znowu źle się czuje. Wieczorem sytuacja staje się dramatyczna! Przemek nie może pogodzić się z tym, że Dagmara za jego plecami podpisała ugodę z mężem. Kobieta obawia się, czy jej związek z młodym Smolnym przetrwa. Tymczasem Przemek idzie z Moniką na zdjęcia próbne do serialu – dostają propozycję zagrania głównej pary!

3020: Elżbieta wpada do Naczelnego i żąda natychmiastowego kontaktu z Igorem – musi go jak najszybciej powiadomić, że jego córka jest w szpitalu! Tymczasem taksówkarze-bandyci zabierają Nowaka na akcję. Biją i okradają Azjatę, który zamówił kurs spod lotniska! Klasa Majki postanawia wesprzeć ciężarną koleżankę w nauce. Ahmed jest wdzięczny kolegom, a Zimińska bardzo dumna ze swoich wychowanków. Po południu do Ahmeda przychodzi ojciec Majki – godzi się z Irańczykiem i nalega, żeby oświadczył się jego córce. Naciska, by zrobił to jak najszybciej! Jerzy spotyka się z Izą, aby omówić warunki współpracy nad jej poradnikiem. Brzozowska jest bardzo twarda dla swojego byłego – to ona będzie szefem i już! Jerzy buntuje się i wychodzi. Ale wizyta u wydawcy uczy go pokory.

3021: Igor wymyka się ze szpitala – zatrzymuje go Elżbieta. Nie mieści jej się w głowie, że może być coś ważniejszego od chorego dziecka! Nowak uspokaja ukochaną – potrzebuje tylko paru godzin… Niestety, podczas akcji, w której ma okraść pasażera Azjatę, zostaje zdemaskowany! Na dodatek klient… umiera!!! Majka jest wściekła – dowiaduje się, że to jej ojciec przymusił Ahmeda do romantycznych oświadczyn. Oznajmia ukochanemu, że żadnego ślubu ani wesela nie chce! Nagle pod wpływem emocji traci przytomność. Darek dowiaduje się, że rozpatrzenie jego dowołania w Okręgowej Radzie Adwokackiej zostało odroczone o kolejny miesiąc. Wściekły Żbik spotyka się z Anną – żąda wyjaśnień! Kobieta wyraźnie daje mu do zrozumienia, że to ona tu rządzi. Czy Darek wytrzyma kolejne poniżenie?!

3022: Trwają poszukiwania Igora – Robert i Iga są bezradni. Nagle policja znajduje w lesie świeżo wykopany grób! Chora Julka dopytuje się o tatę, a załamana Elżbieta dowiaduje się, że cały czas była oszukiwana przez ukochanego… Czy Igor żyje?! Jarek wścieka się na Kaśkę – jest zły, że siostra nie może wybrać pomiędzy Brunem a Fabianem i tym samym wodzi obydwu za nos. Po południu, na kinderbalu – zamiast asystentki Berga – pojawia się… Emi! Przyznaje się Jarkowi, że musiała go okraść i zniknąć, bo… się w nim zakochała! Ksawery okłamuje Romana – wmawia dziadkowi, że potrzebuje 400 zł. na opłacenie wycieczki. Kiedy dostaje pieniądze, zanosi je Antkowi. Ten ma dla niego następny challenge – tym razem Ksawery musi ukraść ze sklepu koszulkę!