Na Wspólnej odcinek 3210, 3211, 3212, 3213 [Streszczenie + Zdjęcia]

3210: Młody Berg jest zdecydowany zaopiekować się na stałe Hanią i Juniorem. Jarek tłumaczy żonie, że już zbudowali więź z osieroconymi dziećmi. Eliza nie wie, czy chce zostać matką zastępczą. I to zaraz po ślubie… Czyżby nie czuła tego, co Jarek?! Wynajęty przez Roberta nurek odkrywa w jeziorze auto. Dla Roberta to potwierdzenie jego teorii – Grzelak zabił żonę i zatopił w miejscu, gdzie kiedyś jej się oświadczył! Niestety, dla komendanta to tylko wymysły… W tym czasie Weronika odbiera z komisariatu Antosię. Dziewczyna nie może uwierzyć, że mama w ogóle chce z nią rozmawiać. Słowa Roztockiej powodują, że w oczach Antosi stają łzy! Włodek przeprasza Marię za posądzenia o zdradę i… podoba mu się, że żona jest studentką! Tymczasem Paweł nad grobem ojca spotyka Emila. Przygnębiony Larson żałuje, że nie było mu dane poznać Gustawa… Czy Wójcik da mu szansę i zaakceptuje jako brata?!

3211: Marta zostaje wezwana do swojej byłej już pracy. Tam przed obliczem zarządu telewizji zostaje oczerniona przez Mosia… Tymczasem Mikołaj ma jeszcze bardziej pod górkę – przed uczelnią zaczepia go oskarżona o plagiat studentka, która rozdziera na sobie koszulę i krzyczy, że doktor Leśniewski chce ją zgwałcić! Weronika dziękuje Robertowi za uratowanie życia jej i Antosi. Tadeusiak jest zadowolony, ale gdzieś się spieszy. Nie mówi Roztockiej, że dzisiaj wydobyty będzie z jeziora samochód, w którym spodziewa się znaleźć ciało żony Henryka. Czy podejrzenia Tadeusiaka są słuszne i Weronika związała się z mordercą?! Ziębowie proponują Emilowi tymczasowe zamieszkanie u nich. Beata ucieszona, Paweł też. Ale Wójcikowi radość mija w momencie, gdy Larson namawia go, by jak najszybciej zrobili test DNA, który potwierdziłby że są braćmi. Na dodatek Emil znika gdzieś wieczorem, mętnie się tłumacząc. W Pawle odżywają lęki, że brat czai się na spadek po ojcu!

3212: Robert na oczach Weroniki aresztuje Grzelaka w związku z odnalezieniem ciała jego zamordowanej żony. Roztocka jest oburzona! Natomiast Henryk jest pewny siebie – ma mocne alibi. Grzelak prowokuje nawet Tadeusiaka twierdząc, że będzie żył z Weroniką długo i szczęśliwie. Czyżby Robert się mylił?! Jarek i Eliza postanawiają powiedzieć rodzicom o tym, że starają się zostać rodziną zastępczą dla Juniora i Hanusi. W tym celu organizują rodzinny obiad. Nie spodziewają się, że spotkanie skończy się… wielką awanturą! Marta, na forum zarządu telewizji, ma dziś kolejną konfrontację z bezczelnym Mosiem. Dyrektor programowy znowu łże jak z nut – czy nikt nie stanie po stronie Konarskiej?! Tymczasem Mikołaj przeżywa na uczelni bardzo trudne chwile – studenci, w geście solidarności z „molestowaną” koleżanką, bojkotują zajęcia Leśniewskiego!

3213: Robert odkrywa, że Grzelak mógł niezauważony wyjść z pracy w dniu śmierci swojej żony – jego alibi można obalić! Przychodzi z tymi rewelacjami do Weroniki. Ta stwierdza, że Tadeusiakowi zazdrość przyćmiła rozum… Roztocka odwiedza Henryka w areszcie – chce go bronić przed oszalałym byłym partnerem! Jarek i Eliza rozpoczynają formalne starania o Hanusię i Juniora. Na początek pracownica Centrum Pomocy Rodzinie stwierdza, że Bergowie nie mają wsparcia swoich rodzin i są w trudnej sytuacji mieszkaniowej… Tymczasem przekonany przez Marię Bogdan próbuje namówić Cieleckiego, że warto pomóc młodym. Ojciec Elizy pozostaje nieprzejednany i… coś kombinuje! Emil kolejny raz wraca do mieszkania Ziębów nad ranem. Kiedy Paweł zaczyna drążyć, co Larson robi po nocach, ten zbywa go opowiastkami o uroczych polskich dziewczynach… Wieczorem Emil odczytuje list jego zmarłej matki do Gustawa. Wszyscy są wzruszeni – oprócz Pawła! Ten twierdzi, że matka Emila chyba niezbyt dobrze znała jego ojca…