Na Wspólnej odcinek 3077, 3078, 3079, 3080 [Streszczenie + Zdjęcia]

3077: Sławek jest z Tatianą na rozprawie sądowej. Kobieta nie wytrzymuje kłamstw szefa tartaku i wyzywa go od morderców! Zostaje wyproszona z rozprawy – Dziedzic tuli ją i pociesza… Tymczasem Renata odbiera wyniki badań – ma guzka w piersi! Jest przerażona i załamana, dzwoni do Sławka. Ale ten nie ma czasu z nią rozmawiać! Beata jest oczarowana Gustawem i uważa, że narzeczony powinien kochać ojca takim, jakim jest. Paweł jednak wie swoje… I nie myli się – przy pierwszej nadarzającej się okazji Gustaw okrada klientkę baru Ziębów! Do mieszkania Bruna dobija się w nocy naćpana Miłka. Jarek nie chce jej wpuścić, ale Krawczyk chce pomóc narkomance. Przychodzi z Miłką do fundacji Jonasza i chce, by ten pomógł jej w powrocie do ośrodka odwykowego. Ale Jonasz oznajmia, że usuwa Bruna z grona wolontariuszy! I ostrzega, że Miłka ściągnie go na dno.

3078: Sara przychodzi do Bogdana i przeprasza za wczorajszy pocałunek. Berg nie ma z tym żadnego problemu. Kiedy nieoczekiwanie Joanna i Franek wracają wcześniej z lotniska, wita ich… półnaga Sara! Gustaw trafił do szpitala! Paweł odwiedza go i… znajduje w szafce ojca skradziony klientce portfel. Robi ojcu karczemną awanturę… Tymczasem Beata wiezie klienta, który wyraźnie zainteresował się jej kolczykami, prezentem od Gustawa. Mężczyzna na chwilę wysiada, po czym wraca… z policją! Sławek spędza kolejną namiętną noc z Tanią. Piękna Ukrainka oświadcza mu, że ona nie chce być tylko kochanką… Adam prosi Darię, żeby została z nim na zawsze! Zakochani są bardzo szczęśliwi – do momentu, aż dziewczyna znajduje pudło z pamiątkami Adama. Kiedy chce je otworzyć, mężczyzna wybucha!

3079: Robert idzie do psychologa, jednak kiedy słyszy, że musi się poddać terapii w ośrodku zamkniętym – trzaska drzwiami. Rozdygotany zjawia się pod domem syna i siłą wchodzi do środka! Olga dzwoni po policję! Tymczasem do Weroniki przychodzi jej klientka Sabina i pokazuje ślady pobicia przez męża. Roztocka namawia bizneswoman na obdukcję… Ostrowski wraca do pracy w szpitalu. Wraz z zespołem dowiaduje się, że będą mieli nową dyrektor. Odchodząca Kolenda namawia Arka na start w konkursie na ordynatora… Tymczasem Ewa asystuje Dorocie przy zabiegu. Nieoczekiwanie szefowa prosi ją o samodzielne wstrzyknięcie preparatu. Po zastrzyku Ewy pacjent… traci przytomność! Basia stawia się szefowi – nie będzie płacić kary za coś, czego nie zrobiła! Oświadcza Bastianowi, że poda go do sądu! Tymczasem Smolny wręcza Baliszewskiemu swoje wymówienie. Ale uciec od Adriana nie jest łatwo.

3080: Tania jest przeszczęśliwa – dziś Sławek w końcu powie Renacie, że od niej odchodzi! Ale rozmowa Sławka z Renatą ma nieoczekiwany przebieg – Dziedzic dowiaduje się, że Kraszewska ma raka! Co zrobi?! Sabina zrobiła obdukcję – dziękuje Agnieszce i Weronice, że obudziły w niej odwagę. Wcześniej zalękniona, teraz decyduje się zrobić wielki medialny szum! W kancelarii zjawia się mąż Sabiny – błaga Roztocką, żeby nie wierzyła w kłamstwa żony. Jej chodzi tylko o jego pieniądze! Wieczorem Weronika podejmuje swoją ostatnią walkę – stawia Robertowi ultimatum: odwyk albo rozstanie! Adrian jawnie mobbuje Smolnego w pracy. Jednak Krzysztof znosi to ze stoickim spokojem – wie, że musi ratować swoich ludzi przed zwolnieniem. Ale zespół nie jest już monolitem – Tomek widzi, jak Tymon zaczyna spiskować z Baliszewskim!