Na Wspólnej odcinek 3117, 3118, 3119, 3120 [Streszczenie + Zdjęcia]

3117: Kamil dyskutuje z Ostrowskim – stan serca pacjentki w ciąży pogarsza się. Jednak kobieta absolutnie nie zgadza się na żaden zabieg, który zagrażałby życiu jej dziecka! Kiedy pacjentka traci przytomność, Hoffer musi działać – decyduje o natychmiastowej operacji. Czy uratuje kobietę kosztem nienarodzonego dziecka?! Tosia czeka na Sarę przed jej domem i żąda, żeby wiolonczelistka zostawiła jej chłopaka w spokoju! Franek jest jej! Tymczasem pani Gabriela ma spotkanie z biegłym psychiatrą, który ma zdecydować o jej ubezwłasnowolnieniu. Rozmowa idzie dobrze do momentu… alarmującego telefonu od syna! Kordian zrobił to specjalnie?! Beata namawia Pawła na sprzedaż domu. Wójcik się denerwuje – nie sprzeda jedynej rzeczy, która została mu po zmarłym ojcu! Wkurzony idzie do pracy i… wyżywa się na swoim szefie! Tymczasem Beata znajduje sposób, jak przekonać ukochanego. Paweł jest wniebowzięty!

3118: Gabriela dostaje ekspertyzę psychiatryczną, z której wynika że powinna zostać ubezwłasnowolniona! Joanna pociesza starszą panią – Weronika na pewno do tego nie dopuści… Gabriela konfrontuje się z synem. Rozmowa jest dla niej tak bolesna, że kobieta nie wytrzymuje – staje na barierce balkonu i chce rzucić się w dół! Kamil informuje pacjentkę, że operacja się udała – jej i dziecku już nic nie zagraża. Kobieta nie wie, jak mu dziękować. O dziwo, Adamski ostro gani Hoffera… Do szpitala przychodzi Ula. Zwierza się Karinie, że marzy o koncercie swojej ulubionej gwiazdy. Wieczorem dyrektorka dzwoni do Kamila i mówi mu, że załatwiła bilety. Trzy… Daria wraca z Adamem z romantycznego wyjazdu. Dobry nastrój Dziedzicówny pryska, kiedy znajduje w mieszkaniu damski sweterek. Dociera do niej, że Dawid nie marnował czasu… Tymczasem Renata dostaje propozycję… pozowania do aktów!

3119: Renata, po kolejnym naświetlaniu, jest w kiepskim nastroju. Nieoczekiwanie Sławek zaprasza ją na randkę! Kraszewska jednak wybiera towarzystwo Rocha – fotografa amazonek… Tymczasem Daria próbuje się odciąć od Dawida. Ten przekonuje ją, że jest między nimi uczucie. Dziewczyna dobitnie to sobie uświadamia i… odtrąca namiętność Adama! Eliza nie rezygnuje z planów mieszkaniowych – umówiła dziś spotkanie z doradcą kredytowym, na które Jarek dociera w… stroju klauna! Na dodatek nagle wybiega, wezwany przez mamę Piotrusia, który trafił na OIOM! Berg do wieczora zostaje w szpitalu… Wygląda na to, że Eliza w końcu straci cierpliwość! Kordian jest przerażony, tym, że doprowadził matkę do próby samobójczej. Wyznaje Joannie, że nie chciał tego… Kiedy Gabriela budzi się w szpitalu, Kordian przeprasza i po raz pierwszy nazywa ją mamą. Starsza pani jest poruszona. Czy jej syn rzeczywiście postanowił się zmienić?

3120: Podczas rodzinnego pikniku Cieślików dochodzi do tragedii. Sielanka zamienia się w dramat, gdy Monika i Damian słyszą odgłos wystrzału – Kajetan bawiący się ze swoim ukochanym psem zostaje ranny! Cieślik chwyta broczącego krwią synka i razem z żoną wiozą go do szpitala. Stan chłopca jest krytyczny! Gdy Adam odwozi Darię do baru na Wspólną okazuje się, że w ukryciu czeka tam Dawid. Dopada dziewczynę i zaczyna ją namiętnie całować. Daria, choć zdenerwowana, wyraźnie pragnie jego czułości… W tym momencie na dziedziniec wraca Adam! Tymczasem Renata wyznaje Sławkowi, że go nie kocha i… decyduje się, by pozować Rochowi do aktów! Młody dziennikarz skarży się Igorowi, że naczelny odrzucił temat, nad którym pracował przez miesiąc. A sprawa jest ważna – dotyczy zakładów chemicznych, które wylewają szkodliwe odpady do Wisły. Kiedy Nowak dociska Artura, czemu odrzucił tak ważny temat, Naczelny… dostaje zawału!