Na Wspólnej odcinek 3097, 3098, 3099, 3100 [Streszczenie + Zdjęcia]

3097: Dzięki informacji zdobytej przez Roberta Weronika rujnuje nieskazitelną reputację Wawrzyniaka i wygrywa sprawę Sabiny. Robert próbuje spotkać się z synem. Jego była żona nie pozwala na to, przekonana, że Robert jest pijany. Franek zauważa w osiedlowym parku mężczyznę rozsypującego karmę. Przyłapany truciciel ucieka. Niestety, młody Berg nie dostrzega jego twarzy. Joanna znajduje na wycieraczce zuchwały list od mordercy zwierząt. Po zasłabnięciu i pobycie w szpitalu Michał ma mocne postanowienie zadbania o kondycję.

3098: Honorata i Roman spotkają się w sądzie?! Roman wpada do biura i zastaje Marylkę… kochającą się z jednym z inwestorów! Jest totalnie zniesmaczony. Mikołaj i Marta, bardzo za sobą stęsknieni, chcą by ich rodzice się pogodzili. Jednak kolejna próba pojednawczej rozmowy między Honoratą a Romanem kończy się… groźbą sądu i rozwodu! Daria kontra brat Adama – a Renata musi zmierzyć się z… kochanką Sławka! Daria ma mnóstwo na głowie – Adam wychodzi ze szpitala, a ona ma studia i jeszcze musi zaopiekować się Renatą. Dziewczyna spóźnia się na wyjście ukochanego, co natychmiast wykorzystuje brat Adama! Tymczasem do chorej Renaty przychodzi… Tania! Michał walczy – ale czy wie z kim?! Michał, gotowy do treningu, czeka na Marcina. Jednak kumpel, zamiast na bieganie, zabiera go na… kebab! Przyłapuje ich Kamil i przypomina Brzozowskiemu o konieczności diety! Wieczorem otyłość Michała staje się obiektem kpin stand-upera. Ostro poirytowany Brzozowski postanawia rozprawić się z wesołkiem!

3099: Honorata decyduje, że musi w samotności przemyśleć swoje życie. Marta obawia się, że to będzie koniec małżeństwa ojca. Tatiana prosi Marię o pożyczkę. Musi zapłacić grzywnę, w przeciwnym razie straci mieszkanie. Na Wspólnej pojawia się jej były wielbiciel z Ukrainy. Adam przekonuje brata, żeby chociaż spróbował polubić jego dziewczynę. Smolny poszukuje dziennikarzy do „Tygodnika Wspólnego”. Każdy kolejny kandydat bardziej go rozczarowuje. Tymon podpowiada szefowi, żeby postawił na nowe media i zatrudnił znaną dziennikarkę internetową.

3100: Robert znowu nawala – a Agnieszka podejrzewa, że została oszukana! Robert stara się jak może, by odzyskać Weronikę. Pomaga jej w domu i nawet zabiera dzieci do kina. Jednak w drodze na seans Tadeusiak… znika! Tymczasem Olszewska rozmawia z Wawrzyniakową, która po wygranym procesie z mężem, prosi o opiekę prawną nad jej firmami. Kobieta jest bardzo pewna siebie – Agnieszce cały czas się wydaje, że Sabina kombinuje i kłamie… Daria walczy z Dawidem, a Sławek z… kochankiem Tani?! Adam i Daria budzą się w namiętnym nastroju. Niestety, do ich sypialni nieoczekiwanie wparowuje Dawid z tortem urodzinowym dla brata! Dziedzicówna znowu ma powód, żeby się wściec na chłopaka… Tymczasem Sławek nadal okłamuje Renatę. Mężczyzna umawia się na wieczór z Tanią, ale w paradę wchodzi mu Dymitr – jej przyjaciel i… adorator! Smolny skonfundowany, a Kuba… zakochany?! W mediach aż huczy o sensacyjnym materiale Bogny Blum dla tygodnika Smolnego. Reporterka pojawia się w redakcji podejrzanie zdenerwowana – oświadcza Krzysztofowi, że może pracować wyłącznie zdalnie… Kuba poznaje nową koleżankę. Paulina robi na nim piorunujące wrażenie!