Na Wspólnej odcinek 3137, 3138, 3139, 3140 [Streszczenie + Zdjęcia]

3137: Dawid szaleje z niepokoju – nie ma kontaktu z Darią! Chłopak nachodzi brata – myśli, że ukochana wróciła do Adama… Sławek też szuka córki. Wpada do Renaty i zastaje tam… gołego Rocha! Wpada w szał! Magda przeprasza Bednarczukową – polonistka jednak otwarcie mówi, że wie o jej wybrykach w poprzedniej szkole. Na przerwie Toczewska zakłada się z koleżanką o to, że… odbije ciężarnej Majce Ahmeda! Oszukując, próbuje uwieść chłopaka – Majka jest wściekle zazdrosna! Honorata pokazuje Janinie swoją korespondencję ze Stanleyem na portalu randkowym. Muszkowa jest wściekła, ale… na przyjaciółkę! Roztrzęsiona, oznajmia ukochanemu, że musi natychmiast wynieść się ze Wspólnej – gniazda żmij. Janina wypłaca pieniądze z lokaty i każe Stanleyowi podpisać umowę kupna willi dla nich.

3138: Majka dopada Magdę w szkolnej łazience – wyzywa ją od puszczalskich i każe jej odczepić się od Ahmeda! Między dziewczynami dochodzi do poważnej kłótni. Stres spowodowany awanturą sprawia, że… Majka zaczyna rodzić! Muszko z żoną dowiadują się od policji, że Stanley oszukał kilkanaście kobiet na ponad milion złotych! Na wieść, że nie odzyskają oszczędności życia, Muszko dyszy żądzą zemsty. Okazję stwarza sam Stanley, który na portalu randkowym umawia się z… Honoratą! Zdzisław, przebrany za kobietę, udaje się na „randkę” z oszustem. Bergowie coraz bardziej zmartwieni – ich córka zaczęła się moczyć! Joanna dowiaduje się od wychowawczyni, że w przedszkolu jest Zosia, dziewczynka z lekkim autyzmem, która bywa agresywna wobec innych dzieci. Wieczorem Bogdan zauważa na rękach Michalinki siniaki!

3139: Wojtek – wyposażony w sprzęt szpiegowski – bierze udział w polowaniu. Od początku myśliwi ostro piją alkohol. Szulcowi udaje się nagrać prezesa Gontarskiego, który stwierdza że myśliwy strzelający do syna Cieślika też był kompletnie pijany! Nagle, ten właśnie Matczak wkurza się na Wojtka, mierzy do niego ze strzelby i… strzela! Jarek z Elizą przygotowali wspaniałe przyjęcie urodzinowe dla chorego Piotrusia. Główną niespodzianką jest wizyta piłkarskiego mistrza żonglerki z Izraela! Chłopiec jest przeszczęśliwy… Jednak nagle traci przytomność! Ula dostaje w końcu długo oczekiwanej miesiączki. Uradowana, dzwoni do Zuzy – ale mama nie odbiera. Na miejscu jest za to szefowa Kamila. Karina ciepło rozmawia z Ulą i zostaje przez nią zaproszona na kolację. Podczas niej dowiaduje się, że dziewczynka nie jest biologiczną córką Hoffera! Ta informacja robi na niej duże wrażenie.

3140: Jarek – jak co dnia – odwiedza Piotrka. Chłopczyk niby ma się dużo lepiej, ale nagle prosi Berga o nagranie… pożegnania! Piotruś chce, żeby mama wysłuchała jego słów, gdy go już nie będzie. Jarek w końcu się zgadza. Słowa dziecka, które żegna się ze światem, są tak wstrząsające, że Berg podejmuje kilka bardzo ważnych decyzji! Joanna dowiaduje się, że inne dziecko z przedszkola Misi jest w podobnym stanie – od miesiąca ma ataki histerii i autoagresji. Wychowawczyni twierdzi, że wszystkiemu winna jest Zosia, dziewczynka z lekkim autyzmem… Tymczasem Franek umawia się z graczem, z którym przegrywa regularnie w necie. Okazuje się, że Rex200 to… śliczna dziewczyna! Sławek ogląda to, co Wojtek nagrał podczas polowania. Nie ma wątpliwości, że Madczak pójdzie siedzieć! Dla Cieślika to jednak za mało. Uważa, że przepisy prawa łowieckiego muszą zostać zmienione! Żaneta podpowiada Damianowi, jak można wygrać tę wojnę.