Na Wspólnej odcinek 3195, 3196, 3197, 3198 [Streszczenie + Zdjęcia]

3195: Paweł i Beata na dnie… Paweł załamany – policja potwierdza, że padł ofiarą „przyjaciela”. Mirek stworzył klasyczną piramidę finansową, oszukał mnóstwo ludzi i jest poszukiwany listem gończym! Wójcik nie wie, jak przekazać narzeczonej, że stracił ponad milion złotych… Wieczorem podpita Beata wsiada do samochodu i… potrąca na pasach starszą panią! Eliza i Jarek zażenowani – dla Jagody ważniejszy jest kochanek niż własne dzieci?! Jagoda zaprasza Jarka i Elizę na piknik urodzinowy Hanusi. Na miejscu okazuje się, że sąsiadka zaprosiła też swojego nowego faceta. Kiedy pojawia się Bary, Jagoda zupełnie traci zainteresowanie swoimi dziećmi! A kiedy jej syn niechcący plami spodnie jej absztyfikanta, robi się naprawdę nieprzyjemnie! Bednarczukowa ma kolejnego wroga – nowego polonistę Rafała! Danka zatrudnia nowego polonistę. Rafał zaczyna zajęcia od lekcji… rapu! Absolutnie „kupiona” przez niego młodzież zaprasza go na piwo. Słyszy to Bednarczuk – poruszona i czująca zagrożenie swojej posady, natychmiast donosi o tym Zimińskiej!

3196: Darek odwodzi szefa fundacji od oskarżenia Kasi o czarny pijar. Żbik nie ustaje w próbach zdobycia taśm dowodzących gwałtów Biernackiego. W tym celu umawia się na kolację z jego zastępczynią, Sylwią. Idzie z nią do łóżka, po czym… zabiera się za przeszukiwanie jej mieszkania! Robert z Grzelakiem wracają z Mazur bez Antosi. Henryk oskarża Tadeusiaka o niedołęstwo a Weronice proponuje… wspólne zamieszkanie! Tymczasem Antosia przechodzi chrzest bojowy w sekcie – bierze udział we włamaniu! Beata odwozi do domu staruszkę, którą potrąciła autem. Tam czeka zdenerwowany wnuczek kobiety. Od razu czuje od Beaty alkohol! Wrońcówna błaga, żeby nie wzywał policji – straci prawo jazdy i licencję. Mężczyzna się zgadza, ale… chce 100 tysięcy złotych!

3197: Darek oddaje Kasi znalezione u Sylwii płyty z nagranymi gwałtami Biernackiego. Bergówna jest roztrzęsiona tym, co na nich zobaczyła – chce rozszarpać Macieja! Żbik zabiera dziewczynę na policję. Jeszcze tego samego dnia dochodzi do aresztowania Biernackiego i Sylwii! Beata musi zapłacić za milczenie wnuczkowi potrąconej przez nią staruszki. Nie wie, jak zdobyć pieniądze – a na pomoc Pawła nie może liczyć. Wrońcówna zwierza się Anastazji – ta radzi, by poszła na policję… Beata nie chce. Daje szantażyście uzbierane 35 tysięcy, ale ten stanowczo żąda całej kwoty! Tadeusiak mówi Weronice o wznowieniu dochodzenia w sprawie zaginionej żony Henryka. Roztocka jest wściekła – uważa, że Robert chce pogrążyć Grzelaka z zazdrości! Tymczasem Antosia ma wyrzuty sumienia po udziale w rabunku – zamierza odejść z komuny i wrócić do domu.

3198: Prokuratura stawia Maksowi zarzut wyłudzenia odszkodowania – grożą mu 3 lata więzienia. Tymczasem Krenz atakuje Ilonę! Z opresji ratuje ją Brzozowski. Nie może już dłużej ukrywać przed żoną, z kim mają do czynienia. Ilona – słysząc, że to Krenz porwał ich synka – natychmiast chce iść na policję! Szef oznajmia Konarskiej, że wyemituje program obciążający dyrektorkę domu dziecka. Marta próbuje jeszcze walczyć – dostaje się do aresztowanej Dobrzyckiej. Naciska na kobietę, żeby powiedziała prawdę. Roztrzęsiona dyrektorka… ma atak serca! Nowy polonista w szkole Danki wie, jak zachęcić uczniów do pracy nad dziełem Szekspira – chce wystawić rapowany musical! Bednarczukowa jest przeciwna innowacjom Rafała – uważa je za profanację! Zamierza zgłosić sprawę do kuratorium… Zimińska i Rafał mają plan jak zmiękczyć konserwatywną koleżankę!