Na Wspólnej odcinek 3043, 3044, 3045, 3046, 3047 [Streszczenie + Zdjęcia]

3043: Sławek podejmuje prywatne śledztwo w sprawie śmierci brata Tani. Wybiera się do tartaku, gdzie pracował Witalij. Tatiana chce jechać z nim – Dziedzic ostro protestuje. Boi się o piękną Ukrainkę… Na miejscu okazuje się, że ustalić cokolwiek z właścicielem tartaku i jego załogą będzie bardzo trudno! Kleczewska rezygnuje z funkcji ordynatora. Jej obowiązki przejmuje Adamski i od razu daje się we znaki Kamilowi – wyklucza go z projektu badawczego! Tymczasem Ostrowski dzwoni do Kleczewskiej i mówi jej, że… dobrze zrobiła rezygnując. Czy była ordynator zrozumie, co tak naprawdę chce jej powiedzieć Arek?! Awantura między Wojtkiem a Damianem! Cieślik ma dość okupowania jego biura przez szkołę jazdy Szulca – on nie ma gdzie przyjmować swoich wyborców! Dla Wojtka to nie jest szczęśliwy dzień – podczas lekcji jazdy pani Bronia przejeżdża mu po stopie!

3044: Ola definitywnie rzuca Jerzego. Dudek mówi Izie, że to z jej powodu. Iza wyznaje Tokarskiemu, że Jerzy jest jej byłym mężem. Tokarski oskarża Izę i Jerzego o spisek. A tego wszystkiego ma dość Klementynka – podstępnie… więzi swoich rodziców!!! Sławek znowu zjawia się w tartaku – tym razem z Tanią. To dobry ruch – rozpacz Ukrainki porusza serce jednego z pracowników. Mężczyzna zgadza się porozmawiać – według niego brat Tani nie mógł wyjść z pracy w kombinezonie, bo byłby posądzony o kradzież przez skąpego szefa! Tania i Sławek mają pierwszy trop…Franek okłamuje Bogdana, że nie ma pierwszych lekcji – dzięki temu może spokojnie grać z Czarkiem w sieciowe gry. Czarka denerwuje ćwicząca piętro wyżej wiolonczelistka. Wali kijem od szczotki w sufit! Nie wie, jakie to będzie miało opłakane skutki dla… Franka!

3045: Komendant ostro ochrzania Sławka – ma odpieprzyć się od sprawy śmierci Witalija! Kiedy słyszy to Tania, wścieka się – zarzuca Sławkowi, że Polacy traktują Ukraińców jako ludzi drugiej kategorii! Tymczasem Darię dopadają demony przeszłości – spotyka Dominika! Roztrzęsioną dziewczynę próbuje uspokoić Adam, jej niepełnosprawny wykładowca… Emi znowu niespodziewanie zjawia się u Jarka. Mówi mu, że ukrywa się przed policją, bo… postrzeliła swojego ojca! Tymczasem Bruno, jako partyworker, spotyka naćpaną Miłkę. Dziewczyna wyznaje, że dzięki niemu postanowiła zacząć walkę ze swoim nałogiem… Klementynka uwalnia rodziców – Iza jest bardzo wkurzona! Jerzy tłumaczy córce, że takimi sposobami nie doprowadzi do ich zejścia. Zrezygnowany Dudek spotyka się z Tokarskim – mówi mu, że ma u Izy szanse… Po południu Jerzy i Iza zjawiają się na występie córki. Czy to ostatni raz, kiedy Klementynka widzi swoich rodziców razem?!

3046: Sławek nie odpuszcza sprawy Witalija – chce zdobyć nagrania monitoringów z wieczora, w którym ten zmarł. Dzwoni do Tani na Ukrainę – nie zostawi jej samej! Tymczasem Daria przeżywa traumę, którą zafundował jej Dominik. Wieczorem przychodzi do Sławka i Renaty kompletnie pijana z… obcym facetem!!! Na boisko szkoły Danki wjeżdżają ciężkie maszyny a robotnicy przygotowują się do wycinki starodrzewu! Oburzona młodzież stara się do tego nie dopuścić – dochodzi do szarpaniny! Zaskoczona całą sprawą Zimińska interweniuje u burmistrza dzielnicy – dowiaduje się, że… sprawa jest przegrana! Danka zwołuje naradę… Były szef Wojtka proponuje Szulcowi i Monice połączenie sił – wspólną szkołę jazdy. Wojtek absolutnie nie widzi możliwości współpracy ze znienawidzonym szefem! Co innego Monika – spotyka się z mężczyzną poza plecami Szulca…

3047: Agata wraca z Afryki. Bezsilna czuje, że musi się pogodzić ze stratą Norberta… Tymczasem Bruna napadają bandyci – każą mu odpieprzyć się od jednego z klubów. Pobity Krawczyk znajduje w biurze wolontariatu ledwie żywego Jonasza! Bruno odprowadza na odwyk Miłkę i obiecuje rozdygotanej dziewczynie, że będzie na nią czekał… Sławek – sfrustrowany zachowaniem córki – oświadcza jej, że od dziś musi się dokładać do domowych rachunków! Daria znajduje psychiczne oparcie u Adama, swojego wykładowcy… Tymczasem Sławek drąży sprawę śmierci brata Tani – jest już pewny, że kryje się za nią jakaś tajemnica! Franek cały czas oszukuje ojca i zamiast chodzić do szkoły, gra w gry online! Bogdan dziwi się, skąd syn ma nowy komputer – dowiaduje się, że właśnie z wygranej… Franek poznaje sąsiadkę – wiolonczelistkę Sarę. Jest pod jej ogromnym wrażeniem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *