Na Wspólnej odcinek 3129, 3130, 3131, 3132 [Streszczenie + Zdjęcia]

3129: Konflikt Kamila z Adamskim przybiera na sile. A gdy Król oznajmia lekarzom, że konkurs na ordynatora wygrał Hoffer, Adamskiego trafia szlag! Kamil nic sobie z tego nie robi – spędza z szefową uroczy wieczór! Eliza i Jarek dowiadują się, że dzięki terapii za którą zapłacili, Piotruś zaczyna wracać do zdrowia. Są szczęśliwi, że zdecydowali się na ten krok… Nieoczekiwanie odwiedza ich ojciec Elizy i dowiaduje się, że jego pieniądze podarowali choremu chłopcu. Cielecki jest wściekły… na Jarka! Muszko zajmuje się planem budowy schronu – nie wierzy, że jego żona ma innego mężczyznę. Roman i Honorata mają serdecznie dość sąsiada! Muszą mu udowodnić, że Janinka naprawdę spotyka się z przystojnym Stanleyem.

3130: Sławek przynosi Damianowi złe wieści – sprawę postrzelenia Kajtka przez myśliwych umorzono. Prokurator szuka winy w rodzicach, którzy nie dopilnowali dziecka! Cieślik nie wierzy w to, co słyszy… Do jego biura przychodzi policjant – wie, że myśliwy który postrzelił Kajetana był… pijany! Adamski nie chce oddać stołka ordynatora – stara się oczernić Hoffera przed dyrektor Król. Karina wzywa Kamila i… proponuje mu wspólny wyjazd na konferencję naukową! Co na to Hoffer?! Zdzisław atakuje żonę – ma być z nim i już! Awanturą tylko pogarsza sprawę… Honorata poznaje wielbiciela Muszkowej – przystojnego i szarmanckiego mężczyznę. Hofferowa wie, że musi zadbać o kompletną przemianę Muszki! Ale czy Zdzisław ma w ogóle szansę? Na palcu Janinki błyszczy pierścionek od Stanleya.

3131: Kamil słyszy, że wybranek Muszkowej jest kardiochirurgiem z USA. Hoffer jest podejrzliwy – sprawdza Stanleya. Znajomy profesor twierdzi, że nie ma takiego lekarza… Tymczasem Muszko zaczaja się na dziedzińcu Wspólnej i widząc amanta żony, mierzy do niego ze strzelby!!! Renata darzy ogromną sympatią Rocha. Po wspólnym wypadzie na wernisaż odwiedza go w pracowni i dziękuje mu pocałunkiem… Tymczasem Sławek wpada do córki – zastaje Adama w strasznym stanie. Załamany i pijany Namysłowski mówi, że Daria mieszka teraz z jego bratem. Dziedzic spotyka się z córką – dzięki relacji ojca dociera do niej, co zrobiła Adamowi… Kajetan jest bardzo szczęśliwy – wychodzi dziś ze szpitala. Cieślik nie potrafi jednak się cieszyć. Myśli tylko o tym, jak dopaść Madczaka – myśliwego, który po pijanemu postrzelił jego dziecko. Damian czuje się bezsilny wobec chronionego przez posłów koła myśliwskiego. Nieoczekiwanie, z pomocą przychodzi Wojtek Szulc!

3132: Daria wybiera się do Adama – chce zabrać resztę swoich rzeczy. Idzie tam jednak Dawid – w tajemnicy przed ukochaną. Widzi brata pijanego w strasznym stanie… Tymczasem Darię odwiedza wściekła Luiza – oskarża ją o kradzież chłopaka i wyzywa od puszczalskich! Bogdan wkurza się na Franka – nic nie robi w domu, tylko pisze smsy do Tosi. Chłopak na odczepnego proponuje, że odprowadzi Miśkę do przedszkola. Po drodze jednak… gubi ją! Honorata zakłada fałszywe konto na portalu randkowym i pisze do Stanleya – chce udowodnić Janinie, że „kardiochirurg” z USA jest oszustem. Tymczasem Amerykanin pokazuje Muszkowej piękny dom, który chce dla nich kupić. Jednak ma mały problem z wypłatą pieniędzy z banku.