Na Wspólnej odcinek 3085, 3086, 3087 [Streszczenie + Zdjęcia]

3085: Ewa aresztowana! Ostrowski chce zbadać ampułki, które żona wykradła z gabinetu Doroty. Tymczasem w klinice urody pojawia się policja i aresztuje… Ewę! Funkcjonariusze robią też nalot na mieszkanie Ostrowskich. Arek jest przerażony – przecież Ewa dopiero co wyszła z depresji! Roman się dusi! Roman wchodzi w spółkę z Brodatym i Marylką. Honorata uważa, że mąż nie powinien się pakować w nową firmę i kolejne nerwy. Tymczasem Hoffer, pełen entuzjazmu, liczy na ożywczy powiew w swoim życiu. Żonie jest przykro gdy słyszy, że ich życie jest nudne… Na dodatek Roman urządza w domu balangę! Robert coraz bliżej gwałciciela i… coraz dalej od terapii! Weronika bardzo się boi, że Robert może znowu sięgnąć po alkohol. Naciska, żeby ukochany rozpoczął w końcu terapię. Tymczasem Tadeusiak jest pod ogromną presją – musi znaleźć gwałciciela córki komendanta. Po przesłuchaniu dziewczyny jest niemal pewny, że pigułkę gwałtu musiał jej podać barman!

3086: Honorata zostawia Romana! Po szalonej imprezie Roman budzi się i z przerażeniem chce dzwonić do żony. Brodaty namawia go, żeby dał Honoracie czas na oswojenie się ze zmianami. Mimo tych rad Hoffer przychodzi z kwiatami do sklepu żony. Rozmowa jest bardzo emocjonalna – po niej kobieta decyduje się… wyprowadzić od męża! Walka o uwolnienie Ewy trwa… Ewę w areszcie odwiedza Aneta – jej adwokat. Ostrowska mówi jej o Lucynie – pracownicy kliniki, która szantażowała szefową. Igor natychmiast znajduje kobietę. Ta zgadza się pomóc Ewie, ale za… 50 tysięcy złotych! Tymczasem areszt Ostrowskiej zostaje przedłużony do 3 miesięcy… Robert walczy z przestępcami i… własnymi demonami! Robert nie panuje nad nerwami – jak najszybciej chce doprowadzić do aresztowania barmana. Jednak zgwałcona dziewczyna nie kojarzy twarzy podejrzanego mężczyzny. Tadeusiak idzie znowu do pubu – tam wpada na nowy trop. Tylko czy zdoła powstrzymać swoje demony?!

3087: Zdesperowany Ostrowski wdziera się do mieszkania szefowej Ewy – nie chce dopuścić, by kobieta uciekła z Polski. Dorota dzwoni po policję – zgłasza napad! Czy uniknie odpowiedzialności za kłamstwa i doprowadzenie do ciężkiego stanu swojego pacjenta?! Basia zdradza Smolnego?! Basia ma dość czekania na wpadkę Baliszewskiego. Chce spłacić karę kredytem i uwolnić się od całej sprawy! Widząc bezsilność dorosłych, Kuba zaczaja się na Baliszewskiego. Tymczasem Smolny podsłuchuje rozmowę Adriana z… Basią. Jest wściekły na żonę! Robert bohaterem – ale nie dla Weroniki… Mężczyzna, który zgwałcił córkę komendanta, przyznaje się do winy. Robert triumfuje! Jego brawurowe śledztwo zmywa dawne błędy. Wszyscy mu gratulują – tylko nie Weronika!