Na Wspólnej odcinek 3234, 3235, 3236, 3237 [Streszczenie + Zdjęcia]

3234: Anastazja odkrywa, że nocujący u niej Sebastian zniknął z jej pieniędzmi. Alarmuje Olka i wspólnie z księdzem szukają chłopaka. Dochodzi do wypadku – Olek bardzo czule zajmuje się Anastazją. Aż w końcu dziewczyna… pozwala się księdzu pocałować! Rodzice Kingi dają Ignasiowi do zrozumienia, że tata nie będzie miał już dla niego czasu – zajęty nową żoną i być może nowym dzieckiem. Proponują wnuczkowi przeprowadzkę do nich! Kiedy Michał się o tym dowiaduje, wściekły jedzie rozprawić się z teściami! Igor obserwuje, jak Sławek przesłuchuje nazistów. W końcu Starzak, sąsiad Maria, przyznaje się do tego, że zamordował kuzyna Eli! Tymczasem ona wspólnie z Holczykiem podejrzewają, że prokurator Bromski – który nienawidzi gejów – kierował sprawcami zabójstwa. Holczyk przynosi Elżbiecie sensacyjne zdjęcia urzędnika i… próbuje ją pocałować!

3235: Jerzy dowiaduje się, że wydawczynią jego nowej książki ma zostać… Basia! Uszczęśliwiony Dudek mówi o tym żonie. Iza natychmiast umawia się z Basią i każe jej trzymać się od Jerzego z daleka. Rozjuszona, nazywa Kubę bękartem i… daje Brzozowskiej w twarz! Michał jest nadal wściekły na rodziców Kingi. Próbuje go uspokoić Iga – niech postara się zrozumieć ludzi, którzy cierpią po stracie jedynego dziecka. Brzozowski wypala, że on też codziennie cierpi po stracie Kingi! Idze robi się bardzo przykro. Michał to widzi i… proponuje jej ślub w przyszłym tygodniu! Wojtek udziela lekcji jazdy Patrycji – nagle dziewczyna chce rozjechać jakiegoś mężczyznę! Okazuje się, że to facet, dla którego przyjechała do stolicy i który ją wystawił. Szulc pociesza Patrycję – na pewno kogoś sobie znajdzie, przecież jest taka śliczna i ambitna… Po powrocie do domu Żaneta pyta męża, czy… ją zdradza?!

3236: Igora dopada zabójca Maria – zwolniono go z aresztu bo uznano, że został zmanipulowany podczas przesłuchania. Starzak grozi Nowakowi i jego rodzinie. Tymczasem Ela i Holczyk cały czas drążą temat Bromskiego – pokazują Igorowi zdjęcia prokuratora z klubu gejowskiego! Ten uważa, że to nie wiąże urzędnika z zabójstwem Maria… Wieczorem ktoś chce przejechać Elę i Julkę! Basia oświadcza zszokowanemu Jerzemu, że nie wyda jego powieści. Dlaczego? Niech spyta żony. Tymczasem Kuba dowiaduje się, że mama została spoliczkowana przez Izę. Wściekły, robi Izabeli awanturę – ma zostawić mamę w spokoju, a on nie jest bękartem! O mały włos nie dochodzi do tragedii… Paweł ma dziś odebrać wyniki badań swoich plemników. Ponieważ ma awarię w pracy, do przychodni jedzie Beata. Tam dowiaduje się, że Wójcik jest bezpłodny… Lekarka mówi, że jest jeszcze mała szansa – przy zmianie diety i trybu życia. Po powrocie Beata prosi Marię, żeby nic nie mówili Pawłowi – ona się za niego teraz weźmie!

3237: Hania wybudza się ze śpiączki! Jest szansa, że mała i Junior mogą zamieszkać z Jarkiem i Elizą do czasu rozprawy przed sądem rodzinnym. Warunkiem jest przygotowanie dla nich pokoju – Bergowie kłamią, że mają wszystko gotowe… Tymczasem Cielecki spotyka się z ojcem Juniora, którego wyciągnął z więzienia. Przypomina mu, że mają układ! Ostrowski z Ewą wracają z urlopu w Weronie. Arek natychmiast jedzie do szpitala. Kamil, Kolenda i cały zespół – spodziewając się, że były ordynator złoży wymówienie – robią wszystko co w ich mocy, żeby wybić to Ostrowskiemu z głowy. Czy im się to uda?! Igor przekazuje Sławkowi nagrania, z których wynika, że to Starzak pobił nieżyjącego Maria. Nagrania przekazuje też… prokuratorowi Bromskiemu! Tymczasem Holczyk nie dostaje od Naczelnego zgody na swoją wersję artykułu – wściekły, w rozmowie z Igorem obraża Elę! Nowak nie wytrzymuje…