Na Wspólnej odcinek 3206, 3207, 3208, 3209 [Streszczenie + Zdjęcia]

3206: Ilona z Izą są wezwane przez śledczego sprawie zniknięcia Maksa. W tym czasie policja przywozi Krenza. Ten – widząc Ilonę – zapewnia ją, że będą razem gdy tylko go wypuszczą! Iza jest zszokowana, a śledczy żąda wyjaśnień. Czy Zdybicka powie w końcu całą prawdę?! Materiał Marty umieszczony w internecie doprowadza do aresztowania zastępcy dyrektorki domu dziecka. Tymczasem Leśniewski pokazuje rektorowi pracę studentki, która oskarża go o molestowanie. Wykazując plagiat jest pewny, że to obnaży kłamstwa Ziółkowskiej. Jednak dziewczyna ostro kontratakuje – przychodzi do Marty! Rafał przynosi Zimińskiej różę – dziękując za negocjacje z matematykiem, który nie pozwalał na występ zagrożonego ucznia obsadzonego w głównej roli. Gdy po lekcjach Rafał prosi Danusię o wspólną korektę tekstu przedstawienia, Bednarczukowa pęka z zazdrości. W końcu Teresa oznajmia koleżance, że cała szkoła widzi jej romans z nowym polonistą!

3207: Jarek i Eliza znajdują w mieszkaniu zmarłej Jagody list od jej ciotki z Berlina. Tymczasem Hania i Junior słyszą rozmowę z której wynika, że mają trafić do pogotowia opiekuńczego. Dzieci uciekają! Izabela dowiaduje się od policji, że Krenz wychodzi z aresztu. Zdenerwowana Brzozowska przyjeżdża do Ilony i oskarża ją o zmowę i romans z bandytą! Chce wiedzieć, co stało się z jej synem! Zdybicka widzi, że Iza jest na skraju załamania nerwowego… Maria, z pomocą Ewy, przechodzi totalną metamorfozę. O dziwo, Włodek wcale się nie cieszy gdy widzi żonę, która wygląda jak gwiazda filmowa. Podejrzewa, że Maria… ma kochanka!

3208: Antosia zostaje namierzona przez prywatnego detektywa, którego wynajęła Roztocka. Ta – razem z Henrykiem – natychmiast jedzie po córkę. Czy dramat Weroniki w końcu się skończy?! Tymczasem Robert ma nową teorię zbrodni Grzelaka – jest przekonany, że ciało żony Henryka znajduje się w jeziorze, nad brzegiem którego ten się jej oświadczył! Odmieniona Maria zachowuje się bardzo tajemniczo. Włodek podejrzliwie sprawdza jej notatki w kalendarzyku… Tymczasem do baru Ziębów przychodzi Emil Larson – prawnik ze Szwecji, który poszukuje Gustawa Wójcika. Wójcik martwi się, że ojciec za życia narozrabiał również za granicą! Danka oznajmia mężowi, że oddaje swoją rolę w przedstawieniu Bednarczukowej, która chce być bliżej Rafała. Marek słusznie odczytuje intencje żony która podejrzewa, że jest konkurencją dla Teresy. Zimiński upewnia się w podejrzeniu, gdy wieczorem Rafał przychodzi do Danusi i bardzo przejęty prosi ją, żeby wróciła!

3209: Weronika jest załamana – obawia się, że jej córka uciekła za granicę. Roztocka nie może uwierzyć własnemu szczęściu, gdy po wejściu do domu nagle widzi Antosię. Tymczasem dziewczyna z przyjaciółmi… okrada własny dom! Na dodatek guru Łukasz tępym narzędziem uderza Weronikę w głowę! Antosia jest przerażona – czy jej mama nie żyje?! W dniu pogrzebu Jagody do Bergów zgłasza się jej ciotka. Kobieta oznajmia, że nie ma warunków by wziąć do siebie jej dzieci… Podczas pogrzebu matki Hanusia i Junior przeżywają ciężkie chwile. Jarek składa załamanym dzieciom bardzo poważną obietnicę! Zazdrosny o żonę Włodek prosi Romana, żeby śledził Marię. Tej udaje się zmylić tropiącego, a wieczorem postanawia powiedzieć mężowi całą prawdę. To, co słyszy Zięba zwala go z nóg… Tymczasem prawnik Emil prosi Pawła o spotkanie – wyznaje mu, że jest… jego przyrodnim bratem! Co na to Wójcik?!