Na Wspólnej odcinek 3230, 3231, 3232, 3233 [Streszczenie + Zdjęcia]

3230: Jarek z Elizą załamani zniknięciem dzieci – te są w niebezpieczeństwie! Elizę i Jarka nachodzi policja. Młodzi Bergowie dowiadują się, że Hania i Junior uciekli od rodziny zastępczej! Wszyscy rzucają się do poszukiwań. Eliza czeka na dzieci w domu – zamartwia się o nie. I słusznie, bo głodne i zmarznięte rodzeństwo przedostaje się na ogródki działkowe a tam… grasuje szajka nastoletnich złodziei! Ostrowski w dołku – kto poda mu rękę? Arek jest załamany i pije od czasu śmierci jego przyjaciela Piotra. Ewa martwi się o niego i stara się przemówić mężowi do rozumu. Hoffer, widząc co się dzieje z przyjacielem, odsuwa go od operacji. To nie pomaga Ostrowskiemu. Tylko jedna osoba potrafi wybić go z marazmu – młodziutka doktor Gawlik… Szulcowa mistrzynią survivalu a Wojtek… pocieszycielem kobiet! Żaneta dzielnie walczy na obozie survivalowym. Jest zdecydowanie najlepsza i budzi podziw u instruktora prowadzącego, który proponuje Szulcowej pracę! Tymczasem Wojtek, po wspólnym śniadaniu z Patrycją – dziewczyną którą się zaopiekował – odwozi ją na dworzec. Wieczorem do domu wraca Żaneta i… odkrywa, że ktoś nosił jej ubrania!

3231: Paweł wie, że Emilowi grozi niebezpieczeństwo – czy jest w stanie mu pomóc?! Paweł spodziewa się, że wierzyciele jego brata wrócą i upomną się o swoje! Wychodzi i prosi Beatkę, żeby pilnowała Emila. Wójcik się nie mylił – u Ziębów zjawia się trzech mężczyzn, którzy żądają od Larsona zwrotu długu. Robi się naprawdę niebezpiecznie! Na to wszystko wpada Paweł i… załatwia sprawę! Jak?! Junior z Hanią w wielkim zagrożeniu! Hania i Junior koczują w działkowej altanie. Oboje są bardzo głodni – na dodatek mała źle się czuje! Chłopiec próbuje zdobyć jedzenie – podczas kradzieży w małym sklepiku zostaje zauważony przez ekspedientkę. Kobieta rozpoznaje w nim poszukiwane dziecko i zgłasza to na policję. Na działkach znowu zaczajają się na Juniora chuligani. Mały nie ma szans! Lena się odkrywa – Ostrowski w szoku! Arek zaskakuje Ewę – chce rzucić pracę! Ostrowska jest bardzo szczęśliwa. Natomiast lekarze na oddziale Hoffera nie cieszą się z tego pomysłu, a śliczna doktor Gawlik prosi Arka o rozmowę w cztery oczy. Otwarcie mówi, że nie chce by odchodził – jest jej wzorem, ideałem i ona… chce urodzić jego dziecko!

3232: Igor znajduje dowody na to, że Mario został zamordowany?! Po pogrzebie kuzyna Elżbiety jego partner z Igorem jadą do mieszkania zmarłego. Znajdują tam listy z pogróżkami, o których Mario nie mówił! Okazuje się również, że osiedlowy monitoring celowo omija miejsce, gdzie pobito kuzyna Eli… Igor jest już pewny, że wołanie o pomoc Maria było szczere! Hania nieprzytomna – jej brat jest przerażony! Jarek i Eliza w rozpaczy – nikt nie może znaleźć dzieci zmarłej Jagody! Tymczasem Hanusia ma gorączkę – Junior próbuje pomóc siostrze. Prosi przechodniów o parę złotych na bułki i lek. Za chwilę na miejsce przyjeżdża policja. Juniorowi udaje się uciec, ale jego dramat trwa – orientuje się, że Hania straciła przytomność! Beata stawia pod ścianą Pawła, a ten Emila! Beata jest obrażona na Pawła, że sam podjął decyzję o sprzedaży ich mieszkania i oddaniu wszystkiego wierzycielom Emila! Dziewczyna stwierdza, że skoro mąż tyle robi dla brata, to i dla niej może coś zrobić – niech zbada plemniki! Paweł niechętnie wykonuje polecenie żony… Wieczorem – idąc za przykładem Beaty – stawia ultimatum bratu!

3233: Hanusia w bardzo złym stanie – w szpitalu czuwa przy niej Eliza! Bergowie przyjeżdżają do szpitala, gdzie przerażony Junior czeka aż jego siostrzyczka odzyska przytomność. Tymczasowa opiekunka rodzeństwa zgadza się, żeby Jarek zabrał chłopca do siebie. Z Hanusią jest bardzo źle. Czuwa przy niej Eliza, która wyżywa się na opiekunce – jej zakazy kontaktów z dziećmi doprowadziły do tragedii! Anastazja znowu z księdzem Olkiem! Do Anastazji dzwoni chłopiec ze świetlicy dla trudnej młodzieży. Sebastian wyznaje, że od trzech dni nie śpi w domu – jego ojciec jest w ciągu alkoholowym. Nastka musi zadzwonić do księdza Olka. Spotkanie z przystojnym duchownym jest pełne niezręczności z obu stron… Żaneta na tropie zdrady męża?! Żaneta znajduje w domu czyjąś szminkę. Podejrzewa, że Mania się maluje – Wojtek nad wyraz chętnie wtóruje żonie, szczęśliwy że mu się udało. Niestety, Patrycja którą przenocował, pojawia się w jego szkole jazdy. Dziewczyna na powitanie rzuca się Szulcowi na szyję – widzi to Monika… Wieczorem Żaneta i Cieślikowa przepytują mężów w sprawie znalezionej szminki – panowie plączą się w zeznaniach.