Na Wspólnej odcinek 3214, 3215, 3216, 3217 [Streszczenie + Zdjęcia]

3214: Darek proponuje Kasi, że Marta przeprowadzi z nią wywiad – nagłośnienie sprawy da im większą wiarygodność w sądzie. Bergówna jest przerażona, ale decyduje się. Musi jednak najpierw powiedzieć o swoim dramacie rodzinie. Bogdan dostaje szału! Igora i Elżbietę odwiedza jej dawno niewidziany kuzyn – Mario. Młody mężczyzna wspólnie ze swoim partnerem prowadzi fundację – są działaczami LGBT. Od pewnego czasu są szykanowani i zastraszani! Mario prosi Igora o dziennikarską interwencję. Nowak odnosi się do całej sprawy z rezerwą… Paweł już wie – jeśli Emil okaże się jego bratem, to będzie musiał podzielić się z nim spadkiem po ojcu. Jest wkurzony i załamany. Beata pyta narzeczonego, co jest dla niego ważniejsze – brat czy pieniądze? Tymczasem Ziębowa przyprowadza do baru swoich znajomych z Uniwersytetu III Wieku. Towarzystwo świetnie się bawi a Włodka… trafia szlag!

3215: Krenz zeznaje policji, że Maks nie żyje i że to Ilona go zabiła! Bandyta przekonuje śledczych, że Zdybicka – z którą miał romans – wrabia go w morderstwo. Policja przyjeżdża do domu Ilony i aresztuje ją pod zarzutem zabicia męża! Świadkiem tego jest Iza… Kasia występuje w programie Marty. Dziewczyna boi się, że psychicznie nie wytrzyma opowiadania o tym, co robił jej szef. Darek wspiera ją, jak może… Po udanym wywiadzie Żbik liczy na wspólny wieczór z Bergówną. Co się stało, że jednak w nocnym klubie ląduje sam?! Na dodatek Darek upija się i zostaje dotkliwie pobity! Dziś premiera rapowego musicalu „Romeo i Julia”. Tuż przed startem uczniowie podstępem zamykają Bednarczukową w piwnicznym składziku! Musi ją zastąpić Danka… Przedstawienie jest świetne a Zimińska w swojej roli niesamowita! Nagle do auli wpada uwolniona Teresa i w szale demoluje całą scenografię!

3216: Śledztwo Roberta utknęło w martwym punkcie. Tadeusiak jest załamany – nie znalazł żadnych dowodów na to, że Henryk zamordował swoją żonę. Niespodziewanie, stara się mu pomóc Weronika! Roztocka przychodzi na widzenie z ukochanym i… zaczyna go prowokować! W końcu słyszy coś, co zwala ją z nóg! Igor wysłuchuje relacji Mario o awanturze i pobiciu przez sąsiada. Niestety, zapis z kamery przed budynkiem został usunięty. Kuzyn Eli jest przekonany, że kazał to zrobić prokurator Bromski – według niego fanatyk walczący ze środowiskiem LGBT. Nowak chce to sprawdzić – wypytuje Dziedzica. To, czego się dowiaduje sprawia, że kończy ze sprawą Maria! Ela jest wściekła… Bednarczukowa jest załamana tym, co zrobiła – zamierza zrezygnować z pracy! Zimińska musi działać – tłumaczy uczniom, jak bardzo zranili swoją nauczycielkę. Młodzież przeprasza, ale największą robotę wykonuje polonista Rafał – spokojnie i czule rozmawia z Teresą. Czyżby Bednarczuk jednak dopięła swego?!

3217: Mikołaj na dnie – studentka, która oskarżyła go o molestowanie umieściła w Internecie zdjęcie Leśniewskiego jako jej oprawcy. Na efekty nie trzeba długo czekać – Mikołaj zostaje zaatakowany na ulicy! W dodatku rektor uczelni podejmuje decyzję, że kończy z Leśniewskim współpracę! Co na to wszystko Marta?! Ela jest zła na Igora za to, że zignorował jej kuzyna. Tymczasem Mario alarmuje, że ma kolejny nalot na swoją fundację! Elżbieta dociera do Holczyka, któremu Igor przekazał temat prześladowania jej kuzyna. Dziennikarz odkrywa przed Elą fakty – mężczyzna, którego rzekomo pobił Mario, jest homofobem i rasistą! Kasia bardzo się denerwuje – termin rozprawy bliski, a Darek… nie odbiera jej telefonów! Tymczasem do Jarka dzwoni syn zmarłej Jagody. Okazuje się, że Junior ukradł telefon koledze, żeby skontaktować się z Bergami. W szkole wybucha afera. Jarek z Elizą natychmiast tam przyjeżdżają i wpadają na tymczasową opiekunkę Hani i Juniora. Spotkanie nie jest przyjemne…