Na Wspólnej odcinek 3133, 3134, 3135, 3136 – Streszczenie

3133: Igor – z braku dowodów – nie może wypuścić artykułu pogrążającego koncern chemiczny. W gazecie „Kraj” atmosfera bardzo nerwowa – dziennikarze chcą się zwalniać! Oliwy do ognia dolewa jeszcze naczelny… Czy Nowakowi uda się zażegnać kryzys?! Po sprzedaży domu Paweł i Beata nabierają wiatru w żagle. Beata szuka nowego mieszkania, informując wszystkich, że cena nie gra roli, a Paweł… z hukiem zwalnia się z pracy! Ciągnie za sobą kolegów z budowy – on ma kasę, założy własną firmę i nie da im zginąć! Rebelia kończy się okrutną popijawą – oczywiście za wszystko płaci Paweł… Franek rozpaczliwie tęskni za Tosią! Zdesperowany zaczaja się na ukochaną pod jej szkołą. To, co widzi, zwala go z nóg! Tymczasem Michalinka zaczyna się dziwnie zachowywać – Joanna i Bogdan są bardzo zaniepokojeni.

3134: Igor w końcu uzyskuje dowód, że koncern chemiczny truje środowisko. Chce wypuścić artykuł pogrążający potentata, ale napotyka na bardzo ostry protest swojego zespołu. Nawet Holczyk, autor tekstu, chce się wycofać! Dochodzi do awantury – w decydującym momencie w redakcji pojawia się… naczelny! Jaki będzie jego wyrok?! W szkole Danki pojawia się nowa, wyjątkowo zdolna uczennica – Magda. Dziewczyna śmiało wyznaje dyrektorce, że w poprzedniej szkole była molestowana przez nauczyciela. Jej rodzice nie chcą o tym rozmawiać… Danka ze zdziwieniem widzi, że po lekcjach Magdę zabiera autem dużo starszy mężczyzna! Paweł budzi się na wielkim kacu. Beata ostro wkurzona – ukochany zamiast szukać z nią mieszkania, przepija ich pieniądze! Dla uspokojenia Paweł zabiera narzeczoną na zakupy – funduje jej kosztowną biżuterię. Oboje zaczynają szaleć – bardzo drogie prezenty przynoszą też Ziębom.

3135: Cieślików martwi stan synka – w snach wraca do Kajtka koszmar związany z postrzeleniem na polowaniu. Tymczasem Wojtek próbuje wniknąć w szeregi myśliwych. Jakoś sobie radzi w rozmowie z szefem koła łowieckiego. Ale gdy Gontarski każe mu strzelać, Szulca – który nigdy nie trzymał strzelby w rękach – oblewa zimny pot… Czy zostanie zdemaskowany?! Nowa uczennica Magda zadrwiła z Bednarczuk! Na jej prośbę napisała opowiadanie – ale erotyczne i pikantne! W klasie robi się gorąco a polonistka szaleje! Dziewczyna jest cwana – udając pokrzywdzoną, donosi na nauczycielkę Dance! Zimińska wzywa „na dywanik” zszokowaną Bednarczuk. Ta twierdzi, że to Magda ma poważny problem. Ula jest wściekła na Zuzę – mama informuje ją, że teraz nie może przyjechać do Polski. Widać, że dziewczyna ma jakiś poważny problem. Dyrektor Król proponuje Kamilowi, że może to ona porozmawia z Ulą. Karina bardzo pomaga córce Hoffera – wdzięczny mężczyzna zaprasza szefową na kolację.

3136: Hoffer obejmuje ordynaturę na swoim oddziale. Niestety, już na starcie Karina wita go wiadomością, że przysłano donos – jego praca naukowa to plagiat! Szefowa podejrzewa, że to robota Adamskiego i przestrzega Kamila przed zdetronizowanym ordynatorem. Hoffer jednak rozgrywa sprawę po mistrzowsku. Daria ma wyrzuty sumienia po tym, jak porzuciła Adama. W tajemnicy przed Dawidem odwiedza swojego byłego. Dowiaduje się, że Namysłowski wyjeżdża na stypendium do USA. Dziewczyna błaga, żeby tego nie robił! Czy Daria chce wrócić do Adama?! Igor oddycha z ulgą – „Kraj” nie upadnie! Wszystko dzięki kilku pracownikom fabryki chemicznej, którzy zdecydowali się zeznawać. Niestety, dziennikarze stracili zaufanie do Nowaka… Na dodatek naczelny rezygnuje – czy Igor sobie poradzi?!