Na Wspólnej odcinek 3187, 3188, 3189, 3190 [Streszczenie + Zdjęcia]

3187: Weronika ostro rozprawia się z córką i jej chłopakiem! Roztocka czuje, że musi działać – z Antosią dzieje się coraz gorzej! Matka stawia jej twarde granice – zakazuje spotkań z Karolem i żąda zwrotu ukradzionych pieniędzy. Zamyka drzwi i nie pozwala jej wyjść. Kończy się to koszmarną awanturą… Weronika rozprawia się również z Karolem – chce, by całkowicie zerwał kontakt z Antosią. Straszy go policją i sądem! Czarne chmury nad Beatą i Pawłem?! Beata znowu wraca do domu nocą i w dodatku mocno wstawiona. Paweł robi jej awanturę. Obudzona Ziębowa ustawia ich do pionu a rano robi wykład, który niestety nie trafia do narzeczonych. Obrażony na Beatę Paweł chce się wygadać przyjacielowi, ale Mirek jest nieuchwytny. Biznesmena nie ma ani w firmie, ani w mieszkaniu – co więcej, wprowadził się tam ktoś inny! Darek walczy o Kasię – widzi ich Emilia! Kasia ze Żbikiem spotykają się z kobietą zgwałconą przez szefa fundacji. Kobieta potwierdza fakt, ale nie zamierza zeznawać przeciwko Biernackiemu – mężczyzna ma nagrania, którymi ją szantażuje! Darek obiecuje Kasi znaleźć rozwiązanie i ciepło ją przytula. Przypadkowo widzi ich Emilia!

3188: Krenz osacza Maksa i Ilonę! Maks odkrywa, że Krenz oszukiwał go od samego początku. Brzozowski sprawdza wszystkie kontakty, jakie figurują na umowach z Dubajem – są one fałszywe! Krenz jednak nie traci rezonu i dalej bezczelnie szantażuje Maksa. To nie wszystko – oszust nachodzi w domu Ilonę! Robert łapie trop, a Antosia… ucieka z domu?! Robert przesłuchuje byłą współpracownicę Grzelaka. Przestraszona kobieta przyznaje, że była kochanką Henryka przed zniknięciem jego żony. Tymczasem Weronika zabiera córce telefon. Odda go, gdy Antosia poprawi oceny i przestanie widywać się z Karolem. Dziewczyna znika po lekcjach. Weronika jest przerażona, gdy odkrywa że córka zabrała z domu swoje rzeczy! Kopciowa załamuje córkę i… pomaga wnuczce! Żaneta zamartwia się o rodziców. Matka dobija ją oświadczając, że zamierza podzielić z Kopciem majątek! Helena bierze też u Franka lekcję obsługi internetu. Młody Berg zakłada Kopciowej kilka kont a ta… rozprawia się z hejtującymi filmik konkursowy wnuczki! Mania nie wie, że to dzieło babci, ale jest przeszczęśliwa.

3189: Jarek i Eliza ratują dzieci nieodpowiedzialnej sąsiadki! Jagoda śmiertelnie obraża się na Elizę i Jarka, kiedy proponują jej wsparcie opiekuna społecznego. Tymczasem dzieci sąsiadki nie chodzą do szkoły ani przedszkola – wciąż zostają bez opieki. To się bardzo źle kończy… Tylko dzięki Jarkowi i Elizie dzieciaki zostają uratowane od zatrucia gazem! Antosi wciąż nie ma – Weronika prosi o pomoc Roberta! Weronika odchodzi od zmysłów – Antosia nadal nie wraca! Roztocka chce zgłosić na policji zaginięcie córki, ale Henryk jej to odradza. Tłumaczy ukochanej, że Antosia nigdy jej tego nie wybaczy. Weronika prosi więc o pomoc Roberta, który – ignorując ostrzeżenia Grzelaka – ostro bierze się za poszukiwania! Mikołaj pogrywa z matką a z Martą… jej nowy szef?! Marta znowu toczy bitwę z Mosiem – nie pasuje mu żaden z jej pomysłów na nowy program. Szef decyduje, że idealny na start będzie temat o handlu dziećmi zaczerpnięty z… brukowca! Mikołaj i Marta zapraszają rodziców – chcą powiedzieć im, że zamierzają się pobrać. Wychodzi z tego komedia pomyłek i wielka afera!

3190: Krenz pokazuje Maksowi pazury – porywa mu synka! Maks chce donieść policji o oszustwach i szantażu Krenza. Ten jednak jest krok przed Brzozowskim – przewidział jego desperacki ruch i… porywa mu synka! Wiktorek – zwabiony dronem w parku – oddala się od grupy dzieci i znika! Do wieczora trwają poszukiwania… Czy Jarek i Eliza powiedzą policji prawdę o swojej sąsiadce?! Jagoda ma pretensje do Elizy i Jarka, że donieśli na nią. Wyraźnie nie dociera do niej, że jej dzieci mogły umrzeć. Gdy opieka społeczna i policja ją przesłuchuje, kobieta robi wrażenie troskliwej i zapracowanej… Potem przesłuchiwani są Jarek i Eliza – czy powiedzą, jakim zagrożeniem dla dzieci jest ich nieodpowiedzialna matka?! Szef chce oszukać Martę i… widzów jej programu?! Marta przyjeżdża do domu dziecka – ma sprawdzić, czy artykuł brukowca o handlu dziećmi jest prawdą. Przed kamerą dyrektorka mówi Konarskiej o uczciwej adopcji za granicę, która często ratuje życie chorych podopiecznych… Wieczorem Marta widzi zapowiedź swojego programu – szef zmontował jej nagrania tak, by sprzedać temat jak tanią sensację, potwierdzając oskarżenia tabloidu!