Na Wspólnej odcinek 3153, 3154, 3155, 3156, 3157 [Streszczenie + Zdjęcia]

3153: Beata jest podejrzliwa widząc, że Paweł ubiera się dziś bardzo szykownie. Na dodatek rozmawia z kimś po kryjomu. Korzystając z okazji, podkrada telefon narzeczonego i dzwoni na ostatni wybrany numer. Zalotny kobiecy głos pyta, kiedy Paweł u niej będzie… Beata już wszystko wie! Kasia jest dzisiaj pierwszy dzień w fundacji pomagającej biednym i poszkodowanym przez życie. Poznaje sympatycznego Jędrzeja, który przestrzega ją przed Sylwią – prawą ręką szefa. Co robi Kasia? Na pierwszym zebraniu, w obecności przełożonego, neguje pomysły Sylwii! Weronika dowiaduje się od zrozpaczonej Basi o problemie Kuby z narkotykami. Roztocka jest w szoku – w ogóle nie wiedziała, że w szkole Antosi dzieją się takie rzeczy! Natychmiast dzwoni do córki, ale ta nie odbiera. Tymczasem w kancelarii zjawia się przystojny mężczyzna i prosi o spotkanie z… Adamem!

3154: Bergów odwiedza mama Amelki – ta, która oskarżała ich Miśkę o agresję. Kobieta przeprasza – myliła się! W przedszkolu nadal źle się dzieje i trzeba to koniecznie zbadać. Jest plan – zainstalują w sali kamerkę i dowiedzą się prawdy… Tymczasem Franek wpada na Agę i od razu chce się umówić, ale Rex 200… nie ma dla niego czasu! Weronika zamartwia się, że Antosia bierze narkotyki. Brak porozumienia z córką i jej nieobecność w szkole sprawia, że Roztocka jest niemal pewna najgorszego! W dniu pełnym niepokoju Weronice pomaga Henryk Grzelak – dawny przyjaciel Adama, jej zmarłego męża… Jerzy na spotkaniu z wydawczynią przedstawia projekt powieści – studium kobiet, które łączy… fitness klub! Inspiracją są uczestniczki relax-fitu, które – ku zdumieniu Dudka – przychodzą tłumnie na jego zajęcia. Podczas ćwiczeń sprytny trener-pisarz wyciąga od pań bardzo osobiste wyznania i skrzętnie je notuje.

3155: Frankowi udaje się umówić z Agnieszką. Dziewczyna zwierza mu się ze swoich problemów – musi zrobić poważny przekręt, żeby odkupić winy! Franek obiecuje jej pomóc, ale chce wiedzieć, co się stało… Tymczasem Joanna i Bogdan martwią się o to, że Michasię znowu coś złego spotka przedszkolu! Franek odbiera siostrę i próbuje zabrać z sali ukrytą kamerkę… Iza – zaniepokojona tajemniczym zachowaniem Jerzego – podejrzewa go o romans. Prosi Ewę, żeby to zbadała… Tymczasem Jerzy musi zastąpić chorego trenera siłowni. Ewa – która wpadła „poćwiczyć” – jest świadkiem, jak Dudek rozmasowuje udo klientki. Ewa nie może ukrywać tego zajścia przed Izą… Weronika zamartwia się o Antosię a do tego dowiaduje się, że Robert wraca z odwyku. Po południu Roztocka zauważa przed szkołą córkę całującą się z dużo starszym od niej chłopakiem. Weronika ma kolejne poważne zmartwienie!

3156: Mamie Amelki w końcu udaje się zabrać z przedszkola ukrytą kamerkę. Niestety, jest uszkodzona! Wezwany na pomoc Franek odzyskuje zarejestrowany na niej dźwięk. To, co słyszą Bergowie jest szokujące! Natychmiast jadą do przedszkola! Kasia ma dziś zaprezentować swój pomysł reklamy społecznej. Niestety, korzystając z podpowiedzi szefowej Sylwii, zanudza wszystkich tabelkami i statystykami. Prezes ma dość! Nagle ktoś wpada z wiadomością, że konieczna jest interwencja – natychmiast trzeba ratować rodzinę przed eksmisją! Kasia zgłasza się na akcję! Daria towarzyszy Renacie, która dowiaduje się jakie ma szanse na rekonstrukcję piersi. Przed kliniką Dziedzicówna spotyka dziewczynę, z którą widziała Rocha! Okazuje się, że Agnieszka pracuje tu ale jest… zdrową modelką! Luiza z Darią mają awarię w wynajętym mieszkaniu. Właściciel – jak jasnowidz – dzwoni do nich i zapowiada się na wieczór.

3157: Weronika pomaga Henrykowi, którego nęka rodzina zaginionej żony. Zdobywa od Sławka nagranie z monitoringu – widać na nim, jak siostra zaginionej oblewa samochód projektanta farbą! Grzelak jest pod wrażeniem skuteczności Weroniki i w podzięce zaprasza ją na kolację. Wieczorem Roztocka spotyka Antosię i jej starszego chłopaka – Weronika koniecznie chce poznać Karola… Bergowie składają zeznania w sprawie pani Wieczorek i dowiadują się, że jest ona znana policji – to osoba chora psychicznie! Tymczasem Franek idzie na całość – wykrada dane firmowe dla dziewczyny, w której jest zakochany. W zamian Agnieszka daje mu to, czego pragnął… Szulcowie słyszą od Mira, że zbliża się rajd off-roadowy. Żaneta jest podekscytowana, lecz okazuje się, że dla Wojtka ważniejsza jest teraz jego firma – on nie ma czasu na rajdy! Rozczarowana Szulcowa znajduje kobiecy team, któremu brak kierowcy. Chce się wykazać na trasie, ale młode dziewczyny twierdzą, że jest dla nich… za stara!