Na Wspólnej odcinek 3105, 3106, 3107, 3108 [Streszczenie + Zdjęcia]

3105: Daria idzie z Dawidem na trening wspinaczkowy. Podczas ćwiczeń chłopak tłumaczy Dziedzicównie, jak ważny jest dla niego Adam. Między Darią i Dawidem zaczyna iskrzyć… Tymczasem Dymitr wyznaje Tatianie, że to dla niej przyjechał do Polski. Mężczyzna całuje Tanię! Potem Ukrainiec spotyka się ze Sławkiem – każe mu zostawić jego ukochaną w spokoju. Dziedzic nie wytrzymuje! Weronika wzywa Sławka – opowiada, jak zakrwawiona Sabina wybiegła ze spotkania z mężem. Agnieszka przypomina, że niedawno zainstalowały w kancelarii monitoring. To, co widzą z kamer… zwala wszystkich z nóg! Wieczorem Weronika dzwoni do Roberta – ten nie odbiera. Pijany, zażywa psychotropy… Rano Michała zrywa Bartek, ojciec kolegi Ignasia – przecież mieli trenować! Po intensywnym wycisku Brzozowski ma dość – wycofuje się ze zbijania wagi… Ale Marcin mówi mu, że jego kumpel poszukuje kandydata do głównej roli w nowym filmie. Jest jeden warunek: trzeba być szczupłym i wysportowanym!

3106: Adam zaczyna dostrzegać emocje, które towarzyszą Darii i Dawidowi podczas ich wspólnych wypadów na ściankę wspinaczkową. Ale odpuszcza… Tymczasem Daria jest wściekła – Dawid umówił się z jej przyjaciółką Luizą! Kuba – dla Pauliny – nadrabia zaległości z matematyki. To cieszy Smolnego. Ale Przemek jest czujny – znajduje u Kuby leki psychoaktywne… Młody Brzozowski zarzeka się, że to pomyłka! U Bergów zjawia się syn ekscentrycznej pani Gabrieli – robi awanturę o to, że matka zapisała swoje mieszkanie Joannie! Chce natychmiastowych zmian w testamencie. Zaskoczona Joanna próbuje rozpaczliwie doprowadzić do ugody między Kordianem i matką – czy jej się uda?!

3107: Daria jest wściekła gdy słyszy, że Luiza znowu umówiła się z Dawidem na ściankę. Dziedzicówna za wszelką cenę nie chce do tego dopuścić… Tymczasem Tatiana postanawia rzucić Sławka –po raz ostatni widzą się i… kochają. To nie jest szczęśliwy dzień Sławka – Renata w końcu odkrywa, że partner ma romans! Kuba wybiera się na imprezę do Pauliny. Niestety, będzie też Marcel i – zamiast bawić się – muszą zakuwać do kolejnego testu z matmy. Kiedy zmęczenie daje o sobie znać, Paula częstuje kolegów psychotropami! Czy Kuba – rywalizujący z kumplem o dziewczynę – odmówi ich zażycia?! Michał i Marcin ćwiczą scenki przed castingiem do filmu. Brzozowski jest naprawdę w strachu, gdy jego kumpel wczuwa się w rolę bandyty… Podczas prób dają z siebie wszystko! Reżyser jest pod wrażeniem. Ma tylko jedno „ale” – Michał musi schudnąć!

3108: Daria przeprasza ukochanego za ostatni wybryk z jego bratem. Niespodziewanie, Adam proponuje jej wieczorny wypad z Dawidem i Luizą! Daria nie może patrzeć na umizgi koleżanki do mężczyzny, którego pragnie… Tymczasem Renata oświadcza Sławkowi, że wie o jego zdradzie i kłamstwach. Każe mu się wyprowadzić! Robert, po wyprowadzce od Weroniki wciąż pije. Na nogi stawia go wiadomość, że jego Staś jest w szkolnej reprezentacji piłki nożnej. Przyjeżdża do szkoły syna, żeby mu pogratulować i dać w prezencie piłkarskie korki. Staszek jest bardzo szczęśliwy widząc ojca! Wieczorem potajemnie dzwoni do taty i prosi, by przyszedł na jego mecz… Kuba chce zrezygnować z konkursu matematycznego po tym jak zobaczył, że Marcel całuje Paulinę. Ta jednak twierdzi, że tylko na Brzozowskim jej zależy. I daje mu… fiolkę leków stymulujących! Czy Kuba weźmie z jej rąk truciznę?! Tymczasem Bogna wyznaje Danielowi, że cierpi na fobię społeczną…