Na Wspólnej odcinek 3218, 3219, 3220, 3221 [Streszczenie + Zdjęcia]

3218: Agnieszka informuje aresztowaną Ilonę, że policja znalazła w jej domu kolczyki od Krenza. To dowód na jej romans z bandytą! Zdybicka nagle zmienia front – mówi, że… Maks żyje! Twierdzi, że wspólnie zaplanowali wrobienie Krenza w morderstwo Brzozowskiego. Ilona daje Agnieszce numer telefonu do Maksa – ale ten nie odbiera. Czy Ilona z Krenzem się go pozbyli?! Załamany Mikołaj nie ma już siły walczyć z oskarżeniami o molestowanie swojej studentki. Marta się na to nie zgadza! Za jej radą Leśniewski niespodziewanie zjawia się na uczelni – podczas zajęć kolegi dramatycznie apeluje o wsparcie do swoich studentów, którzy mają go za zboczeńca! Arek po urlopie zdrowotnym wraca do pracy. W szpitalu czeka na niego huczne powitanie i… młoda lekarka Lena, którą były ordynator ma wziąć pod swoje skrzydła. Na ich oddział trafia bardzo ekscentryczny pacjent – kiedy widzi Ostrowskiego… rzuca się na niego!

3219: Pomimo pobicia i zastraszania Darek stawia się w sądzie i reprezentuje Kasię oskarżającą byłego szefa o gwałt. Podczas rozprawy adwokatka Biernackiego oskarża Bergównę o chęć zemsty na prezesie fundacji za zwolnienie z pracy. Jednocześnie podkreśla, że na winę oskarżonego nie ma żadnych dowodów ani świadków. Darek wie, że musi działać szybko i niestandardowo! Młodzi Bergowie pokazują pracownicy CPR pozytywną opinię psychologa i umowę najmu mieszkania. Kobieta obiecuje poprosić tymczasową opiekunkę zastępczą o możliwość ich spotkania z Juniorem i Hanusią. I udaje się! Ale podczas spaceru Jarka i Elizy z dziećmi dochodzi do zdarzenia, które może przekreślić wszystkie ich starania! Włodek znowu skarży się Romanowi, że Maria go nie zauważa. Hoffer postanawia zmienić wizerunek Zięby. Załatwia mu stylowy motocykl i skórzaną kurtkę. Niestety, Włodek się w nią nie mieści! Roman i Muszko nie mają wyjścia – pakują go… w gorset! Cała sytuacja zaczyna zagrażać życiu Włodka.

3220: Dziś ma zapaść wyrok w sprawie szefa fundacji, który zgwałcił Kasię. Bergówna jest bardzo zdenerwowana, Biernacki za to nad wyraz spokojny – wie, że za świadka ma Sylwię, która zawsze go chroniła. Nie wie jednak, że wczoraj spotkał się z nią Darek… Czy prawda zwycięży?! W ramach poprawy wizerunku Włodka w oczach Marii, Roman przyprowadza do baru dwie apetyczne panie. Kobiety wprost rzucają się na Ziębę, wspominając dawne lata! Maria jest w szoku, Włodek… też! Tymczasem Emil ma już dość posądzeń Pawła, że czai się na spadek po jego ojcu. Ostrzega brata, że wyjeżdża z Polski! Ale nie jest mu to dane – uciekając przed jakimiś bandytami wpada pod samochód! Oddział Kamila trafia na czołówki gazet. Wszystko za sprawą kumpla Ostrowskiego – Piotr z kolegami z zespołu urządzają w szpitalu „koncert” połączony z paleniem trawki! Hoffer jest wściekły, szczególnie że Arek obraca wygłupy kumpli w żart. Ostrowski dobrze się bawi do momentu, gdy otrzymuje wyniki badań Piotra.

3221: Michał otrzymuje ważny dokument – oficjalnie jest wdowcem! Wcale go to nie smuci, bo teraz może spełnić marzenie – poprosić o rękę Igę! Brzozowski chciałby to zrobić w jakiś oryginalny sposób – prosi o radę najbliższych przyjaciół, Marcina i Romana. Ich pomysły kończą się tym, że Michał… trafia do aresztu! Iza dowiaduje się, że Ilonę przeniesiono z aresztu do szpitala psychiatrycznego. Brzozowska natychmiast tam jedzie. Chce przekupić lekarza, by pozwolił jej porozmawiać ze Zdybicką – musi wiedzieć, czy jej syn żyje! Paweł odwiedza w szpitalu Emila. Larson jest w dobrym stanie ale Wójcikowi wydaje się, że udaje bardziej chorego. Jego podejrzliwość rośnie, kiedy dowiaduje się, że u Emila był jakiś mężczyzna podający się za… jego brata! Jaką tajemnicę skrywa Larson?!