Na Wspólnej odcinek 3039, 3040, 3041, 3042 [Streszczenie + Zdjęcia]

3039: Sławek znajduje w pokoju córki torebkę z marihuaną. Zabrania jej palenia i kategorycznie zakazuje przynoszenia do domu nielegalnych substancji. Daria impertynencko odpowiada „staremu”! Idąc na uczelnię dziewczyna omal nie zostaje potrącona – wybucha i częstuje niewybrednymi epitetami nieostrożnego kierowcę. Mężczyzna okazuje się być… jej wykładowcą! Fabian jest wściekły, kiedy Kasia odmawia mu wspólnego wyjazdu do USA. Zrywa z nią! Bergówna natychmiast umawia się na wieczór z Brunem. Ten jednak… zapomina o randce! Świetnie bawi się z dilerką Miłką… Tymczasem Jarek dochodzi do porozumienia z Elizą. Ukochana ma do niego wrócić, jednak pod wpływem ojca zmienia zdanie! Bogdan jest bardzo zdenerwowany kiedy odkrywa, że Franek całymi nocami gra w Internecie. Ustala twarde zasady a kiedy syn nie chce się podporządkować, Berg wyłącza mu router! Sytuacja mocno się zaognia.

3040: Emilia wylatuje do Singapuru – Darek mówi jej, że już tęskni. Po południu Żbik z Anetą doprowadzają do porozumienia między ich klientami. Zadowolony Darek zaprasza swoją byłą na drinka. Mocno wstawieni, lądują w mieszkaniu Żbika. Aneta zaczyna go namiętnie całować…Tania i Sławek czekają w szpitalu na informacje o stanie zdrowia Witalija. Niestety, okazuje się, że brat Ukrainki nie przeżył rozległego zawału. Roztrzęsiona Tania wtula się w Dziedzica – prosi go o zajęcie się tą sprawą. Ona absolutnie nie może pojąć dlaczego Witalij, w ubraniu roboczym, został znaleziony na przystanku autobusowym!!! Wojtek zaprasza babcię Bronię do mieszkania i szkoli ją za pomocą… garnków i tłuczków! Żaneta ma serdecznie dość. Tymczasem Monika umieszcza plakaty reklamowe szkoły Szulca na… ogrodzeniu jego dawnej szkoły jazdy! Gniew byłego szefa jest straszny!!!

3041: Zaspany Darek otwiera drzwi swojego mieszkania i… ledwo uchyla się przed ciosem partnera Anety! Wkurzony Michał zarzuca mu molestowanie kobiety! Później Żbik dowiaduje się, że spotka się z Anetą w sądzie! Żona mówi mu, że to dopiero początek jej zemsty za to, co spotkało ją wczoraj!!! Załamany stanem zdrowia Dagmary, Przemek rezygnuje z pracy w filmie! Młody Smolny waruje w szpitalu – w końcu udaje mu się zmylić czujność męża Dagmary i zobaczyć się z nią. Jednak to, co słyszy od ukochanej powoduje, że ziemia usuwa mu się spod nóg!!! Eliza mówi Jarkowi, że jej ojciec widział go całującego się z Emi. Berg przekonuje, że wcale tak nie było. Eliza proponuje konfrontację z udziałem Emi i Cieleckiego! Tymczasem Bruno znowu przyłapuje Miłkę dilującą narkotykami. W tym momencie wpadają w zasadzkę policji!!!

3042: Przemek nie może pogodzić się z tym, że po wypadku Dagmara nie pamięta ich związku. Zakrada się do ukochanej i pokazuje jej ich wspólne zdjęcia. Przerażona kobieta nie może uwierzyć, że miała romans z uczniem! Załamany Przemek jedzie do mieszkania, które wynajmował z ukochaną – tam okazuje się, że mąż Dagmary zmienił zamki. Młodego Smolnego trafia szlag!!! Kasia i przyjaciele niepokoją się o Bruna, który nie wrócił na noc. Zamiast niego u studentów zjawia się policja i zaczyna poszukiwania narkotyków! W trakcie rewizji do mieszkania wchodzi umówiona z Jarkiem Emi. Widząc policjantów… rzuca się do ucieczki!!! Ostrowski, po przebytym zawale, wychodzi ze szpitala. W domu Ewa nie wita go zbyt wylewnie. Szczególnie, że jak cień, za Arkiem pojawia się… doktor Kleczewska! Ewa postanawia rozprawić się z panią ordynator!