Na Wspólnej odcinek 3141, 3142, 3143, 3144 [Streszczenie + Zdjęcia]

3141: Beata i Paweł po burzliwych rozmowach dochodzą do tego, jakie ma być ich przyszłe mieszkanie. Splot zdarzeń sprawia, że tego dnia obojgu nadarzają się wspaniałe okazje i… oboje kupują wypasione apartamenty! Oczywiście, w tajemnicy przed sobą… Basia martwi się o Kubę – jego kiepski wygląd tłumaczy jednak tym, że chłopak przepracowuje się nauką. W szkole nauczyciel matematyki oznajmia swoim wybitnym uczniom, że dziś udzielą wywiadu dla telewizji. Paulina i Kuba, nakręceni po prochach, chwalą się swoimi sukcesami – ale Marcel nie wytrzymuje… W nocy Przemek odkrywa tajemnicę „mistrza” Brzozowskiego! Joannę nachodzi mama Zosi, która według wychowawczyni terroryzuje całą grupę. Kobieta jest bardzo rozgoryczona – twierdzi, że jej córka nie jest agresywna! Bergom trudno w to uwierzyć, zwłaszcza gdy znowu muszą zabrać z przedszkola roztrzęsioną Misię… Tymczasem Franek zamierza zwerbować Agnieszkę-supergracza do swojej ekipy na zawody!

3142: Jarek bawi się z Piotrkiem i rozśmiesza jego mamę. Kobieta, widząc dobry nastrój synka, jest pełna nadziei na jego wyzdrowienie… Berg jednak czuje, że coś jest nie tak. I rzeczywiście, gdy zostają sami, Piotruś prosi Jarka żeby po jego śmierci dalej rozśmieszał mamę… W nocy Berg budzi się ze złym przeczuciem! Paweł zataja przed narzeczoną podpisanie umowy na zakup mieszkania i próbuje się z niej wycofać. Niestety, sprzedający nie zgadza się. Tymczasem Beatka chce, żeby ukochany zobaczył ich piękny apartament. Paweł wykręca się robotą – zmartwiony czuje, że to szaleństwo ich zrujnuje! A Beata właśnie chce zatrudnić projektantów wnętrz… Wychowawczyni Michasi robi Joannie ostre wymówki, że chce rozgrzebać problem jej grupy u dyrektorki. Mimo to Bergowa nie odpuszcza… Do chwili, gdy u szefowej przedszkola słyszy od mamy autystycznej Zosi bardzo gorzkie słowa na swój temat! Tymczasem Aga odmawia Frankowi wspólnej gry i startu w zawodach. Jednak dziewczyna ma inną, bardzo nęcącą propozycję.

3143: Dawid przychodzi do Adama – ten nie chce go wpuścić. Ale między braćmi dochodzi w końcu do bardzo emocjonalnej rozmowy, której efektem jest… zgoda! Mężczyźni stwierdzają, że miłość braterska jest ważniejsza niż jakakolwiek kobieta. Tylko dlaczego później i jeden, i drugi w tajemnicy spotyka się z Darią?! Znana blogerka przedstawia Elizie i Brunowi nowy pomysł na akcję werbującą dawców szpiku. Przyjaciele są zachwyceni – tylko Jarek jest jakiś zamyślony i smutny. Przed szpitalem Berg spotyka zapłakaną mamę Piotrusia… Walka Michała o schudnięcie trwa. Marcin – przypominając mu o castingu do filmu – wyciska z przyjaciela siódme poty! I są efekty – wracająca z delegacji Iga prawie nie poznaje ukochanego. Posądza Michała o… romans!

3144: Marcel, po ostatnich przejściach, oznajmia Pauli i Kubie, że kończy z braniem prochów! Dla dziewczyny największym zmartwieniem jest to, czy kolega ich nie wsypie. Po szkole Paulina przychodzi do Kuby i pod wpływem narkotyków rozbiera się przed chłopakiem. Na to wszystko w domu pojawia się Basia! Zuza niespodziewanie przyjeżdża do domu! Ula jest bardzo szczęśliwa, za to Kamil nie do końca… Po południu Ula z mamą wpadają po niego do pracy. Zaskakują Hoffera u szefowej! Karina wyraźnie nie przypada Zuzie do gustu… Ale największa niespodzianka czeka Kamila wieczorem! Brzozowski ma koszmarne sny przed sądnym dniem – reżyser ma podjąć decyzję, czy dać mu rolę w filmie. Iga jest pod wrażeniem pracy, jaką Michał wykonał – schudł i zadbał o zdrowie! Uważa, że ukochany nie musi się martwić… Tymczasem w studio filmowym koszmar Brzozowskiego staje się jawą – reżyser, przy całej ekipie, każe mu wejść na wagę!