Na Wspólnej odcinek 3145, 3146, 3147, 3148 [Streszczenie + Zdjęcia]

3145: Zuza namawia męża żeby razem z Ulą przeprowadzili się do Szwajcarii. Ula słyszy ich rozmowę i… jest zachwycona tym pomysłem! Za to Kamil, kuszony przez Karinę wizją sprawdzenia się w roli ordynatora, ma wątpliwości. Do czego jeszcze posunie się dyrektor Król, żeby przekonać Hoffera do pozostania w Polsce?! Bracia Namysłowscy wyjeżdżają na wyprawę, którą zaplanowali. Adam do ostatniej chwili czeka na Darię licząc, że ukochana przyjdzie się pożegnać… Ale Dziedzicówna w tym czasie godzi się z Luizą. Dziewczyny nie zostawiają suchej nitki na Adamie i Dawidzie! Popijając wino zawierają siostrzany rozejm! Po powrocie z wypadu tylko we dwoje, Iza i Jerzy wpadają w wir pracy. Dudkowi trafia się wspaniała wydawczyni, która – wierząc w talent Jerzego – zleca mu napisanie… dowolnej książki! Tymczasem w fitness klubie Izy zaszły poważne zmiany – bez jakiejkolwiek konsultacji z nią! Wkurzona Brzozowska zwalnia menadżera, a sama… ląduje w szpitalu!!!

3146: Paweł bez problemu znajduje chętną na wynajęcie luksusowego mieszkania, które kupił w tajemnicy przed Beatą. Trochę go dziwi fakt, że na tak wysoki czynsz najmu stać studentkę… Po południu Wójcik jedzie do apartamentu, który kupiła Beata. Na parkingu bardzo ostro ścina się z jakimś mężczyzną. Chwilę później okazuje się, że… będą sąsiadami! Franek spotyka się z Agą – ma nadzieję na fajną randkę. Ale Rex200 ma inne plany – zleca Bergowi przedziwną i niebezpieczną misję… Tymczasem problem z córką Bogdana i Joanny pogłębia się – wszyscy twierdzą, że Michalinka w przedszkolu pobiła swoją koleżankę! Roztrzęsiona Kasia dzwoni do Jarka – ktoś włamał się do Fabiana i go pobił! Bergówna prosi brata o pomoc – po napadzie boi się nocować u swojego byłego chłopaka. Jarek i Bruno proponują Kasi przeprowadzkę do ich mieszkania.

3147: Bednarczuk każe Magdzie pomóc kiepskiej uczennicy w napisaniu wypracowania. Okazuje się, że mało bystra Kalinowska ma bardzo przystojnego chłopaka… Po lekcjach Magdę dopada ojciec i żąda, by powiedziała mu kim jest starszy facet, z którym się spotyka. Córka jest wzburzona i ostro stwierdza, że akurat on nie ma prawa o to pytać! Toczewski dzwoni do Zimińskiej – mówi o problemach z Magdą i prosi dyrektorkę o czujność… Zuza wyjeżdża do Szwajcarii sama – Kamil nie zdecydował się na rezygnację z ordynatury. Karina wykorzystuje sytuację, że Hoffer znowu jest słomianym wdowcem i stara się skraść serce jego i Uli… Tymczasem Hoffer podejrzewa poważną wadę serca u młodego futbolisty, Alka Pioruna. Hoffer – wbrew prezesowi klubu i dziewczynie Alka – przekonuje go, by został w szpitalu… Policja chce przesłuchać Kasię w sprawie pobicia Fabiana w chwili, gdy dziewczyna idzie na rozmowę o wymarzoną pracę. Bergówna nie dociera na czas do fundacji… Ale nie daje za wygraną – na parkingu dopada prezesa, któremu miała zaprezentować swoje portfolio. A kiedy Biernacki nie chce rozmawiać z Kasią, ta robi coś, co go szokuje!

3148: Bogdan i Joanna dowiadują się, że ich mała córeczka nadal jest agresorem – coraz więcej matek twierdzi, że ich dzieci są bite przez Michasię! Żądają, by Joanna natychmiast wypisała ją z przedszkola… Na dodatek psycholog podejrzewa, że problem może tkwić w… rodzinie Bergów! Tymczasem Franek – za włamanie się do systemu informatycznego banku – dostaje od Rex200 całusa… Kamil dowiaduje się, że Alek Piorun wrócił do treningów. Hoffer spina się ze swoim zastępcą Adamskim – jak mógł zgodzić się na jego wypis?! Kamil nie odpuszcza sprawy – jedzie do klubu i próbuje przekonać młodego piłkarza, by wrócił do szpitala… Wieczorem Zuza dzwoni do męża z pretensjami, że nie powiedział jej o poważnym wypadku Uli. Słowa, które Hofferowa słyszy od Kamila, brzmią jak policzek! Zaniepokojona Danka prosi Magdę, żeby przedstawiła rodzicom swojego starszego „chłopaka”. Zszokowana słyszy od dziewczyny, że oni dobrze znają tego mężczyznę… Podczas lekcji Magda totalnie ośmiesza Kalinowską, która poprzysięga jej okrutną zemstę. Boski chłopak poniżonej dziewczyny puszcza do Magdy oko…